اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور فشاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سنسور فشاری

نوشته اصلی توسط AliTabaie
    سلام
    آقا اشکان شما میگین که اگه میکروکنترلر بلدی با سنسورهای PIR کار کنیم...
    اما دوست ما میخاد با هرپله که قدم میزاره یک چراغ روشن بشه. شما همچین PIR ای رو میشناسید؟
    سلام
    من بصورت کلی pir رو عرض کردم
    بجای pir میشه از این گیرنده فرستنده های IR که یه شکل ledهست استفاده کرد
    بغل هر پله میشه کارش گذاشت

سوال دیگه اینکه شما فرمودید توی پله ها استفاده میکنید. به نظر من برای پله ها PIR خیلی بهتره. چرا باید یک سنسور رو زیر پله بزاریم بعد زیر پله هارو سیمآ‌کشی کنیم؟؟؟!!! خب چرا یک PIR بالای کنج دیوار توی پاگرد نصب نمیکنین؟؟
    این حرفا ها رو این پیمانکارای بالا شهر نمیفهمن
    فقط میگن یه چی باشه که کلا با همه چی فرق کنه تا اگه مشتری با افاده اومد سریع بپسنده
    مثلا یکی از این پیمانکارای تازه به دورون رسیده میگت که بیایم داخل اتاق ها رو هم پاور led کار کنیم ، یه ماه طول کشید تا به این بفهمونیم که پاور led جواب داخل اتاق رو نمیده

اینجوری اگه احتمال خیلی کم خراب هم بشه راحت عوضش میکنین! اونجوری که بخایم کاشی ها رو بکنیم که رسواییه!! نمیدونم بازهم شما خبره این کار هستید. اما به نظر من اصلن کار به صرفه ای نیست!! خدایی نکرده زبونم لال کار نکنه باید کاشی ها رو کند!
    موقعی که کل هوشمند سازی روشنایی خونه ( راهروها و پارکینگ و داخل واحد ها ) با دستمزد و قطعه بغیر از سیم وکابل برای یه پارتمان 12 واحدی رو 2 تا 4 میلیون میگیریم دیگه میصرفه
    در مورد خرابی هم تویه 53 ساختمانی که کار کرده بودیم از 4 سال قبل تا الان فقط دوبار خرابی داشتیم که اونم مربوط به برد کنترل بود که به خاطر انگولک ولوم های تنظیم حساسیت رو سرایدار زده بود شکونده بود

خدا رو شکر به خاطر جنس پیزو و آب بندی مناسب تا الان از طرف پیزو که خرابی نداشتیم
    درضمن کاشی ها و سرامیک ها رو طوری گذاشتیم و سیمان ریختیم که عوض کردن پیزویه زیرش فک کنم کار نیم ساعت باشه
    برای نمونه 10تا کاشی با خودمون به انبار شرکت میاریم که اگه کاشی در حین تعویض شکست ، همون نمونه رو داشته باشیم

بقیه قطعات رو هم درجه یک انتخاب میکنیم

اگه در مورد ساخت مدار راهنمایی خواستی در خدمتیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
      خدا رو شکر به خاطر جنس پیزو و آب بندی مناسب تا الان از طرف پیزو که خرابی نداشتیم
      درضمن کاشی ها و سرامیک ها رو طوری گذاشتیم و سیمان ریختیم که عوض کردن پیزویه زیرش فک کنم کار نیم ساعت باشه
      برای نمونه 10تا کاشی با خودمون به انبار شرکت میاریم که اگه کاشی در حین تعویض شکست ، همون نمونه رو داشته باشیم

بقیه قطعات رو هم درجه یک انتخاب میکنیم

اگه در مورد ساخت مدار راهنمایی خواستی در خدمتیم
      ای ول. شما کارتون درسته.
      فقط یکی دوتا سوال داشتم. شما توی شماتیک زیر دوتا رگلاتور برای +12و -12 استفاده کردین. من همین ترکیب بستن رگلاتور ها رو یک بار امتحان کردم اما فقط مثبت 12 رو گرفتم و به جای -12 چیزی حدود -1 ولت گرفتم!
      شما این شماتیک رو هم کلی گذاشتین یا واقعا جواب میده؟!

و سوال دیگه اینکه شما توی شماتیک زیر یک سر پیزو رو به ورودی مثبت پ امپ متصل کردید. همش فکر میکنم اینجوری مدار خیلی پایدار نیست و اون رله همش قطع و وصل میشه!

دیدگاه

ای ول. شما کارتون درسته.
        فقط یکی دوتا سوال داشتم. شما توی شماتیک زیر دوتا رگلاتور برای +12و -12 استفاده کردین. من همین ترکیب بستن رگلاتور ها رو یک بار امتحان کردم اما فقط مثبت 12 رو گرفتم و به جای -12 چیزی حدود -1 ولت گرفتم!
        شما این شماتیک رو هم کلی گذاشتین یا واقعا جواب میده؟!
        سلام شاید ترتیب هر دو رو 7812 گذاشتین
        یا ترتیب پایه های 7912 رو درست نزدین چون سری 79XX ترتیب پایه هاش به این صورته : 1 میشه gnd 2 میشه ورودی , 3میشه خروجی
        من از این آرایش برای ساخت خیلی از مدارات که به منبع دوبل احتیاج داشتن استفاده کردم

و سوال دیگه اینکه شما توی شماتیک زیر یک سر پیزو رو به ورودی مثبت پ امپ متصل کردید. همش فکر میکنم اینجوری مدار خیلی پایدار نیست و اون رله همش قطع و وصل میشه!
        این مدار فقط به دما زیاد حساسه ،، اگه دما منفی 15 درجه بشه مدار ناپایدار میشه که تویه شیراز هیچ وقت دما -15 نمیشه

من از این مدار و یه مدار دیگه که یکم با این فرق داره استفاده میکنم و این فرق مشکل ناپایداری رو از بین برده
        فرق مدار دیگه اینه که بجای یه طبقه تقویت از دو طبقه تقویت و بجای R10 از پتانسیومتر استفاده شده
        مدار دیگه رو الان میکشم تا ساعت 2 یا 3 شب میذارم

دیدگاه

اینم از مداری که دما روش تاثیر نداره و پایداریش خوبه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X