اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عملکرد برق کنتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : عملکرد برق کنتور

درود ، استابلایزر بله. مدل ۲۰۰۰ نهایت می*تونه تامین کننده همین میزان جریان باشه و ترجیحا نباید از صد درصد توانش مصرف کنید تا زیر فشار نباشه عمر طولانی تری بکنه .
    در مورد فیوز ابدا، مصرف کننده موتوری یعنی یک موتور سنگین در مقیاس کوچک موتور کولر ، که لحظه شروع حرکت به واسطه ساختاری جریانی دو تا سه برابر جریان نامی می*کشه ، مثلاً موتور ۲ آمپر ، استارت ۶ آمپر می*کشه ، خوب چون موتور ۲ آمپر هست من از فیوز ۵ آمپر استفاده میکنم ، که در لحظه استارت جریان ۶ آمپر رو برای چند لحظه تحمل می*کنه و فیوز نمیپره.
    اما تایپ b مخصوصا مصرف شما ، کامپیوتر های گران قیمت و حساس ، به محض رخداد کوچکترین اتصالی برای حداقل رساندن خسارت باید کوتاهترین زمان ممکن فیوز بپره و هیچ تاخیر و تحملی وجود نداشته باشه .

دیدگاه

پاسخ : عملکرد برق کنتور

نوشته اصلی توسط Homunculus نمایش پست ها
      شما کلا اشتباه متوجه شدید و یا شاید محدود کردن صحبت به پاور بحث رو پیچیده کرده ! منظور من این نبود که ما صرفا برای پاور یا فن های پاور بخوایم فیوز طراحی کنیم. منظورم کلی من این بود که اگه بخوایم فیوزی رو واسه لوازم الکترونیکی مثل کامپیوتر (در اینجا پاور) با مصرف بالای 2000 وات در نظر بگیریم چه نوع فیوزی براش می تونه مناسب باشه. از اونجاییکه پاور 2000 وات می تونه تقریبا 10 آمپر رو با ولتاژ 220 ولت بکشه و بخوایم میزان 80 درصد استفاده از فیوز رو هم لحاظ کنیم به این نتیجه می رسیم که یه فیوز 15 آمپر نوع C می تونه برای مصرف 2000 وات مناسب باشه. (که در واقع نوع فیوز برام اهمیت داشت که از چه نوعی باشه و با تحقیق متوجه شدم که نوع C بهتره) همین !
      درود
      چون شما بحث کامپیوتر را پیش می آورید من مجبور میشوم باز توضیح بدهم ...تا آنجا که من میدانم پاور کامپیوتر برای مصرف کننده معمولی و تا حدی حرفه ای بیشتر از 1600 وات تا به حال من ندیده ام که این توان به خروجی پاور که شامل ولتاژ 12 و 5و 3.3 ولت میباشدحساب میشود و شما بایستی مدنظر داشته باشید که 1600 یا فوقش 2000 وات در ولتاژ 220 حداکثر10/11 آمپر میشود و استفاده از فیوز معمولی هم کفایت میکند ....
      شما برای سیستم تان حتماً پاور با برندهای مطمئن تهیه بفرمائید و مطمئن باشید که خود پاور از سیستم شما بهتر حفاظت میکند......
      پاور های متفرقه هم که توانهای غیر واقعی بر روی آنها درج میشود بیشتر از 200-300 وات توان ندارند و استفاده از آنها توصیه نمیشود...
      جدیدترین ویرایش توسط hossein951ann; ۲۱:۲۲ ۱۳۹۷/۰۷/۰۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X