اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیم بندی آیفون تصویری تابا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سیم بندی آیفون تصویری تابا

سلام دوستان
    اول عذر میخوام که وسط بحثتون میام , یه سوال دارم

ما یه ایفون تصویری تابا داریم که هر چند وقت یه بار یه صدای نویز وحشتناک به محض برداشتن گوشیش شنیده میشه, طوری که دیگه صدای طرف مقابل رو نمیشه شنید , و البته این مشکل برای هر دو طبقه همزمان رخ میده
    دو روز اینطور میمونه , بعد خود به خود درست میشه oo:
    میکروفن های هم پنل جلوی درب و هم توی خونه رو چک کردم , میکروفن ها رو اتصال کوتاه میکردم , صدا قطع نمیشد
    فقط یه خازن بزرگ وسط پنل جلوی درب بود که وقتی لمسش میکردم صدای نویز دوبل میشد
    دوستانی که سررشته دارن اگه راهنمایی کنن ممنون میشم

راستی یه نکته جالب هم بود که بهش بر خوردم

توی پنل جلوی درب یه کانکتور بود باو دوسیم قرمز و مشکی , یه بار اشتباهی اونو برعکس وصل کردم , به محض زنگ زدن بوبین پشت درب عمل میکرد و درب باز میشد :eek:
    برام جالب بود , اگه توی همه ی مدل ها این قضیه وجود داشته باشه , خیلی راحت میشه درب خونه هایی که تابا دارن رو باز کرد :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط radical_baby
      سلام دوستان
      اول عذر میخوام که وسط بحثتون میام , یه سوال دارم

ما یه ایفون تصویری تابا داریم که هر چند وقت یه بار یه صدای نویز وحشتناک به محض برداشتن گوشیش شنیده میشه, طوری که دیگه صدای طرف مقابل رو نمیشه شنید , و البته این مشکل برای هر دو طبقه همزمان رخ میده
      دو روز اینطور میمونه , بعد خود به خود درست میشه oo:
      میکروفن های هم پنل جلوی درب و هم توی خونه رو چک کردم , میکروفن ها رو اتصال کوتاه میکردم , صدا قطع نمیشد
      فقط یه خازن بزرگ وسط پنل جلوی درب بود که وقتی لمسش میکردم صدای نویز دوبل میشد
      دوستانی که سررشته دارن اگه راهنمایی کنن ممنون میشم

راستی یه نکته جالب هم بود که بهش بر خوردم

توی پنل جلوی درب یه کانکتور بود باو دوسیم قرمز و مشکی , یه بار اشتباهی اونو برعکس وصل کردم , به محض زنگ زدن بوبین پشت درب عمل میکرد و درب باز میشد :eek:
      برام جالب بود , اگه توی همه ی مدل ها این قضیه وجود داشته باشه , خیلی راحت میشه درب خونه هایی که تابا دارن رو باز کرد :mrgreen:
      با سلام خدمت دوست عزیز معمولا این جور مشکل در اکثر آیفون ها پیش میاد شما صدای پنل درب ورودی رو توسط پتانسیومتری که داخل پنل قرار داره کمتر کنی تا حدودی و گاهی کلا این مشکل حل میشه در مورد اون کانکتره هم بگم یکم با اصول برق ساختمان آشنا باشی از آیفون تصویری گرفته تا جک درب پارکینگ رو به راحتی میتونی باز کنی اینم بگم اون کانکتور که شما اتصال دادید در واقع وصل شده به همون رله ایی که عمل اتصال اون دوسیم رو توسط شستی گوشی انجام میده
      در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!

دیدگاه

سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم گوشی تصویری سیماران میتونم وصل کنم به پنل تابا؟4سیم اگه وصل بشه از گوشی به پنل کار میکنه؟

دیدگاه

دوستان میشه لطفا به ترتیب شماره سیم های آیفون تصویری تابا به من بگید چی هستند؟
          مثلا سیم شماره 1 ...
          سیم شماره 5 زنگ
          و...
          چون تابا رنگ سیمهارو تغییر داده تو این چند سال و سیمها شماره بندی دارن.
          میخوام یک اصول کلی بدونم که سیم شماره یک چی هست و...
          ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

سلام و درود یه آیفون تصویری تابا تک واحدی بر اثر اتصالی پنلش خراب شد که علت خرابیش اینجوری که صاحبش گفته ترانسش داخل جا کنتوری بوده اتیش میگیره و میزنه کنتور برق و هم به فنا میده و کابل آیفون هم میسوزه سیم پندی ساختمون و ردیف کردم یه پنل دیگه گرفت مانیتور همون قبلی هستش درکل پنل نو وقتی بهش ولتاژ وصل میشه درب بازکن از نوع زنجیری یکسره کار میکنه و میزنه حتی وقتی برق مانیتور هم قطع وقتی فیش پشت مانیتور و میکشم رله ازاد میشه سیمکشی رو چندبار تست کردم مشکلی نداره
            ایا بر اثر اتصالی مانیتور هم دچار مشکل شده اگه شده چه قسمتی
            برد سه تیکه تغذیه،، صدا ،، تصویر
            البته قصد دارم پنل و مانیتور و دربازکن و با یه تیکه سیم آیفون رو میزکار تست کنم ببینم چه خبره
            دوستان اگه مشکل مشابه ای دارند لطفا راهنمایی بفرمایند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
              سلام و درود یه آیفون تصویری تابا تک واحدی بر اثر اتصالی پنلش خراب شد که علت خرابیش اینجوری که صاحبش گفته ترانسش داخل جا کنتوری بوده اتیش میگیره و میزنه کنتور برق و هم به فنا میده و کابل آیفون هم میسوزه سیم پندی ساختمون و ردیف کردم یه پنل دیگه گرفت مانیتور همون قبلی هستش درکل پنل نو وقتی بهش ولتاژ وصل میشه درب بازکن از نوع زنجیری یکسره کار میکنه و میزنه حتی وقتی برق مانیتور هم قطع وقتی فیش پشت مانیتور و میکشم رله ازاد میشه سیمکشی رو چندبار تست کردم مشکلی نداره
              ایا بر اثر اتصالی مانیتور هم دچار مشکل شده اگه شده چه قسمتی
              برد سه تیکه تغذیه،، صدا ،، تصویر
              البته قصد دارم پنل و مانیتور و دربازکن و با یه تیکه سیم آیفون رو میزکار تست کنم ببینم چه خبره
              دوستان اگه مشکل مشابه ای دارند لطفا راهنمایی بفرمایند
              درود،
              این مشکل معمولا به علت اتصال کوتاه شدن سیم صدا و تغذیه اتفاق میوفته.
              با این اوصاف سیم‌کشی هم دچار مشکل شده.
              ولی گذشته از اینها، واقعا جالب هست که ترانس آیفون تصویری آتش گرفته.
              از شانس بد ۱ در ۱۰۰ هست.
              ​​​
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

درود،
                این مشکل معمولا به علت اتصال کوتاه شدن سیم صدا و تغذیه اتفاق میوفته.
                با این اوصاف سیم‌کشی هم دچار مشکل شده.
                ولی گذشته از اینها، واقعا جالب هست که ترانس آیفون تصویری آتش گرفته.
                از شانس بد ۱ در ۱۰۰ هست.
                ​​​
                بله آتیش گرفت زد کنتور و جاکنتوری رو دود کرد البته هنوز مشکل پا برجاست که تو تایپیک جداگونه عرض کردم سیم بندی با مولتی متر تست شده و مشکلی نداره ولی محض اطمینان میخوام سیمهای قدیمی رو عوض کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X