اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد سیستم ارت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد سیستم ارت

سلام
    طاعات همه قبول
    دوستان به نظر شما بهترین راه برای ایجاد سیستم ارت برای یکی از واحدهای ساختمانی که خود ساختمان سیستم ارت نداره چیست؟؟؟
    یعنی به نظرتون سیستم ارت رو به کجا وصل کنیم که جواب بده؟؟؟

پاسخ : ایجاد سیستم ارت

اجرای چاه اجباریه
    در عین حال می تونی از بدنه اسکلت ساختمان ، لوله های فلزی و .... استفاده کنی که به کمک چاه ارت بیان

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

پس به نظر شما میشه برای واحدی که تو طبقه پنجم (یک ساختمان ساخته شده است) از طریق اتصال سیم ارت به بدنه یک رایزر یا سقف کاذب ارتینگ آن واحد را تامین کرد؟؟؟
      با تشکر :wow:

دیدگاه

نه oo:
        مگه کشکه .
        دو راه پیشنهاد میکنم
        1-دوتا میله یا لوله فلزی اب 1.5 متری فرو کن توی زمین و با هم موازی کن و با یه سیم بکش ببر توی خونتون .
        2-استفاده از کلید حفاظت جان یا FI این کلیده رو بزار کنار فیوز مینیاتوری بهتر از ارت از جونت محافظت میکنه

دیدگاه

نه دوست عزیز کشک که نیست ولی در مورد پیشنهاد های شما باید عرض کنم که:
          1: مثل اینکه سوال رو خوب نخوندید عرض کردم که ساختمان ساخته شده است تازه اون هم چی تو طبقه پنجم پس یعنی امکان حفر وجود نداره!!!
          2: عزیز من اصلا فلسفه وجودی سیستم ارت با محافظ جان هیچ وجه اشتراکی ندارن ارت یک کاری انجام میده محافظ جان یک کار دیگه
          پس من هنوزم فکر میکنم بهترین راه برای تامین ارت این واحد وصل کردن سیم ارت اون به سقف کاذب یا ... خلاصه به قول اون دوستمون به جایی که به اسکلت ساختمان مرتبط باشه البته که این کار کیفیت چاه رو نداره ولی به قولی گفتنی کاچی به از هیچی :wow:

دیدگاه

چاه ارت به گونه ای طراحی میشه که مقاومت اون از بدن کمتره.
            جریان هم از جایی عبور میکنه که راحتر باشه.
            حالا این سقف کاذب که اهن کشی شده از کجا میدونی مقاومتش از بدن کمتره که در صورت عیب جریان از اونجا رد بشه.
            حالا برقو ندازی تو سقف باعث اتیش سوزی بشی البته اگه یونولیت به کار رفته باشه. :cry:

دیدگاه

بله متوجهم ، ولی سوالتون رو خوندم و گفتم بعد از این که لوله ها رو توی خاک فرو کردی سیم بکش تا اونجایی که میخوای روکار بکش تا جلو در خونتون .
              مقاومت سیم ارت باید زیر 2 اهم باشه .....

دیدگاه

دو تا موزائیک یا سنگ فرش یک گوشه حیاط یا پارگینگ را با پیچ گوشتی و قلم سالم در میارید و زیرش را با هیلتی مقداری گود کنید و بعد هم بقیه موارد
                کار سختی نیست و وقت زیادی نمی گیره ، باید با شماره هایی که کار تخریب و سوراخکاری می کنند تماس بگیرید بیان براتون انجام بدن
                مشکل فقظ سیم کشی هست ، که باید ببینید از کجا می توانید رد کنید که توی دید نباشه ، معمولا از کنار نمای ساختمان .

از محل خورطومی کابل تلویزیون هم می توانید استاده کنید ، از اتاق نگهبانی یا سرایداری کابل ارت را ببرید به پشت بام و از پشت بام بیارید به منزل خودتون .

یک راه دیگه اگر منزلتون تیرچه بلوک هست ، یکی از میلگرد های داخل ساختمانتون را بیرون بکشید و به اون متصل کنید . شاید بشه چاه ارت را هم به سازه وصل کرد و جواب گرفت

دیدگاه

دوستان از همگی ممنون واقعا از تجربیاتتون استفاده کردم :wow: :applause: :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X