اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرق درایو کردن سوییچ لوساید و هایساید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فرق درایو کردن سوییچ لوساید و هایساید

نوشته اصلی توسط mahmoodreza1372 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنونم بابت اون مقاله هایی که فرستادین واقعن مقاله های ارزشمندی هستن بیانشون هم ساده اس مطلب رو کاملن رسوندن خیلی به دردم خوردن
    فقط یه سوال دیگه دارم دیگه تموم اگه من دو تا آی سی مثلن IR2113 که تو دیتاشیتش Io اش 2 آمپر هست که میتونه IRFP260n رو ساپورت کنه بگیرم بعد یکی از آی سی ها رو بعنوان درایور سوییچ لوسایدم(در واقع فقط از قابلیت درایو لو-ساید آی سی در اینحالت استفاده کنم و قسمت هایسایدشو بی استفاده بزارم) و اون یکی آی سی رو بعنوان فقط درایور سوییچ هایسایدم استفاده کنم (یعنی در واقع فقط از قابلیت درایو های-ساید آی سی در اینحالت استفاده کنم و قسمت لو-سایدشو بی استفاده بزارم) و به ورودیهای هر دو آی سی (یعنی به ورودی لوساید یک آی سی و به ورودی هایساید آی سی دیگه) فقط یک سیگنال PWM بدم (یعنی یک سیگنال PWM رو به ورودی های هر دو وصل کنم) در اینصورت میتونم هم هر دو سوییچ رو روشن و خاموش کنم همم اینکه همزمان روشن-خاموششون کنم؟؟؟
    فقط ، اونیکه به صورت لوساید بستی جواب میده ، اما اونی که به صورت هایساید بستی جواب نمیده ، چون شرط شارژ شدن خازن بوت استرپ مورد نیاز هایساید ، روشن شدنه سوییچ لوسایده. مگر اینکه برای اون هایساید از تغذیه دی سی -دی سی ایزوله استفاده کنی مثه مبدل های minimax .
    اما ترانس پالس هم بهترین راهکاره ، کمی راجع بش تحقیق کن ، یه مدار تست شده هم دارم که باهاش irfp460 ,و IGBT STW30N60 رو راه اندازی کردیم و عالی جواب داد ،
    __________________________________________________ _________________________
    با این حال بنده توصیه میکنم دوباره سری به بوست تک سوییچ بزنید ==>>
    Switching power supply (SMPS) topologies: formulas, comparison, diagrams and selection guide. What is topology and how to choose it for your application.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      فقط ، اونیکه به صورت لوساید بستی جواب میده ، اما اونی که به صورت هایساید بستی جواب نمیده ، چون شرط شارژ شدن خازن بوت استرپ مورد نیاز هایساید ، روشن شدنه سوییچ لوسایده. مگر اینکه برای اون هایساید از تغذیه دی سی -دی سی ایزوله استفاده کنی مثه مبدل های minimax .
      اما ترانس پالس هم بهترین راهکاره ، کمی راجع بش تحقیق کن ، یه مدار تست شده هم دارم که باهاش irfp460 ,و IGBT STW30N60 رو راه اندازی کردیم و عالی جواب داد ،
      __________________________________________________ _________________________
      با این حال بنده توصیه میکنم دوباره سری به بوست تک سوییچ بزنید ==>>
      http://www.smps.us/topologies.html

سلام ایا نقشه ای از مدارات minimax دارید برای اون قسمتی که گفتین تغذیه ایزوله برای هایساید قرار داده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rahim17 نمایش پست ها
        سلام ایا نقشه ای از مدارات minimax دارید برای اون قسمتی که گفتین تغذیه ایزوله برای هایساید قرار داده؟
        خیر ، مینی مکس ها به صورت پک آماده به فروش میرسند ر نوع تغذیه اییزوله مناسبع اینکاره.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

خیر ، مینی مکس ها به صورت پک آماده به فروش میرسند ر نوع تغذیه اییزوله مناسبع اینکاره.
          با عرض سلام و خسته نباشید
          مهندس یه سوالی داشتم ازتون اونم اینکه آیا میشه سوییچ هایساید رو فقط با اپتوکوپلر TLP250 که ورودی و خروجیش از هم ایزوله هست درایو کرد؟

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید
            مهندس یه سوالی داشتم ازتون اونم اینکه آیا میشه سوییچ هایساید رو فقط با اپتوکوپلر TLP250 که ورودی و خروجیش از هم ایزوله هست درایو کرد؟
            سلام ،
            با tlp250 خالی نمیشه ، چون از خودش هیچ تغذیه ای نداره که بخواد گیت رو راه بندازه ، پس حتما به یه تغذیه نیازه داره ، حال چه ایزوله ، چه بوت استرپ ،
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام ،
              با tlp250 خالی نمیشه ، چون از خودش هیچ تغذیه ای نداره که بخواد گیت رو راه بندازه ، پس حتما به یه تغذیه نیازه داره ، حال چه ایزوله ، چه بوت استرپ ،
              آره میدونم به تغدیه نیاز داره فقط میخاستم بدونم میشه کلید هایساید رو باهاش درایو کرد یا نه؟
              یه سوال دیگه تغذیه tlp250 رو میشه با منبع تغذیه DC موجود در آزمایشگاهها تغذیه کرد تا کار کنه یا تغذیه TLP250 خودش هم باید ایزوله باشد مثلن از یه ترانس 220ولت AC به 12ولت AC استفاده کنیم بعد از یک یکسوساز استفاده کنیم و 12 ولت AC رو به 12ولت DC تبدیل کنیم بعد به TLP250 بدیم؟
              یه نکته دیگه هم اینکه اصلن خود منبع تغذیه های DC موجود در آزمایشگاهها خودشون ایزوله هستن دیگه آره؟

دیدگاه

آره میدونم به تغدیه نیاز داره فقط میخاستم بدونم میشه کلید هایساید رو باهاش درایو کرد یا نه؟
                یه سوال دیگه تغذیه tlp250 رو میشه با منبع تغذیه DC موجود در آزمایشگاهها تغذیه کرد تا کار کنه یا تغذیه TLP250 خودش هم باید ایزوله باشد مثلن از یه ترانس 220ولت AC به 12ولت AC استفاده کنیم بعد از یک یکسوساز استفاده کنیم و 12 ولت AC رو به 12ولت DC تبدیل کنیم بعد به TLP250 بدیم؟
                یه نکته دیگه هم اینکه اصلن خود منبع تغذیه های DC موجود در آزمایشگاهها خودشون ایزوله هستن دیگه آره؟
                بله ، میشه درایور کرد
                تغذیه ی tlp باید از مدار کنترلر طوی ایزوله باشه که برای مدار مشکل ایجاد نکنه . همونطور که گفتم میتونید از مدارت غیر ایزوله مثله بوت استرپ و یا شارژ پمپ هم به استفاده کنید ، اما مزیت ایزوله بودن رو ندارن .
                منبع تغذیه های آزمایشگاهی هم معمولا توسط ترانس از برق شهر ایزوله هستن ( اگه ایزوله نباشن به خروجیشون دست بزنی برق میگیرتت که ! )
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X