اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس برای تولید برق کارخونه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانس برای تولید برق کارخونه

سلام دوستان
    ما تو شرکت دوتا ترانس برای تولید برق کارخونه داریم اما یک مشکلی که داریم در بعضی از مصرف کنندها از یک ترانس نول گرفتند واز ترانس بعدی سه فاز رو حالا سوال من اینه می شه دوتا نولهای ترانس رو به هم وصل کرد...؟
    هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

پاسخ : ترانس برای تولید برق کارخونه

نوشته اصلی توسط hamid256
    سلام دوستان
    ما تو شرکت دوتا ترانس برای تولید برق کارخونه داریم اما یک مشکلی که داریم در بعضی از مصرف کنندها از یک ترانس نول گرفتند واز ترانس بعدی سه فاز رو حالا سوال من اینه می شه دوتا نولهای ترانس رو به هم وصل کرد...؟
    من فکر میکنم شما نول ترانس ها رو باید به چاه ارت نصب کنید! هر دو رو به هم! چند KVA هستن؟

دیدگاه

داری اشتباه می کنی
      مثلا فرض کن 2 تا باتری داری
      آیا میشه از یکی + و از اون یکی - رو گرفت
      اونها قطعا در یه جایی به هم وصل شدن
      ممکنه در شینه نول تابلو برق اصلی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
        من فکر میکنم شما نول ترانس ها رو باید به چاه ارت نصب کنید! هر دو رو به هم! چند KVA هستن؟
        هیچ وقت این کار رو نمی کنند چون اگه نول شما به هر دلیلی به ارت وصل بشه plc ها error می دهند که خودمون تو شرکت این مشکل رو هم داریم که نول به ارت به علت سوخته شدن بعضی المنت ها اتفاق افتاده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
          داری اشتباه می کنی
          مثلا فرض کن 2 تا باتری داری
          آیا میشه از یکی + و از اون یکی - رو گرفت
          اونها قطعا در یه جایی به هم وصل شدن
          ممکنه در شینه نول تابلو برق اصلی
          دوست عزیز چون دو تا ترانس باهم کار می کنند پس نول داریم اما می شه دو تانول ترانس رو به هم وصل کرد؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid256
            هیچ وقت این کار رو نمی کنند چون اگه نول شما به هر دلیلی به ارت وصل بشه plc ها error می دهند که خودمون تو شرکت این مشکل رو هم داریم که نول به ارت به علت سوخته شدن بعضی المنت ها اتفاق افتاده
            ببخشید منظورم چاه نول بود نه ارت ! شما درست میگید منظور من هم همین بود. علت این که نول رو به زمین وصل میکنن اینه که ممکنه ثانویه ترانس با زمین چندین هزار ولت اختلاف پتانسیل پیدا کنه و این هم خطر ناکه هم مخرب.

دوست عزیز چون دو تا ترانس باهم کار می کنند پس نول داریم اما می شه دو تانول ترانس رو به هم وصل کرد؟؟؟؟
            اختلاف پتانسیل بینشونو بگیر ببین چقدره اگر کم بود میشه اگر نه باید 20KV رو قطع کنین برق بعد نول ها رو وصل کنید به هم بعد دوباره برق رو وصل کنید.

البته بازم بپرس نگفنی توان ترانسها چقدره :mrgreen:

دیدگاه

ترانس از کی تاحالا برق تولید میکنه؟ :nice:
              طبق فرمایش دوستمون نول ترانس باید حتما ارت بشه اما نه با چاه ارت با چاه مخصوص و مجزا
              بهتره ک سیمای هر ترانسو مجزا ارت کنید
              ولی بازم میتونید از متخصهای اداره برق بپرسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                ببخشید منظورم چاه نول بود نه ارت !
                نوشته اصلی توسط POLIZEI
                طبق فرمایش دوستمون نول ترانس باید حتما ارت بشه اما نه با چاه ارت با چاه مخصوص و مجزا
                چاه نول چه فرقی با چاه ارت داره ؟ یعنی زمین زمینه مجزا معنی نداره.

دیدگاه

تا اونجا که من یادم میاد زیر هر ترانسی یه چاه ارت میزدند و ترانس رو ارت می کردند
                  گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                  همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X