اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوشتن مقاله ی دسته جمعی در مورد IGBT

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نوشتن مقاله ی دسته جمعی در مورد IGBT

باسلام.
    کتاب الکترونیک فلو ید بطور کامل این دو سوییچ رو تشریح کرده.بطور اجمال میتوان گفت که ماسفت ها
    از ترکیب Jfet با Bjt بوجود میاد. در حالیکه IGBT ترکیبی از Mosfet و Bjt است بنحوی که ماسفت در
    ورودی وBjt در خروجی اون قرار گرفته.واژه Mosfet Basics و IGBT Basics رو از گوگل سرچ کنید.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

این قطعات در امپرهای بالا بسیار حساس هستند وکوچکترین اشتباه فاجعه به بار میاره.
      بهتره با یک کار عملی وبا موتور DC شروع کنید در مورد بار اهمی معمولا مشگلی نیست
      شماره قطعه
      توان موتور
      ولت تغذیه
      مقدار توان لازم روی موتور
      خود القائ بوبین موتور
      بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

دوستان از این ic هایی که برای داریو ماسفت هست ، کدومش رو می شه با میکرو ( یعنی با پالس ۵ ولتی) راه انداخت و از اونور پالس حدود ۲۰ ولت گرفت؟ :read:

دیدگاه

TLP559 - TLP250

IR2105 IR2113
          چند تا ماسفت دارید آرایش اونا چطوره و سرعت اونا چقدره وچند امپر وچند ولت
          اما یادتون باشه اینا ولت تولید نمیکنن ودرهر صورت به یک تغذیه 15 ولتی نیاز دارن
          برای تولید 15 ولت با 5ولت سراغ پکیج مینماکس بروید
          بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام!
            من چجوری می تونم چندتا IGBT رو سری کنم؟ اگه میشه جزئیات و نکات مربوطه رو بگید.
            میخوام دوتا IGBT 1200v رو سری کنم تا یه ولتاژ نزدیک 2300v رو برام سوئیچ کنه
            ممنون.

دیدگاه

باسلام.
              شمابرای سوییچ کردن ولتاژ 2200 ولتی نیاز به یک سوییچ 3000 ولتی دارید.البته به شرطی که اسپایک های بوجود امده در لحظه سوییچینگ رو با اسنابر حذف کنید. با استفاده از یک سوییچ( BiMosfet (IGBT+Mosfet براحتی میتوانید این کار رو انجام بدید. مثل IXBK55n300 ویا مشابه اون.
              من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

ممنون از پاسختون
                یعنی همونطور که گفتم نمی شه با سری کردن دوتا IGBT1200v ولتاژ 2300v رو سوئیچ کنم!!؟؟

دیدگاه

این یک مدار عملی و مطمئن هست محاسبات و علت به کار بردن این قطعات بگید به نظر من مشکل همه حل میشه
                  حالا هر کی هر چی میدونه یا علی
                  http://www.4shared.com/photo/8LwRXLcR/aaaaaaaaaa.html

دیدگاه

مقاله کاملشو گذاشتم دیروز 4share نمیدونم چه مرگش بود فقط عکس پلود میکرد
                    به این مدار شک نکنید من به طراحی این شرکت ایمان دارم. چون قبلا از مدارات دیگه این شرکت استفاده کردم. فقط خواهش میکنم سعی کنید که پارامتراشو و المانشو بگین چطور محاسبه میشه
                    http://www.4shared.com/office/EeZvR6R5/00889b_2.html

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                      آقای جعفری اگر هنوز هم به سایت سر میزنید خیلی عالی میشه که بحثتون رو ادامه بدید و ماها هم تا جایی که سوادمون رسید کمک میکنیم.فکر میکنم هنوز کلی مطلب مونده باشه در مورد حفاظت هاش،توانایی هاش؛ مشخصه هاش در دماها و جریان های مختلف و از همه مهم تر تست عملی که دوستان زیر بار از مدل های مختلف گرفتن و مطمن میشه ازشون استفاده کرد و کلی بحث دیگه.
                      دوستان مطلع عم در صورت داشتن حوصله و وقت پست بفرستید خیلی عالی میشه.
                      <<The only place that you can find success before work is in the dictionary>>

دیدگاه

سلام.
                        تو این مقاله ساختار اکثر IGBT ها رو معرفی کرده ومقایسه ای هم با ماسفت داره.
                        http://www.microsemi.com/document-portal/doc_download/14709-igbt-technical-overview
                        موفق باشید.

دیدگاه

من شنیدم که IGBT ها برخلاف ماسفت ها ضریب دماییشون منفیه. یعنی وقتی دماشون میره بالا مقاومتشون بجای زیاد شدن کم میشه. برای همین وقتی دو تا شونو با هم موازی کنیم، اگر یکی بیشتر جریان بکشه و داغ تر بشه، یک سیکل معیوب (فیدبک مثبت) ایجاد میشه و میسوزه . برعکس ماسفت ها که اگر یکی داغتر بشه مقاومتش زیاد میشه و دوباره به حالت تعادل برمیگرده... این حرف درسته ؟ و اگر درسته آیا نمیشه HGBT ها رو با هم موازی کرد؟
                          دلا خوبـــان دل خونيــــن پســـندند
                          دلا خون شو که خوبان اين پسندند
                          متاع کفر و دين بيآ‌مشتري نيست
                          گروهــــي آن گروهي اين پســـندند

دیدگاه

سلام
                            کافی بود تا مقاله اپلود شده بالا رو مطالعه کنید:
                            http://www.microsemi.com/document-portal/doc_download/14709-igbt-technical-overview
                            موفق باشید.

دیدگاه

سلام خدمت مهندسان گل.دیروز یک عدد igbt به شماره bup400d را 15 هزار تومن پرسیدم.
                              به نظر شما جای ادامه بحث هست؟ :cry:
                              تکاور شدن جرات افزون کند.....هراس از دل مرد بیرون کند....

تا تکاور به تن زخمی خود جان دارد....مرز اسلام در این ملک نگهبان دارد.........

دیدگاه

روش تست IGBT به چه شکلی هست ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X