اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک: برای طراحی اینورتر سینوسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک: برای طراحی اینورتر سینوسی

اقا مهدی برای طراحی طبقه قدرت که گفتیم پوش پول رو انتخاب میکنم..ایا نمیشه مداری به اون اضافه کرد که تقویت جریان رو انجام بده؟

دیدگاه

شما باید 2 نفر باشین یکی روی افزایش ولتاژ کار کنه یکی روی سینوسی کردنش! :NO: این استادهای دانشگاه هم سادیس دارن!

دیدگاه

اگه مهم نیست با AVR باشه این مدار بدرد میخوره

[quote author=1]
        یه مداری رو آقای نجاتی و آقای مهرگان با هم ساختن(با ذکر نام سازنده) برای پروژه کارشناسی که من فایلشو اینجا میذارم.احتمالاً بدردتون بخوره:

http://www.4shared.com/office/bBiC0I...r_project.html

[/quote]
        اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

lekpin عزیز.
          منم فکر میکردم تا اخر ترم وقت داری. حالا که وقتت کمه...
          ولتاژآ‌ورودی رو دقیقا دوازده فرض میکنیم و کاری به افت ولتاژ باطری و یا اضافه ولتاژ باطری در زمان فول شارژآ‌بودن نداریم. موقع تست با پاور کامپیوتر تست کن که خروجیش دوازده ثابته.
          دور هسته فریت و ترانس کوچیک و این چیزا رو خط بکش. با ترانس معمولی درستش بکن که وقتت هم تلف نشه. ترانس رو میدی بیرون میپیچن دو روزه تحویلت میدن. دیگه نمیخواد پوش پول بشه. فول بریدج ببند.
          12 ولت dc وقتی ac بشه میشه 8.5 ولت که با حساب کردن تلفات و این جنگولک بازیا یه ترانس 7 ولت به 220 ولت میدی واست میپیچن. میتونی بگی ترانس 220 به 7 بپیچن. فرقی نداره.ترانس افزاینده همون کاهندس و کاهنده همون افزاینده. یه خوره فرق داره ها. ولی نه زیاد. اگه کسی رو پیدا کردی که همون افزاینده رو واست بپیچه بهتره. جریان ورودیت 16 امپره که با حساب کردن همه چیز که بی خیال اون چیز میزاش میشیم نیاز به سوییچ 20 امپری داری که irfz44n به راحتی جوابگو هست.
          گفتی که Pwm سینوسی رو تونستی بسازی!!!! رو یکی از تایمرا بساز که دو تا خروجی داشته باشه مث تایمر یک مگا هشت. pwm سینوسی رو میزاری رو این تایمر. خروجی a رو میکنی non-invert. خروجی b رو میکنی invert. دوتا ای سی ir2104 میخری. dead time رو خودش درست میکنه. نیازی به ساختن dead time نداری. دو تا دیود ultra fast میزاری. fr101 تا fr107 میشه. uf4001 تا uf 4007 هم میشه. byv26c هم دیود خوبیه. من همه جا از اون استفاده میکنم. دو تا خازن مایلر 1uf هم بگیر. از این خازنای معمولی نباشه. اونا خاصیت سلفی زیادی دارن و گاهی قاط میزنن کارتو خراب میکنن.دیگه چند تا مقاومت 10 اهم و .... هم که همه جا پیدا میشه. اینا رو تهیه کن تا شب سعی میکنم برنامه رو بنویسم بزارم. مدارشم سعی میکنم تا شب بکشم بزارم اینجا. بپر ترانسو بده بسازن.
          فقط حواست باشه دو سر نمیخوایا. ترانس معمولی. اگه طرف اهل حال بود بگو نصف سمت ولتاژ پایین رو اول بپیچه بعد بریشمان بزنه بعد سمت ولتاژ بالا رو بپیچه بعد بریشمان بعد از اون نصف سمت ولتاژ پایین رو بپیچه. به دلیل جریان زیاد اینجا هم بهتره از روش معروف به ساندویچی استفاده بکنیم. بگو تا میتونه سفت بپیچه.( به دلیل جریان بالا)
          من شب برمیگردم.
          امیدوارم تا اخر مهر بشه تمومش کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            ببینم مشخصات قویترین مدار بوستی که دیدی چی بوده؟
            30 کیلو وات که یه upsآ‌ انلاین بود. ابعادش در حد قد و قواره خودم یه خورده بزرگتر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
              30 کیلو وات که یه upsآ‌ انلاین بود. ابعادش در حد قد و قواره خودم یه خورده بزرگتر.
              اوه اوه! سویچش چی بود؟
              هسته چی بود؟
              ورودی باطریش چند ولت بود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                اوه اوه! سویچش چی بود؟
                هسته چی بود؟
                ورودی باطریش چند ولت بود؟
                شمارش یادم نیست. ولی مشخصاتشو گرفتم هر سوییچش صد امپر بود. واسه هر سوییچ سه تا از این igbt ها موازی کرده بود.
                هستشو شمارشو اصن نرفتم تو نخش ببینم دقیقا چنده. ولی حداقل هر قطعه هستش 68 بود. واسه هسته نه تا از این هسته ee رو موازی کرده بود.
                ورودی باطریشم 192 ولت. دقیقا شونزده تا باطری سری شده.
                لامصب انقد پیچیده بود اصن از مدارای کنترولرش سر در نیاوردم. پروسسورش fpga بود. اینی که واسه ما اورده بودن تا روشن میکردیم ارور اور کارنت میداد. خاموش میشد. پایه یه مقاومت فیدبک جریانش شکسته بود. کار این تعمیر کارای علامه مخابرات بود. ولی راحت دو روز کار برد تا فهمیدم کجاش به کجاشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                  شمارش یادم نیست. ولی مشخصاتشو گرفتم هر سوییچش صد امپر بود. واسه هر سوییچ سه تا از این igbt ها موازی کرده بود.
                  هستشو شمارشو اصن نرفتم تو نخش ببینم دقیقا چنده. ولی حداقل هر قطعه هستش 68 بود. واسه هسته نه تا از این هسته ee رو موازی کرده بود.
                  ورودی باطریشم 192 ولت. دقیقا شونزده تا باطری سری شده.
                  لامصب انقد پیچیده بود اصن از مدارای کنترولرش سر در نیاوردم. پروسسورش fpga بود. اینی که واسه ما اورده بودن تا روشن میکردیم ارور اور کارنت میداد. خاموش میشد. پایه یه مقاومت فیدبک جریانش شکسته بود. کار این تعمیر کارای علامه مخابرات بود. ولی راحت دو روز کار برد تا فهمیدم کجاش به کجاشه.
                  13.8V*16=220.8V این دقیقا" همونکاریه که من تو فکرم بود برای باطری خورشدی انجام بدم .
                  پس مدار بوستی استفاده نشده بود و فقط فیلتر و خازن توی خروجیش داشته! اندازه هسته ها تقریبا" چقدر بود؟ :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    13.8V*16=220.8V این دقیقا" همونکاریه که من تو فکرم بود برای باطری خورشدی انجام بدم .
                    پس مدار بوستی استفاده نشده بود و فقط فیلتر و خازن توی خروجیش داشته! اندازه هسته ها تقریبا" چقدر بود؟ :nerd:
                    220 DC
                    اگه اصلا تلفات نداشته باشیم ما به 311 dc نیاز داریم
                    در ضمن باطری باید بتونه تا حدود 11 ولت بیاد پایین.
                    11*16=176
                    اندازه روگفتم دقیق یادم نیست. حدود هفتاد یا شایدم بیشتر. نه تا موازی.

دیدگاه

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up10/94477452955917613013.jpg
                      ببخشیدیادم رفته چطور عکسو مستقیم بزارم تو تالار.
                      این مدارو ببین اگه مشکلی توش بود بگو بگم چطوریه.
                      اگه حس میکنی خیلی شلوغ پلوغه تو نرمافزار بکشمش. ببخشید دیگه یه خورده بد خطم.

دیدگاه

ممنون مهدی جان
                        ولی حقیقت زیاد نفهمیدم! اون sd چی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lepkin
                          ممنون مهدی جان
                          ولی حقیقت زیاد نفهمیدم! اون sd چی هست؟
                          sd یه پایه که شات داون میکنه.
                          اون اپ امپ برای ن جریان بالاس. اگه از یه حدی بالاتر بره به صورت سخت افزاری کل مدار رو خاموش میکنه و یه سیگنال هم طرف میکرو میده که میکرو هم دیگه سیگنال نداشته باشه. البته این مدار ایرادی داره. شما تو نخ ترانس باش تا من امروز ظهری تو نرمافزار میکشمش. میزارم اینجا.

دیدگاه

sd یه پایه که شات داون میکنه.
                            اون اپ امپ برای ن جریان بالاس. اگه از یه حدی بالاتر بره به صورت سخت افزاری کل مدار رو خاموش میکنه و یه سیگنال هم طرف میکرو میده که میکرو هم دیگه سیگنال نداشته باشه. البته این مدار ایرادی داره. شما تو نخ ترانس باش تا من امروز ظهری تو نرمافزار میکشمش. میزارم اینجا.
                            خیلی ممنون مهدی جان..
                            به جای اون امپ اپ از فیوز نمیتونیم استفاده کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lepkin
                              خیلی ممنون مهدی جان..
                              به جای اون امپ اپ از فیوز نمیتونیم استفاده کنیم؟
                              )
                              جک میگی؟
                              ینی تا بار اضافه افتاد روش فیوز بسوزه؟ در ضمن اگه سوختنی تو کار باشه نیمه های تو اولویت سوختنه.
                              نه همین خوبه. تازه من مقاومتو زیاد در نظر گرفتم. تو طرح اصلی که برات میکشم مقاومت رو حذف میکنم. معمولا تو این مدارا از یه تیکه سیم استفاده میکنن.
                              ترانس چی شد؟ شروع کنیم؟

دیدگاه

ترنس رو امروز رفتم دنبالش طرف بلد نبود از این تعمیرکارها بود که فقط سیم ها رو عوض میکنه...اگه مشخصات رو بگید راحت میشه ؟ اگه نه باید برم اهواز دنبالش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X