اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیدا کردن اتصالی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیدا کردن اتصالی مدار

سلام
    برای پیدا کردن اتصالی با مولتی متر اگه اتصالی باشه باید رو تست بیزر صدای بوق بیاد و اگه رو مقاومت بزاری اگه مقاومت داشته باشه بازم اتصالی وجود داره درسته؟
    من تو یه خونه قدیمی ساخت با وجود اینکه اتصالی نداشت رو تست بیزر یه صدای خیلی خفیف میداد مثل خر خر و رو تست مقاومت عدد نشون میداد.
    تو یه خونه دیگه که نول رو داده بودن به فیوز و فاز مستقیم اومده بود تو ساختمون و اتصالی هم وجود نداشت مثل بالا بود با این تفاوت که صدای بیزر یه خورده بلند تر بود و بین فاز ونول هم اهم وجو داشت.حالا علت چیه؟

پاسخ : پیدا کردن اتصالی مدار

نوشته اصلی توسط power110
    سلام
    برای پیدا کردن اتصالی با مولتی متر اگه اتصالی باشه باید رو تست بیزر صدای بوق بیاد و اگه رو مقاومت بزاری اگه مقاومت داشته باشه بازم اتصالی وجود داره درسته؟
    من تو یه خونه قدیمی ساخت با وجود اینکه اتصالی نداشت رو تست بیزر یه صدای خیلی خفیف میداد مثل خر خر و رو تست مقاومت عدد نشون میداد.
    تو یه خونه دیگه که نول رو داده بودن به فیوز و فاز مستقیم اومده بود تو ساختمون و اتصالی هم وجود نداشت مثل بالا بود با این تفاوت که صدای بیزر یه خورده بلند تر بود و بین فاز ونول هم اهم وجو داشت.حالا علت چیه؟
    با سلام
    ایا تمام مصرف کننده ها را از برق جدا کردید واین تست را انجام دادید اگه این کار را بکنید دیگه هم چین صدایی نمیشنوید :mrgreen:
    دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
    بانك اطلاعاتي سنسورها
    ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
    تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
    [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

سلام
      من تمام مصرف کننده ها رو از برق کشیدم ولی باز همون صدا و اهم هم وجود داشت اقا حمید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
        سلام
        من تمام مصرف کننده ها رو از برق کشیدم ولی باز همون صدا و اهم هم وجود داشت اقا حمید
        با سلام به دوست عزیز
        اگه همه را جدا کردی و این دوتا سیم به هیچ وسیله ای وصل نیستند حتی لامپ ها پس اتصالی داری
        بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

سلام
          پس اقا حمید اگه اتصالی وجود داره چطور فیوز نمی پره و ایا این اتصالی درحالیکه تمام مصرف کننده ها خاموش باشن موجب مصرف برق میشه؟
          من تمام پریزها رو که چک کردم همشون همین جوری بود و احتمالا چون سیم ورودی ساختمون که از کنتور اومده تو جعبه تقسیم ها چرخیده و یه جایی اتصالی داره خودشو تو تمام پریزها و کلیدها نشون میده درسته؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
            سلام
            پس اقا حمید اگه اتصالی وجود داره چطور فیوز نمی پره و ایا این اتصالی درحالیکه تمام مصرف کننده ها خاموش باشن موجب مصرف برق میشه؟
            با سلام به دوست محترم
            چک کنید ببینید جایی سیم رها شده ندارید ( مثلا فاز ونول را جایی قطع کرده باشید وکنار هم باشند و به مرور زمان بین اونا چربی و.. جمع شده باشه) البته شما که عینی داری می بینی بهتر میتونی کار کنی ضمنا سیم نول وفاز باید حتما از سیم های کنتور جدا کنی و تست انجام بدی
            بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

البته اگه کنتور هم رو مدار باشه ممکنه مقاومت داشته باشه. چون تو کنتورای قدیمی یه عالمه سلف و اینچور چیزا داره که تو حالت دی سی میتونه مقاومت پایینه نشون بده.
              لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

سلام
                فاز و نول رو از کنتور جدا نکردم خوب وقتی کنتور قطع شده باز هم مقاومت ایجاد میکنه؟ مورد فاز و نول رها شده رو هم چک میکنم. ایا هر اتصالی موجب پریدن فیوز میشه؟یه جمله دیگه به پست بالایی اضافه کردم اون کمکی میکنه اقا حمید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
                  سلام
                  فاز و نول رو از کنتور جدا نکردم خوب وقتی کنتور قطع شده باز هم مقاومت ایجاد میکنه؟ مورد فاز و نول رها شده رو هم چک میکنم. ایا هر اتصالی موجب پریدن فیوز میشه؟یه جمله دیگه به پست بالایی اضافه کردم اون کمکی میکنه؟
                  دوست عزیز کاملا سیم ها قطع بشه و حتی فیوز سر راه نباشه حتی قطع شده ضمنا تمام اتصالی ها باعث قطع شدن فیوز نمیشه و باید ذکر کنم مقداری مقاوت هم باید به خاطر مقاومت سیم ها نشون بده
                  بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

سلام
                    اقا حمید اینو یادم رفت بگم وقتی کنتور قطع بود و مولتی مترو رو ac می ذاشتم و پریزها رو تست می کردم عددی بین 0.018 و 0.021 رو نشون می داد. چرا؟
                    یه سوال دیگه هم داشتم اگه یه وسیله برقی بیشتر از حد مجاز خودش امپر بکشه نشون دهنده چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط power110
                      سلام
                      اقا حمید اینو یادم رفت بگم وقتی کنتور قطع بود و مولتی مترو رو ac می ذاشتم و پریزها رو تست می کردم عددی بین 0.018 و 0.021 رو نشون می داد. چرا؟
                      یه سوال دیگه هم داشتم اگه یه وسیله برقی بیشتر از حد مجاز خودش امپر بکشه نشون دهنده چیه؟
                      با سلام به دوست عزیز
                      البته شما باید خطای مولتی متر را هم در نظر بگیرید واین مقادیر چیزی نیست
                      خوب امپر زیاد دلایل زیادی داره که بستگی به نوع مصرف کننده داره البته اضافه بار معیوب شدن دستگاه یا سرویس نشدن میتونه از دلایل اون باشه
                      بانك اطلاعاتي سنسورها

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X