اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوسان برق منزل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوسان برق منزل

با سلام خدمت مهندسین عزیز
    مدتی است لوستر اس ام دی خریداری کرده ام که دارای ریموت کنترل چهار کاناله می باشد که از دو کانال آن برای روشن کردن نور زرد و سفید استفاده میشه. اما پس از نصب متوجه نوسان روشنایی (به اصطلاح پر پر زدن) آن شدم بطوری که کم نور و پر نور شدن آن کاملا محسوس هست و باعث آزار محدوده دید می شود (مخصوصا در شب) . آیا راهی هست که بتوان از این امر جلوگیری کرد ؟ مثلا یه ترانس کوچکی باشد که سر راه برق لوستر قرار گیرد ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ : نوسان برق منزل

دوست عزیز مشکل مربوط به برد راه انداز smd هست و ربطی به کنترل و ریموت نداره ,به احتمال زیاد رو برد یه خازن الکترولیت هست اونو تعویض کنید باید درست بشه ضمنا دقت کنید دچار برقگرفتی نشید حتی اگه مدار به برق وصل نباشه

دیدگاه

خازن الکترولیت دوتا 47 میکروفاراد داره که به خروجی پل دیود KBL410 وصل هست . اما من این لوستر رو بردم کلا عوضش کردم یدونه دیگه گرفتم و بعد بردم تو یه خونه دیگه تست کردم مشکلی نداشت . ظاهرا این مشکل فقط تو خونه خودم هست .

دیدگاه

لوستر رو با یک محافظ برق کامپیوتر یا یخچال تست کنید ، -با مولتی متر فرکانس برق خونه رو هم چک کنید

دیدگاه

لوستر رو با یه محافظ برق چک کردم . باز هم مثل قبل تو یه ساعتای خاص شروع میکنه به پرپر زدن . مقدار ولتاژ و فرکانس رو هم تو اون تایم اندازه گرفتم نوسان نداشت اصلا . واقع نمیدونم مشکل از کجاست .فقط میمونه اون تعویض خازنی که فرمودین .آیا خازن رو با همون ظرفیت قبلی خودش تعویض کنم یا ظرفیت بالاتر بخرم ؟ اصلا تاثیری داره ؟

دیدگاه

ظرفیت کمی بیشتر مشکل نیست اما ولتاژ خازن باید درست عین خودش باشه معمولا ۴۰۰ ولته

دیدگاه

با سلام خدمت همه مهندسین
              بالاخره پس از کلی مطالعه و آزمون و خطا و به لطف نظرات کارشناسی دیگر اعضای محترم ، مشکل رو برطرف کردم
              تجربیاتم رو اینجا مینویسم تا اگر کسی مشکلی مثل من داشت بتونه اینجا استفاده کنه
              من تونستم با سری کردن یک عدد مقاومت با خازن موجود در مدار و درست کردن یک مدار RC مرتبه اول این مشکل رو برطرف کنم
              چون نمیتونستم محاسبه کنم که دقیقا باید چه مقاومتی استفاده کرد با آزمون و خطا از مقاومت 100 کیلو اهم تست کردم تا مقاومت 3 اهم
              نتیجه اینکه هرچی مقاومت بیشتر باشه طبیعتا از شدت نور ال ای دی ها کمتر میشه ولی از پرپر زدن خبری نیست و هر چه مقاومت کمتر بشه شدت نور بیشتر میشه ولی کمی پرپر میزنه پس باید مقاومت مناسب انتخاب کرد که من به مقاومت 56 اهم بسنده کردم
              نکته دیگه ای که هست بدلیل اینکه ولتاژ بالا هست باید مقاومت وات بالا انتخاب کنین
              امیدوارم تونسته باشم کمک کوچکی کرده باشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X