اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با اپتوکوپلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار با اپتوکوپلر

سلام میخواستم از جریان موتور فیدبک بگیرم گفتم با اپتوکوپلر این کار رو کنم
    اول یه سول تحریک اپتوکوپلر با ولتاژ امکان پذیره یا باید پالس PWM باشه؟یعنی مثلا ورودی 3ولت بدیم بهش خروجی متناسب با 3 ولت نمیشه از خروجی گرفت؟(کنترل موتور با PWM هست ولی چون به موتور خازن بزرگ وصل کردم کنترل ولتاژ میشه)

سوال دوم: فیدبک موتور وصله به اپتوکوپلر حالا تو قسمت خروجی اپتوکوپلر تغذیه جدا نیاز داره؟اگه از خود تغذیه موتور استفاده کنم تاثیری تو نویز گیریه فیدبک داره یا حتما باید تغذیش جدا باشه؟

پاسخ : کار با اپتوکوپلر

سلام
    این سولا رو مشخص کنید شاید من یا دوستان دیگه بهتر بتونیم کمک کنیم
    هدفتون از فیدبک گیری چیه و چرا میخواین از اپتوکوپلر استفاده کنید؟

اگه بخواین اصل ایزوله کردن رو رعایت کنید هر طرف اپتوکوپلر تغذیه جداگانه نیاز داره. اگه از ولتاژ موتور استفاده کنید ایزوله کردن اپتوکوپلر میره زیر سوال
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Finder_
      سلام
      این سولا رو مشخص کنید شاید من یا دوستان دیگه بهتر بتونیم کمک کنیم
      هدفتون از فیدبک گیری چیه و چرا میخواین از اپتوکوپلر استفاده کنید؟

اگه بخواین اصل ایزوله کردن رو رعایت کنید هر طرف اپتوکوپلر تغذیه جداگانه نیاز داره. اگه از ولتاژ موتور استفاده کنید ایزوله کردن اپتوکوپلر میره زیر سوال
      میخوام رو جریان کنترل کامل داشته باشم فرض کنید فقط با این روش میخوام زاویه شیب سطحی که ربات روشه رو حساب کنم

اینکه چرا از اپتوکوپلر استفاده میکنم قبلا از اپ امپ استفاده کردم و جواب کارمو نداده(تو گین های بالا(زمانی که ربات روس سطح صافه و میزان جریان خیلی کمه و در نتیجه ولتاژ فیدبک کمه)جریان نویز زیادی میگیره) میخوام اول بدم به اپتوکوپلر بعد تقویتش کنم
      ضمنا ربات سبک هم هست و جریان در سطح صاف در حد دهم امپره و وقتی هم از مقاومت قدرت یک سوم اهم بگذره ولتاژ 1/30 ولت میفته روی مقاومت قدرت و این مقدار کمه واسه پردازش

دیدگاه

سنسور جریان مناسبتر نیست؟
        گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X