اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن شدن لامپ با پردین فیوز!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن شدن لامپ با پردین فیوز!

سلام!
    چطوری میشه وقتی فیوز فشنگی پاره شد ، یه لامپ روشن بشه؟
    یه هفتس دق دقم شده!
    ممنون میشم یه توضیحی بدید!

پاسخ : روشن شدن لامپ با پردین فیوز!

یک مسیر رو یا اشتباهی میبینی یا هست و تو نمیبینی .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نه این مشکل من نیست!
      من میخوام بدون چطوری مداری را طراحی کنم که وقتی فیوز پاره شد یک لامپ روشن بشه!

دیدگاه

با سلام
        یه لامپ رو ببندین دو سر فیوز. تا وقتی که فیوز وصله ولتاژ لامپ صفره و خاموشه. وقتی فیوز پرید، ولتاژ ورودی میفته دوسر لامپ و روشن میشه. البته باید بعد از فیوز قطع نباشه. یعنی با یه مصرف کننده به نول وصل باشه.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

خب اینطوری که لامپ با فیوز موازی و با شبکه سری میشه! و برق به هردوشون میرسه!
          من تا حالا امنتحان نکردم ولی چطوری وقتی فیوز سالمه ولتاژ لامپ 0 هست؟
          میشه توضیح بدید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinghaheri
            خب اینطوری که لامپ با فیوز موازی و با شبکه سری میشه! و برق به هردوشون میرسه!
            من تا حالا امنتحان نکردم ولی چطوری وقتی فیوز سالمه ولتاژ لامپ 0 هست؟
            میشه توضیح بدید!
            درود
            ببخشید پا برهنه اومدم
            وقتی فیوز وصله و با توجه به اینکه از فیوز فقط فاز رد میشه اختلاف پتانسیلی رو لامپ نمیافته !!!! حالا اگه فیوز قط شه اونسر لامپ همچنان به برق وصله(چون موازی هست) اونسر دیگه لامپ که خروجی فیوز هست اگر مدارش بسته شه میتونه روشن بشه !

اضاف شد

به فرض شما بعد از فیوز یه لامپی رو جدا از اون لامپی که موازی فیوز کردی داری تغذیه میکنی یعنی بعد فیوز سیم رو دادی به یه سر لامپ از اونور به نول دادی حالا فیوز میاد میترکه و از مدار خارج میشه تو این حالت یه فاز سر اون لامپ موازی هست و با لامپ دیگه سری میشه و بینشون تقسیم ولتاژ میشه هر دو روشن میشن البته لامپ دوم که روشن میمونه فقط نورش نصف میشه در توان برابر
            در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

سلام
              با استفاده از تیغه بسته یه رله 220 ولت خیلی راحت میتونی این کارو انجام بدی...یعنی بعد از فیوز رو بدی به تغذیه بوبین رله که وقتی فاز قطع شد رله هم قطع بشه و لامپ از طریق تیغه بسته رله روشن بشه...اگه نیاز به توضیحاتی بیشتری باشه در خدمتم
              سوزدو افروزدو نابود شود هر که بخندد به شب تار کسی
              بی گمان دست به آغوش نگارش ببرند هرکسی بوسه ستاند ز لب یار کسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
                درود
                ببخشید پا برهنه اومدم
                وقتی فیوز وصله و با توجه به اینکه از فیوز فقط فاز رد میشه اختلاف پتانسیلی رو لامپ نمیافته !!!! حالا اگه فیوز قط شه اونسر لامپ همچنان به برق وصله(چون موازی هست) اونسر دیگه لامپ که خروجی فیوز هست اگر مدارش بسته شه میتونه روشن بشه !

اضاف شد

به فرض شما بعد از فیوز یه لامپی رو جدا از اون لامپی که موازی فیوز کردی داری تغذیه میکنی یعنی بعد فیوز سیم رو دادی به یه سر لامپ از اونور به نول دادی حالا فیوز میاد میترکه و از مدار خارج میشه تو این حالت یه فاز سر اون لامپ موازی هست و با لامپ دیگه سری میشه و بینشون تقسیم ولتاژ میشه هر دو روشن میشن البته لامپ دوم که روشن میمونه فقط نورش نصف میشه در توان برابر
                داداش دمت گرم! عالی بود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosseinghaheri
                  داداش دمت گرم! عالی بود!
                  خواهش :rolleyes:
                  در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

با تشکر از پاسخ دوستان ، مدار زیر هم پیشنهاد منه . اصول کارش هم خیلی سادست تقریبن مشابه روش اشاره شده در بالا . وقتی فیوز سالم باشه جریان از اون عبور میکنه و LED روشن نمیشه ( مقاومت صفر فیوز در مقابل 2.2 کیلو اهم ) به محضی که فیوز بسوزه جریان از طریق مقاومت R1 باعث روشن شدن LED میشه که نشان دهنده سوختن فیوزه :smile:
                    موفق باشید

دیدگاه

حالا یه سوال دیگه!
                      من می خوام یه لامپ دیگه اضافه کنم که وقتی فیوز سالمه روشن باشه و وقتی پاره شده لامپ خاموش بشه!
                      لامپ را کجاش بزارم؟

دیدگاه

با سلام
                        نیاز به گذاشتن لامپ نداری تا وقتی فیوز سالمه خوب جریان در مدارت برقراره
                        اگه مخوای بزاریم بعد از فیوز مثل یه مصرف کننده بزار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X