اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم حفاظت قطع نول از منبع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سیستم حفاظت قطع نول از منبع

نوشته اصلی توسط esafb52
    دوست عزیز اگه نول از ترمینال یا قبلش قطع بشه که خود رله هم نولش قطع بشه آره اما اومدیم بعد از ترمینال یا هر جایی به غیر از جایی که به رله نول دادیم مثلا در یک اتاق قطع شد این رله میخواد چطور جریان رو قطع کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    منظورتون اینه که نولی که به اون اوتاق دادیم از داخل رله عبور نکرده؟
    علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.

دیدگاه

بذار بیشتر توضیح بدم دوست عزیز
      ببینین این رله برای قطعی نول فکر نکنم عمل کنه چون اصلا نول ورادش نمیشه مگر برای تغذیه خودش یهنی مثل کلید fi نیس که از بالا نول بدیم و از پایین نول رو وارد مدار کنیم تا جایی که من میدونم این رله دارای 2 تیغه باز و بسته 15(مشترک )16بسته و 18 باز هستش که اونو رو تو مسیر فرمان قرار میدیم حالا اگه یه وقت نول رله قطع بشه رله از کار می افته با این حالا چون رله رو تو تابلو بکار میبریم کل برق قطع میشه چون بوبین کنتاکتور بی برق میشه ولی اگه هر جایی بعد از رله این نول قطع بشه چه اتفاقی می افته( یعنی نول کل ساختمون قطع نیس فقط تو یه بخش اینطوره ) مثلا تو یه اتاق ؟؟؟؟
      همه انسان ها هدفند پس هیچ گاه آنها را وسیله رسیدن به اهدافت قرار مده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        lمنظورت اینه که ولتاژ بوبین کنتاکتور ها 360 ولته؟
        منم تو این موضوع موندم 380 ولته

البته نمی دونم ها چون وقت نشد بررسیش کنم فقط دیدم که سه فاز رفته بدون نول
        صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdadgh
          منم تو این موضوع موندم 380 ولته

البته نمی دونم ها چون وقت نشد بررسیش کنم فقط دیدم که سه فاز رفته بدون نول
          میتونه باشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esafb52
            نه دوست عزیز منظورش دو فاز شدن به خاطر نبودن نول هست یعنی اگه مثلا نول قطعه بشه تو یه پریز دوتاش فاز می شن یعنی نول حالت برگشت فاز رو پیدا میکنه و اگه فازمتر بزننین هر دو تا را فاز نشون میده
            من اطلاعی ندارم ولی برای چنین مشکلی با توجه به اهمیتش یک سیستم حفاظت استانداردی باید وجود داشته باشه دوستان برقی با تجربه اگر اطلاعاتی در مورد وجود یا عدم وجود چنین حفاظتی دارند لطفا نظر بدن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdadgh
              تو مدار فرمان یه جرثقیل سه فاز بدون نول ، بوبین های کنتاکتور به دوفاز وصل میکنن؟
              از یک ترانس 400/230V صرف برای مدارات فرمان استفاده می شود.
              صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

سلام
                دوستان قضیه رو از لحاظ تئوری توضیح می دید آ خه چه چوری قطع نول باعث سوختن مصرف کنند ه های تک فاز می شه؟
                هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

سلام یک راه ساده ما در تابلو های روشنایی زیاد از مدار فرمان مانند رله و کنترل فاز استفاده نمیکنیم پس محدودیت تجهیزات داریم. پس میتوان از سیستم
                  TN-C-Sاستفاده کنیم یعنی ارت نول را به هم متصل در تابلو کنیم این باعث میشود در صورت قطع شدن نول بیرون از تابلو مسیر خود را از ارت ببندد.

دیدگاه

با سلام
                    به نظرم میاد بهترین راه همون اتصال بین شینه نول و ارت در تابلو برق باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrd1349 نمایش پست ها
                      دوست عزیز esafb52 نظر شما به خواسته من خیلی نزدیک است ,ولی من فکر نمی کردم سوالم اینقدر پیچیده باشد در هر صورت هدف کلی از این بحث این است که اگر در یک سیستم مصرف عمومی سه فاز که همه مصرف کننده ها از نول تغذیه میکنند ( مثل سیستم روشنائی ) اگر نول از منبع قطع شود به علت برگشت فاز از مصرف کنندههای دیگر اصطلاحا می گویند دوفاز شده که این امر باعث سوختن مصرف کننده ائی خواهد شد که اهم پائین تری دارند . حال اگر مداری باشد که ایراد را تشخیص داده و اعلام نماید می تواند از بروز خسارت جلوگیری نماید . همانطور که در پست اول ذکر کردم یکی از پیشنهادات قرار دادن کنتاکتور در مسیر است ولی کنتاکتور به تنهائی علاوه بر معایبی که دارد اشکال را بطور 100 در صد حل نمیکند .البته این نظر من است , تا دوستان چه نظری داشته باشند. با تشکر
                      سلام.پیرو بحثتون اینجانب دستگاهه به نام تستر تابلو ابداع کردم که خواسته شما در زمینه قطع نول در شبکه رو انجام میده وعلاوه بر تشخیص قطع نول توانایی تشخیص نشتی فاز به ارت (هر کدام از فازها)را داراست وامکاناتی دیگر ....البته به دنبال نهاد یا مشاوره ای جهت ثبت اختراع ان هستم

دیدگاه

بهترین راه حل برای شما
                        استفاده از کنترل فاز از نوع نول داره هستش
                        مارک شیوا امواج این محصول رو داره
                        قیمتش هم حدود 180 تومنه
                        البته چون این رله مدار فرمان رو کنترل می کنه استفاده از کنترل فاز اجباریه
                        قطع سیم نول در این مدارات باعث عملکرد کنترل فاز میشه
                        ضمناا خطا های دیگه رو هم ناخواسته برای شما کنترل می کنه
                        مثل افزایش یا کاهش ولتاژ

ضمنا اگه قطعات کچک الکتذونیکی دارین و ... می تونی از وریستور استفاده کنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X