اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغییر ولتاژ منبع تغذیه سویچینگ صنعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تغییر ولتاژ منبع تغذیه سویچینگ صنعتی

درست می*فرمایید. اما منظورم در حد یکی دو آمپره. مثلن ۲۴ ولت ۱۰ آمپر، برای ۲ ساعت ۱۲ ولت ۱۲ آمپر تحویل بده. تست کردم، برای چند دقیقه جواب داد اما زود خاموشش کردم. اگه دمای همه*ی قسمت*های قدرت پایین باشه و گرم نشن، امکانش هست برای یه مدت از همین پاور استفاده کنم؟
    جدیدترین ویرایش توسط GirJahan; ۱۸:۵۲ ۱۴۰۰/۰۴/۰۴.

دیدگاه

باسلام به شما ......ممکن*است که تا یکی دوساعت با افرایش جریان مشکلی پیش نیاد ..اما عمر دستگاه کم
      خواهد شد و ممکن است در همین حالت ناگهان دستگاه بسوزد .....چونکه گرمای ناگهانی داخل قطعه
      زیاد میشود و قابلیت انتقال به بیرون براحتی ندارد ........مابقی دیگه دست شماست......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط GirJahan نمایش پست ها
        سلام
        در منبع تغذیه*ی سوئیچینگ صنعتی مثلن ۲۴ ولت ۱۰ آمپر، آیا بعد از کم کردن ولتاژ تا ۱۲ ولت، میشه جریان بیشتر از ۱۰ آمپر ازش کشید یا حداکثر جریانش همون ۱۰ آمپره؟
        سلام و درود، بهتره این کار رو نکنین،چون ترانسفورمر داخل تغذیه
        برای همون 10 آمپر طراحی شده و با جریان کشی بیش از حد، هسته
        ترانسفورمر ناگهان و بدون علامت به اشباع میره و ماسفت های ورودی،
        پل دیود،فیوز،خازن های ورودی و اتصالات کلا میسوزن.
        موفق و پیروز باشید.
        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
          من یه سوییچینگ 24 ولت 15 آمپر دارم که میخوام یک مدار متغییر ولت و آمپر سر راهش قرار بدم

اگر مداری برای این کار سراغ دارین که مطمئن و مناسب هست ، لطفا معرفی بفرمایید
          خیلی ممنون
          جدیدترین ویرایش توسط mrh586; ۱۵:۵۹ ۱۴۰۰/۰۸/۲۴.

دیدگاه

البته من دو مدارو یکی با پروتئوس و دیگری با مولتی سیم رسم کردم و موقع شبیه سازی یکیش اصلا کار نداد و ولتاژ همیشه صفر بود و دیگری(مولتی سیم)کار میداد ولی فکر میکنم باید یه تغییراتی درش داده بشه
            که خب متاسفاه نتونستم عکسش رو قرار بدم

دیدگاه

سلام
              از دوستان که کسی جوابی نداد
              چطور میتونم در یک مدار منبع تغذیه متغیر که 4 عدد ترانزیستور 2n3055 داره،تغییراتی ایجاد کنم که تلفات گرمایی نداشته باشه
              آیا جایگزینی برای این ترانزیستور هست؟مثلا اینداکتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix نمایش پست ها
                اگر میتونید که مدار پتانسیومترش رو روی یه کاغذ بکشید یه عکس بزارین چون الان از این منبع ها ندارم
                اما برای تغییر ولتاژش مدل 12 ولتی تا حدودا از 1.5 تا 26 تغییر میکنه
                مدل 24 احتمالا از 2.8 تا 35 ولت
                برای تغییر جریان به همین روش ولتاژ هست منتها برای مقاومت شنت باید از مقاومت شنت های روی خوده برد مدار استفاده کرد
                به همین روش ولتاژ باید ولتاژ حدود2.5 رو با مقاومت ایجاد کنید بعد با پتانسیومتر 20 کیلو یا بیشتر مقدار جریان رو از نقطه خروجی اندازه گیری کنید
                سلام
                منم دقیقا یه همچین منبع تغذیه ای دارم ، روی برد همونطور که تو عکس دوستمون هم پیداست ( سمت راست پایین) جای یه دوبل پاور دیود شاتکی خالیه ، میخواستم بدونم که اگر اون رو هم با پارت نامبر بغلیش پر کنیم و حالا یه سری قطعات اضافی هم که روی برد جاشون خالیه پر کنیم میشه ازش آمپر بالاتری هم بگیریم یا حتما نیاز به تعویض ترانس اصلیش هم هست ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X