اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر ig5a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر ig5a

سلام
    یه موتور دارم که سرعت اونو با ig5a کنترل کردم البته با یه پتانسیومتر . حالا می خوام سرعت موتور(یا محدوده تغییرات فرکانس) تو حالت فوروارد با سرعت(یا محدوده تغییرات فرکانس) تو حالت ریورس فرق داشته باشه ایا تو تنظیماتش چنین امکانی وجود داره؟ مثلا فرض کنید تو حالت فوروارد نباید فرکانسش بیش از 50 هرتز بشه ایا تنظیماتی وجود داره که اگه کسی با پتانسیومتر فرکانس را بیش از 50 کرد موتور تو حالت فوروارد استارت نشه

پاسخ : اینورتر ig5a

بله امکانش هست یسری تنظیمات داره حداکثر فرکانس رو بهش میدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid.ch
      بله امکانش هست یسری تنظیمات داره حداکثر فرکانس رو بهش میدی
      می دونم پارامتر حداکثر فرکانس را داره اما شما متوجه منظور من نشدید من می خوام مثلا اگه با پتانسیومتر فرکانس را بالاتر از 50 بردند تو حالت فوروارد ران نشه مگه فرکانس را پایین تر از 50 بیارند اما این محدودیت برا حالت ریورس نباشه یعنی اگه فرکانس را بالاتر از 50 برده بودند تو حالت ریورس موتور بونه ران بشه. یا یه کار دیگه بشه کرد مثلا برای حالت فوروارد محدوده تغییر فرکانس را بین 30 تا 50 بزاریم ولی تو حالت ریورس محدوده تغییر فرکانس را بین 30 تا 70 بزاریم

دیدگاه

کسی نیست که بتونه به این سوال جواب بده؟

دیدگاه

1- سعی کنید برای نصب اینورتر از نصاب استفاده کنید؛ بعضا هزینه خرابی های بعدی (به دلیل عدم اطلاع شما از امکانات اینورتر) بیشتر از هزینه نصب خواهد شد
          2-بعد اینکه برای استفاده از محدوده فرکانسی high/low برای کنترل فرکانس باید در function group1 از کد f24 را 1 بزنید سپس با f25 , 26 محدوده مورد نظر را انتخاب کنید
          3-مشکل بعدی اینه که اصلا فرکانس نبااااااااااااااااااید از 50 hz بیشتر شه(در ایران) اینی که میبینید بیشتر میشه دلیلش اینه که فرکانس پایه 60 هرتز است(در کشورهای دیگه اینطوریه) و این اینورتر بر همین اساس فرکانسشو اینطوری در نظر گرفته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی سعیدی
            1- سعی کنید برای نصب اینورتر از نصاب استفاده کنید؛ بعضا هزینه خرابی های بعدی (به دلیل عدم اطلاع شما از امکانات اینورتر) بیشتر از هزینه نصب خواهد شد
            2-بعد اینکه برای استفاده از محدوده فرکانسی high/low برای کنترل فرکانس باید در function group1 از کد f24 را 1 بزنید سپس با f25 , 26 محدوده مورد نظر را انتخاب کنید
            3-مشکل بعدی اینه که اصلا فرکانس نبااااااااااااااااااید از 50 hz بیشتر شه(در ایران) اینی که میبینید بیشتر میشه دلیلش اینه که فرکانس پایه 60 هرتز است(در کشورهای دیگه اینطوریه) و این اینورتر بر همین اساس فرکانسشو اینطوری در نظر گرفته
            در مورد نکته شماره 2 باید بگم اینا می دونم اما سوال من این بود که محدوده فرکانسی تو حالت فوروارد با ریورس فرق بکنه و در مورد نکته 3 هم بگم که شما درست می فرمایید من اون اعداد را بطور مثال گفتم
            بالاخره من نفهمیدم ایا میشه کاری کرد که اگه تو حالت فوروارد فرکانس را به وسیله پتانسیمتر بالاتر از مثلا 50 بردن موتور ران نشه اما تو حالت ریورس بتونن بین مثلا30 تا 70 فرکانس را تغییر بدن

دیدگاه

سلام
              این مدل اینورتر مال چه شرکتی هست؟
              بعضی از این تر ها امکانات زیادی دارند ولی برخی از اونا که مدل های ارزون هستند امکانات کمی دارند
              فرکانس رو برای موتور های القایی بالاتر از 50یا 60 هم می توانید در نظر بگیرید و سرعت موتور به همچون نسبت از
              نظامی بیشتر میشه و عمر قسمت های مکان یکی هم کم میشه اگر 20٪ دور بالاتر از نامی توی زمان های کم نیاز باشه
              مشه فرکانس رو تا 60 یا حتی تا 75 هرگز هم بالا برد
              برند اینورتر رو بگید تا منوآلش رو بگیرم ببینم چی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                سلام
                این مدل اینورتر مال چه شرکتی هست؟
                بعضی از این تر ها امکانات زیادی دارند ولی برخی از اونا که مدل های ارزون هستند امکانات کمی دارند
                فرکانس رو برای موتور های القایی بالاتر از 50یا 60 هم می توانید در نظر بگیرید و سرعت موتور به همچون نسبت از
                نظامی بیشتر میشه و عمر قسمت های مکان یکی هم کم میشه اگر 20٪ دور بالاتر از نامی توی زمان های کم نیاز باشه
                برند Ls

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
                  سلام
                  این کار برای هر موتوروی نیست! معمولا موتورهایی با کاربردهای خاص به کار میاد
                  وگرنه موتوتر های عادی رو نباید این کارو کرد
                  پ.ن: الان کامنتتو کامل خوندم دیدم حرف جفتمون یکیه

در جواب دوستمون
                  ببینید تا جایی که بنده اطلاع محدودیت فرکانسی برای کل حرکت هاس(مگه اینکه شاید با مولتی فانکشن بشه در حرکت برگشت این محدودیت رو برداشت)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X