اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عمل کردن محافظ تلویزیون هنگام روشن خاموش کردن پنکه سقفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : عمل کردن محافظ تلویزیون هنگام روشن خاموش کردن پنکه سقفی

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
    داداش این آخرین سوالمه الان اون چیزی که شما میفرمایید میشه عکس زیر حالا با ظرفیت های گفته شده و اینکه یه وریستور و مقاومت سری شده رو دوتایی موازی ببندم.
    وریستور و مقاومت رو سری میبندی مثل همین اسنابر، بعد با اسنابر موازی میزاری تو مدار، توان مقاومت وریستور 1 وات حد اقل، خازن اسنابر 100n

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      وریستور و مقاومت رو سری میبندی مثل همین اسنابر، بعد با اسنابر موازی میزاری تو مدار، توان مقاومت وریستور 1 وات حد اقل، خازن اسنابر 100n
      دمتگرم داداش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
        فرمایش شما درسته فقط تجربه بهم ثابت کرده که ولتاژ خازن حداقل 500 باشه برای این ولتاژ ها
        درسته
        من حواسم به نوسانات نبود

دیدگاه

سلام
          اقا میبخشید پابرهنه میپرم وسط
          ولی قاعدتا با کلید پنکه رو خاموش میکنن و وقتی هم کلید رو قطع کنیم موتور اتصالی به برق خونه نداره و اگر هم ولتاژی تولید بشه نمیتونه وارد شبکه برق خونه بشه
          اینطور نیست؟
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
            سلام
            اقا میبخشید پابرهنه میپرم وسط
            ولی قاعدتا با کلید پنکه رو خاموش میکنن و وقتی هم کلید رو قطع کنیم موتور اتصالی به برق خونه نداره و اگر هم ولتاژی تولید بشه نمیتونه وارد شبکه برق خونه بشه
            اینطور نیست؟
            سلف یا ترانس یه المان الکتریکی هست که با تغییرات جریان مخالفت میکنه برای همین وقتی شما یه سلف رو با عبور جریان شارژ میکنین ( سلفی که میدان الکترو مغناطیسی در اطرافش ایجاد شده) و این سلف رو از مدار خارج میکنین بنا به طبیعتش دوست داره جریان رو ثابت نگه داره که با توجه به فرمول اهم V=IR در اینجا اهم ثابته و جریان داره کم میشه برای اینکه از این موضوع جلوگیری کنه میاد ولتاژ رو زیاد میکنه ( این پدیده بخاطر دشارژ شدن میدان الکترومغناطیسی در سیمپیچ اتفاق می افته) مقدار این ولتاژ تاجایی زیاد میتونه بشه که حتی مقاومت هوا هم نمیتونه جلوشو بگیره و از کلیدی که داره باز میشه جهش الکترون ایجاد میکنه. تمام این فرایند در حد پیکو ثانیه اتفاق می افته طبیعی که حرکت چند میلی ثانیه قطع کلید براش مثل فیلم آهسته میمونه.

دیدگاه

اقا اروین حرف شما صحیحه
              ولی به نظرم یه مقدار داریم مسائل رو بزرگتر از چیزی که هست میبینیم
              بدترین حالت برای تغییرات ناگهانی جریان سلف و تولید ولتاژ توسط اون باید توی جریان دیسی باشه
              ما اگر برداریم یک سلف بزرگ حتی بزرگتر از سلف موتور پنکه رو هم با جریان دیسی شارژ کنیم و بعد کاملا ناگهانی جریان رو قطع کنیم کار به آرک نمیکشه به نظرم
              حتی اگر هم آرک بزنه برق کنتور انقدره قوی هست که انرژی اندک ذخیره شده توی سلف موتور پنکه نتونه تغییری روی برق خونه بذاره
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                سلف یا ترانس یه المان الکتریکی هست که با تغییرات جریان مخالفت میکنه برای همین وقتی شما یه سلف رو با عبور جریان شارژ میکنین ( سلفی که میدان الکترو مغناطیسی در اطرافش ایجاد شده) و این سلف رو از مدار خارج میکنین بنا به طبیعتش دوست داره جریان رو ثابت نگه داره
                سلام البته من وقت نکردم برم سروقت این پنکه ولی سوالی دارم
                آیا امکان داره که موقع نصب پنکه سیم فاز و به کلید نداده باشند و مستقیم تا خود موتور پنکه رفته باشه یعنی جای فاز و نول روی کلید پنکه عوض شده باشه باعث همچین حالتی بشه
                نوشته اصلی توسط سیدعلی.م
                اقا اروین حرف شما صحیحه
                ولی به نظرم یه مقدار داریم مسائل رو بزرگتر از چیزی که هست میبینیم
                بدترین حالت برای تغییرات ناگهانی جریان سلف و تولید ولتاژ توسط اون باید توی جریان دیسی باشه
                جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۰۱:۴۱ ۱۳۹۸/۰۳/۱۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  فرمایش شما درسته فقط تجربه بهم ثابت کرده که ولتاژ خازن حداقل 500 باشه برای این ولتاژ ها
                  دوست من سلام مشکل از پنکه و مدارش نبود محافظِ مشکل داشت یک سوال خازن پلی استر 684 نانو فارادی تست میکنم 545نانوفاراد میزنه معیوبه یانه
                  یعنی آیا مولتی متر در این حد خطا میزنه یانه البته من ارزقبل چندتا خازن سالم تست کردم خطاش در این حد نبود.
                  جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۹:۱۸ ۱۳۹۸/۰۳/۱۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
                    دوست من سلام مشکل از پنکه و مدارش نبود محافظِ مشکل داشت یک سوال خازن پلی استر 684 نانو فارادی تست میکنم 545نانوفاراد میزنه معیوبه یانه
                    یعنی آیا مولتی متر در این حد خطا میزنه یانه البته من ارزقبل چندتا خازن سالم تست کردم خطاش در این حد نبود.
                    امکانش هست، محافظ خیلی حساسه، مولتی مترنباید مشکل داشته باشه اگر روی خازن های دیگه هم اینطور نیست.
                    ببینین مدار محافظتون خیلی حساسه و اصلا برای ورودی های OPAMp خازنی فیلتر RC چیزی گزاشته یا نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                      امکانش هست، محافظ خیلی حساسه، مولتی مترنباید مشکل داشته باشه اگر روی خازن های دیگه هم اینطور نیست.
                      ببینین مدار محافظتون خیلی حساسه و اصلا برای ورودی های OPAMp خازنی فیلتر RC چیزی گزاشته یا نه
                      با سلام مشکل از همون خازن پلی استر محافظ بود امروز محافظ و تست کردم درست کار میکرد ممنونم بابت راهنمایی تون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X