اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کوره القایی 3 کیلووات و 400 کیلو هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت کوره القایی 3 کیلووات و 400 کیلو هرتز

نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
    چه خازنی و با چه آمپراژی؟

من از یه جا قیمت گرفتم، خازن های KP6 مارک آلکون 1200 ولتی به صورت زیر:
    220 نانو – 3000 تومن
    470 نانو – 5000 تومن
    680 نانو – 5500 تومن
    1 میکرو – 8000 تومن
    منصفترین فروشنده خازنها همون زیر زمین امجد سمت راست اولین خازن فروشه. فروشگاه بورس خازن.خازن 470نانو mkp با 4امپر جریان و 1200 ولتی رو 2500ت میده.و....
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد سازگاران
      یه مقدار بیشتر توضیح میدین؟ تغییر ولتاژ چوک چه طور انجام میشه؟
      سلام
      بصورت ساده اینجا توضیح داده. هسته هم میتونه تغییر کنه و میتونه اشباع هم نره.وسیم پیچ ثانویه بعنوان اندوکتانس متغییر بکار میره.
      ببخشید لینکش اپ نشده.
      http://en.wikipedia.org/wiki/Saturable_reactor
      http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.flightlight.com/airportlighting/3.0.1/3.0.6-Reguloilkw-3.gif&imgrefurl=http://www.flightlight.com/airportlighting/3.0.1/3.0.6.html&h=443&w=580&tbnid=cDFeMmI9O VZ0aM:&zoom=1&q=saturable%20reactor&do cid=FeWGrPDy7RGPqM&ei=4yuzU57BDq3Y4QSc_IBw&amp ;tbm=isch&ved=0CCEQMygDMAM&iact=rc&uac t=3&dur=1269&page=1&start=0&ndsp=1 8
      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
        سلام
        بصورت ساده اینجا توضیح داده. هسته هم میتونه تغییر کنه و میتونه اشباع هم نره.وسیم پیچ ثانویه بعنوان اندوکتانس متغییر بکار میره.
        کجا توضیخ داده؟
        خویشتن را اصلاح کنید تا خداوند کارها را اصلاح کند. امیر المومنین علی (ع)

دیدگاه

من قطعات رو کامل از آترین الکترونیک میخرم . تقریبا تمام اینورترساز ها و تولید کنندگان بزرگ از آترین الکترونیک میخرن.و تنها شرکتی هست که تقریبا معتبر هست خارج از کشور .و همه قطعاتش اصلیه . من چند روز پیش چند نمونه اجی بی تی خریدم (فرکانس بالا) . عالی بودن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
            نه این کوره کاملا بحثش با اون کوره ها فرق داره. کوره ها رو معمولا رزونانسی درست میکنن. این کوره ازمایشگاهی بود فرکانس متغیر (قابل تنظیم توسط کاربر) به همراه توان متغیر.
            تو رزونانسی فرکانس دست ما نیست. این کوره رزونانسی نبود.
            سلام منظور از روش رزونانسی و شبه رزونانسی چیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
              سلام منظور از روش رزونانسی و شبه رزونانسی چیست؟
              تو روش رزونانسی بار معمولا تشکیل میشه از سلف و خازن که مسلما چه سری باشند و چه موازی در یک فرکانس تشدید تبادل انرژی بین سلف و خازن برقرار میشه. اون فرکاسن فرکانس رزونانسه. اگه اسیلاتور اینورتر ما تو همون فرکانس نوسان بکنه سوییچها یا در نقطه صفر ولتاژ یا در نقطه صفر جریان تغییر وضعیت میدن و در این حالت تلفات دینامیک (سوییچ زنی) خیلی کم میشه. بعلاوه اینکه سیستم های رزونانسی دیگه نیازی به اسنابر هم ندارن و بخشی دیگه از تلفات حذف میشه. تو توانهای بالا که اصلا امکان قرار دادن اسنابر وجود نداره. در این حالت فرکانس کاری مدار رو فرکانس رزونانس شبکه تعیین میکنه و اختیار زیادی روش نداریم مگر اینکه بتونیم حین کار مقادیر شبکه رزونانسی رو تغییر بدیم.

در حالت شبه رزونانسی بار مقاومتی یا سلفیه و رزونانسی نیست ولی میایم با قطعات خورده ریزی که دور و بر سوییچ میذاریم کاری میکنیم که زمان تغییر وضعیت سوییچ در وضعیت صفر ولتاژ یا صفر جریان باشه. اینطوری باز هم تلفات دینامیک به صفر نزدیک میشه و راندمان بالا میره و همون قطعات خورده ریزه معمولا کار اسنابر رو انجام میدن. مزیت این روش اینه که دیگه بارمون یه شبکه رزونانسی نیست که به فرکانس اون وابسته باشیم.
              حیف از من خسته- حیف از همین چن خط
              به اصل و به ذات و- به باعثت لعنت

K.Show

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi_Vaziri
                تو روش رزونانسی بار معمولا تشکیل میشه از سلف و خازن که مسلما چه سری باشند و چه موازی در یک فرکانس تشدید تبادل انرژی بین سلف و خازن برقرار میشه. اون فرکاسن فرکانس رزونانسه. اگه اسیلاتور اینورتر ما تو همون فرکانس نوسان بکنه سوییچها یا در نقطه صفر ولتاژ یا در نقطه صفر جریان تغییر وضعیت میدن و در این حالت تلفات دینامیک (سوییچ زنی) خیلی کم میشه. بعلاوه اینکه سیستم های رزونانسی دیگه نیازی به اسنابر هم ندارن و بخشی دیگه از تلفات حذف میشه. تو توانهای بالا که اصلا امکان قرار دادن اسنابر وجود نداره. در این حالت فرکانس کاری مدار رو فرکانس رزونانس شبکه تعیین میکنه و اختیار زیادی روش نداریم مگر اینکه بتونیم حین کار مقادیر شبکه رزونانسی رو تغییر بدیم.

در حالت شبه رزونانسی بار مقاومتی یا سلفیه و رزونانسی نیست ولی میایم با قطعات خورده ریزی که دور و بر سوییچ میذاریم کاری میکنیم که زمان تغییر وضعیت سوییچ در وضعیت صفر ولتاژ یا صفر جریان باشه. اینطوری باز هم تلفات دینامیک به صفر نزدیک میشه و راندمان بالا میره و همون قطعات خورده ریزه معمولا کار اسنابر رو انجام میدن. مزیت این روش اینه که دیگه بارمون یه شبکه رزونانسی نیست که به فرکانس اون وابسته باشیم.
                سلام
                لطفامقاله درمورد فوق دارید اپ کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahmoud78
                  من قطعات رو کامل از آترین الکترونیک میخرم . تقریبا تمام اینورترساز ها و تولید کنندگان بزرگ از آترین الکترونیک میخرن.و تنها شرکتی هست که تقریبا معتبر هست خارج از کشور .و همه قطعاتش اصلیه . من چند روز پیش چند نمونه اجی بی تی خریدم (فرکانس بالا) . عالی بودن .
                  سلام دوستان
                  من زیاد انجمن نمیام ولی امروز بعد از چند ماه اومده بودم سری بزنم که متوجه این کاربر مشکوک شدم .

نتیجه چند سرچ توی گوگل

چند وقت پیش هم جان لاک مچ آلفا رو گرفته بود. و این هم از آترین الکترونیک...... واقعا جای تاسف داره......

ای کاش دوستان نظارتی این پست رو پاک نکنن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X