اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ژنراتور مغناطیس دائم (برای توربین بادی - آبی - پدالی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فرق موتور با ژنراتور دارای مغناتیس دائم

نوشته اصلی توسط sina1359
    محمد جان نمیدونید برای هر حلقه سیمپیچ به چند دور سیمپیچی نیاز است؟
    قطر سیم لاکی چقدر باید باشد؟
    هرچه بخواهیم توان را بالا ببری باید دور و قطر سیمپیچها تا چه اندازه افزایش پیدا کنند؟
    هر حلقه به حلقه کناری خود چگونه وصل میشود؟
    محوطه خالی بین هر حلقه را باید با چه چیزی پر کنیم؟
    شما تونستید چیزی متوجه شوید؟......
    منم چیز خاصی دستگیرم نشد اما اگه شما زبانتون خوبه آن pdfکه لینک دادم فکر کنم 80درصد سوالات شما را جواب بده
    http://www3.telus.net/faheydumas/Win...HowItWorks.pdf
    منبع فارسی که وجود نداره باید با همین انگلیسی ها کار را ادامه داد.
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
      منم چیز خاصی دستگیرم نشد اما اگه شما زبانتون خوبه آن pdfکه لینک دادم فکر کنم 80درصد سوالات شما را جواب بده
      http://www3.telus.net/faheydumas/Win...HowItWorks.pdf
      منبع فارسی که وجود نداره باید با همین انگلیسی ها کار را ادامه داد.
      من این کورسو خوندم
      چیز زیادی توضیح نداده بود (در رابطه با نکات ریز ساخت استاتور) بیشتر در مورد طرز کار دینام و میدان مغناتیسی
      وچگونگی بستن سیمپیچ در حد کلی توضیح داده بود (زیاد کلی نبود ولی بدرد ما در این مرحله نمیخورد)
      نوع سری و 3 فاز را نام برده بود که در مورد 3 فاز چیز زیادی نگفته بود
      در مورد شار مغناتیسی در سیمپیچ و شارژ مغناتیس با آهنربا در سیمپیچ و تمرکز دادن میدان مغناتیسی در استاتور...
      بیشتر علمی هست تا عملی ما در این مرحله بیشتر به آموزش پله پله و مراحل ساخت نیاز داریم تا این طالب علمی فیزیک...
      البته من تا صفحه 8 فقط خوندم و فکر نکنم بقیه آن هم بدرد بخور باشد ....

اضافه شده در تاریخ :
      سلام
      در جای خواندم که بین حلقه های سیمپیچ را با چسب ویا رزین پر میکنند
      دو تا سوال مطرح میشه:
      1- آیا چسب و رزین به عنوان عایق عمل میکند ؟ و ممکن است موجب کاهش
      میدان مغناتیسی و شارز مغناتیسی تولید شده و کاهش تولید شود؟
      2- مگر نباید در بین سیمپیچها هسته آهنی قرار گیرد؟ پس چرا در این مدلها از هسته
      استفاده نشده است؟
      آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

من جواب این سوالات شما را بلد نیستم در مورد سیم پیچی و محاسبات آن شاید بچه های دیگر کمک کنند اما در مورد ساخت ژنراتور بادی خیالتان را راحت کنم کسی در ایران دنبال این چیزا نبوده و یک خط هم مطلب فارسی پیدا نمیشه نه در مورد پروژه شما نه من............اما تا دلتون بخواهد مطلب انگلیسی زیاده چون قیمت برق در اروپا و آمریکا گرونه اما باید با حوصله و سر وقت دقیق مطالب را بخوانید اینجا لینک یک کتاب را قرار میدهم که 66صفحه ساخت ژنراتور بادی را آموزش داده فکر کنم در 66صفحه جواب بسیاری از سوالات شما باشه.

http://hotfile.com/dl/59753555/a48ce..._Book.rar.html
        نوشته اصلی توسط sina1359
        سلام
        در جای خواندم که بین حلقه های سیمپیچ را با چسب ویا رزین پر میکنند
        دو تا سوال مطرح میشه:
        1- آیا چسب و رزین به عنوان عایق عمل میکند ؟ و ممکن است موجب کاهش
        میدان مغناتیسی و شارز مغناتیسی تولید شده و کاهش تولید شود؟
        2- مگر نباید در بین سیمپیچها هسته آهنی قرار گیرد؟ پس چرا در این مدلها از هسته
        استفاده نشده است؟
        من فکر میکنم هدف فقط اینه که این سیم پیچ ها و آهنربا ها سرجای خودشان محکم بشوند و به نظرم میرسه لاک که برای سیم پیچی استفاده میشه مناسب باشه.و صدرصد بی تاثیر نیست و مقداری تاثیر داره اما فکر نکنم چشم گیر باشه چون در تمام این پروژه های توربین بادی این کار انجام شده است.

ولتر

دیدگاه

با سلام
          جهت اطلاع:

درس طراحی ماشینهای الکتریکی در دو دوره 1 و 2 ، دو تا چهار واحدی ، دوره کارشناسی ارشد دانشگاه تهران،
          توسط دکتر حمید لسانی ارایه می شد ( سالهای 1372تا 138x) - الان را نمی دانم،
          یک کتاب ترجمه شده داشتند در حدود 600 صفحه.
          طراحی وساخت با تمام جزییات ، با تکنولوژی جنرال الکتریک و هیتاچی ،موجود بود.
          از جمله جنس آلیاژ بدنه و استاتور و روتور و عایقها و رزینها و سیم و هسته آهنی و تمام جداول مورد نیاز یک مهندس طراح.
          مشابه آن مطالب درآن سالها در کتاب دیگری موجود نبود.

چون فیلد کاری من متفاوت است راهنمایی بیشری نمی توانم داشته باشم.

می توانید با جستجوی سایت دانشکده فنی دانشگاه تهران و یافتن کتاب دکتر لسانی ، راهنمایی بیشتری دریافت کنید.
          با سپاس

گشتی در لاله زار
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام
            به جز اون پروژه ساخت توربین بادی 300-400 وات
            مدتیست در این فکرم که یک مینی توربین بادی هم بسازیم
            که در سفرهای کمپی مورد استفاده قرار دهیم
            هدف شارژ یک باتری 12 ولت 4.5 تا 7 آمپر که به وسیله
            آن یک لامپ - و ... را روشن و لپتاپ و موبایل ....شارژ کنیم
            فکر کنم این پروژ هم ارزان خواهد بود و هم جالب و برای همه
            ما استفاده خواهد داشت....
            از دوستان چه کسانی در این پروژه شرکت میکنند؟

ما نیاز به یک موتور:
            24 ولت که کاهش ولتاژ در حدود 20 ولت باشد
            و به وسیکه یک رگولاتور ولتاژی 14.5 تا 15 ولت
            به ما بدهد تا باتری به صورت استاندارد شارژ شود
            آمپراژ هم در حدود نیم تا یک آمپر خروجی داشته باشد

مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
            _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام
              اولین تست پدال ژنراتورم را زدم درخروجی در حالت مدار باز 100ولت داشتم و تا 2 آمپر دور موتور pmهم روی حدودن1000rpmبود البته فعلا امکان بالاتر بردن بار و دور موتور نبود پیش بینی من اینه که اگر انسان توانایی داشته باشه تا 700وات هم بشه از این موتور 1400واتی توان کشید.
              1-به نتایجی که رسیدم هرچه از موتور pmدر خروجی بار بیشتری بکشیم موتور سفت تر میشود .از دوستان کسی میدونه در ژنراتور هم این اتفاق می افتد یانه؟
              2-استفاده از چرخ دوچرخه به جای پولی با اینکه در بسیار از سایتها استفاده شده گزینه خوبی نیست به دلیل سایش تسمه و عدم توانایی در تحمل بار زیاد تسمه
              کسی از دوستان میدونه حداکثر توانایی پای انسان عادی در تولید انرژی چقدره چون من هیچ مطلبی در این مورد در اینترنت پیدا نکردم .در پدال ژنراتورهای سایتهای دیگر هم حداکثر تا 300وات برق گرفته بودن آیا پای انسان توانایی تولید انرژی بیشتر ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا سینا اگه به نظرتون میاد که این مبحث پدال ژنراتور تاپیک شما را از موضوع اصلی منحرف میکنه بگویید تا من صبر کنم و زمانی که به نتیجه نهایی در ساخت رسیدم یک تاپیک جدا باز کنم . این پست هم مدیران پاک کنند
              ولتر

دیدگاه

سلام
                اولین تست پدال ژنراتورم را زدم درخروجی در حالت مدار باز 100ولت داشتم و تا 2 آمپر دور موتور pmهم روی حدودن1000rpmبود البته.......
                آقا سینا اگه به نظرتون میاد که این مبحث پدال ژنراتور تاپیک شما را از موضوع اصلی منحرف میکنه بگویید تا من صبر کنم و زمانی که به نتیجه نهایی در ساخت رسیدم یک تاپیک جدا باز کنم . این پست هم مدیران پاک کنند
                سلام محمد جان
                محمد عزیز : اولا این تاپیک , تاپیک اختصاصی بنده نیست , شروع کننده آن من بودم ولی صاحب آن نیستم
                اصولا فوروم محلی برای به اشتراک گذاشتن دیدگاهها و افکار مختلف است در غیر این صورت فوروم معنی نداشت و وبلاگ به جای آن استفاده میشد. پس ماهیت فرومها همین بحثها و تبادل افکار است
                ثانیا بیشتر زحمت این تاپیک را شما کشیدید و اگر صاحبی داشته باشد و اجازه ای لازم باشد باید از شما گرفته شود , نه من.
                این تاپیک همان جور که از اسمش پیداست مربوط به انواع ژنراتورها و موتورها و تفاوت آنهاست....
                پس هر بحثی که در رابطه با ژنراتور باشد در راستای موضوع این تاپیک می باشد.
                پ.ن: محمد جان پس توانستید 200 وات خروجی بگیرید , خیلی خوب است (آیا دور اصلی موتور شما 1000 دور بود (دوری که روی موتور نوشته شده بود)؟گیربکس داشت یا خیر؟ راحت میچرخید؟)
                در مورد میزان نیروی پاهای انسان دقیق نمیدونم ولی تا جایی که میدونم هر دو پا می تواند 100 کیلو به صورت متوسط تحول کرده با خود به راحتی حمل کند و سرعت حرکت دوچرخه نیز 25 کیلومتر برساعت است....
                اما این را فراموش نکنید که یک دینام ساده (اگر از کودکی یادتان باشد)دوچرخه آنقدر چرخ را سفت میکرد که در سر بالایی ها باید دینام را از چرخ جدا میکردیم...
                در مورد ژنراتور که پرسیده بودید سفت میشه یا خیر باید بگم که:
                موتور برق وقتی جریان زیاد از آن میکشیم دور موتور را بالا میبرد (یا به صورت دستی یا اتومات) و دینام ماشین نیز اگر باتری خالی باشد و یا از آن جریان زیاد کشیده شود و اگر کمی تسمه شل باشد شروع به ویز ویز کردن میکند که بعد از شارژ باتری قطع میشود و دلیل را تعمیرکارها سفت شدن دینام باین میکنند...

دیدگاه

کسی از دوستان میدونه حداکثر توانایی پای انسان عادی در تولید انرژی چقدره چون من هیچ مطلبی در این مورد در اینترنت پیدا نکردم .در پدال ژنراتورهای سایتهای دیگر هم حداکثر تا 300وات برق گرفته بودن آیا پای انسان توانایی تولید انرژی بیشتر ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  با سلام

از خوانندگان گرامی تاپیک خواهشمند هستم به موضوع ذیل صرفا به عنوان یک نکته فنی
                  در باره واحد توان اسب بخار نگاه کنند تا هیچ نوع سوء تفاهمی پدیدار نشود. (hp = horse power)

ظرفیت کار مکانیکی و توان که بر اساس اسب بخار تعریف شده است به این صورت است که:
                  یک وزنه 75 کیلویی را یک اسب معمولی می تواند با سرعت 1 متر در ثانیه ، در مسیر عمودی ، بالا بکشد.
                  که معادل 735 وات می باشد.
                  (نحوه اجرا با کمک طناب و قرقره و حرکت افقی اسب در حالی که وزنه مذکور در مسیر عمودی مثل چاه ، به طناب آویزان است)

با مقایسه تخمینی برای توان مستمر مکانیکی بین انسان و اسب ، باید با ضریبی بین 0.3 تا 0.1 برای نسبت بین این دو توان توجه نمود.
                  یعنی توان مستمر انسان حدود 70 تا 200 وات در نظر گرفته شود.

به صورت لحظه ای شاید انسان توان بیشتری نیز ارایه دهد مانند دو سرعت 100 متری.

از طرف دیگر انرژی مورد نیاز یک فرد معمولی برای حداقل حرکت حدود 800 کالری بزرگ می باشد.
                  و با مازاد انرژی دریافتی می تواند فعالیت بدنی و سایر فعالیتها را نیز انجام دهد.

برای فعالیت ورزشی یا بدنی مستمر تا 1800 کالری بزرگ نیز صرف می شود.( یعنی 1000 کالری اضافه )

اگر بازده مکانیکی بدن 50% در نظر گرفته شود
                  معادل1000 * *0.50 *4200 ژول می باشد و برای حدود 8 ساعت کار مستمر (8*3600 ثانیه = 28800 ثانیه )
                  2100000 ژول برای 28800 ثانیه = معادل 72 وات می شود.

اگر راندمان مکانیکی انسان بالاتر برود یا کالری مصرفی بیشتر شود ، توان بیشتری تا حدود 300 وات بدست می آید
                  مثلا راندمان 90% و کالری کل 2500 :surprised: یعنی کالری خالص 1700 )

1700*0.90*4200 = 6426000 ژول
                  زمان فعالیت = 6 ساعت = 21600 ثانیه
                  21600/ 6426000 = 297 وات

با سپاس
                  گشتی در لاله زار

دیدگاه

طبق فرمایشات دوستمون:
                    پس به راحتی میتوان روزانه با ژنراتور پدالی یک باتری 100 آمپر ساعت را شارژ کرد
                    و حداقل برق مورد نیاز برای روشنایی خانه را تامین کرد...
                    هم ورزش خواهد بود و هم تولید برق

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Solsal
                      با سلام

در باره واحد توان اسب بخار نگاه کنند تا هیچ نوع سوء تفاهمی پدیدار نشود. (hp = horse power)

یک وزنه 75 کیلویی را یک اسب معمولی می تواند با سرعت 1 متر در ثانیه ، در مسیر عمودی ، بالا بکشد.
                      (نحوه اجرا با کمک طناب و قرقره و حرکت افقی اسب در حالی که وزنه مذکور در مسیر عمودی مثل چاه ، به طناب آویزان است)

با مقایسه تخمینی برای توان مستمر مکانیکی بین انسان و اسب ، باید با ضریبی بین 0.3 تا 0.1 برای نسبت بین این دو توان توجه نمود.

از طرف دیگر انرژی مورد نیاز یک فرد معمولی برای حداقل حرکت حدود 800 کالری بزرگ می باشد.

برای فعالیت ورزشی یا بدنی مستمر تا 1800 کالری بزرگ نیز صرف می شود.( یعنی 1000 کالری اضافه )

معادل1000 * *0.50 *4200 ژول می باشد و برای حدود 8 ساعت کار مستمر (8*3600 ثانیه = 28800 ثانیه )

اگر راندمان مکانیکی انسان بالاتر برود یا کالری مصرفی بیشتر شود ، توان بیشتری تا حدود 300 وات بدست می آید

21600/6426000 = 297 وات

با سپاس
                      منظورتون از کالری بزرگ چیه؟
                      1800 و 800 کالری در چی؟ دقیقه ؟ ساعت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی علی پور ریکنده
                        منظورتون از کالری بزرگ چیه؟
                        1800 و 800 کالری در چی؟ دقیقه ؟ ساعت؟
                        با سلام

کالری کوچک = 4.2 ژول
                        کالری بزرگ = 4200 ژول

می دانیم که ژول و کالری ، واحد انرژی و کار هستند . و وات و اسب بخار واحد توان ( مقدار کار در واحد زمان ) می باشند.

ارقام ذکر شده 800 و 1800 کالری بزرگ ، مقدار انرژی مورد نیاز بدن در شبانه روز می باشند.

با سپاس

گشتی در لاله زار

دیدگاه

http://hotfile.com/dl/59753555/a48ce..._Book.rar.htmlمن فکر میکنم هدف فقط اینه که این سیم پیچ ها و
                          محمد جان هر کاری میکنم نمیتونم لینک را دانلود کنم
                          بی زحمت در راپید شیر پلود کنید ممنون میشم
                          با تشکر سینا

دیدگاه

راستی آن تحلیل من در مورد دور پره ها به نظرتون درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                            محمد جان اگه تحلیل شمادرباره سرعت اون پره درست باشه این مشکل پیش میاد که اگه سرعتش بیشترباشه بازم با این فرمولی که دادی همون 300 دور درمیاد!
                            البته من اینطوری فکرمیکنم.
                            ضمنا من چون خودم مشتاق این بحثتون شدم بصورت خوشبینانه گفتم خیلی ها دنبال میکنن و لی اگه خودمون 3 نفر هم باشیم بازم از ارزش کار کم نمیشه .
                            بااین حال من چون هیچ امکاناتی ندارم پس فقط در کناره حرکت میکنم و گاهی وقتا هم یه پارازیتی میدم . امیدوارم بدل نگیرید.
                            ضمنا من اینترنتم گازوئیلی و خیلی کنده بهمین خاطر نمیتونم توی تحقیقاتتون کمک کنم .ببخشید

وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
                            نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina1359
                              سلام محمد جان
                              محمد عزیز : اولا این تاپیک , تاپیک اختصاصی بنده نیست , شروع کننده آن من بودم ولی صاحب آن نیستم
                              اصولا فوروم محلی برای به اشتراک گذاشتن دیدگاهها و افکار مختلف است در غیر این صورت فوروم معنی نداشت و وبلاگ به جای آن استفاده میشد. پس ماهیت فرومها همین بحثها و تبادل افکار است
                              ثانیا بیشتر زحمت این تاپیک را شما کشیدید و اگر صاحبی داشته باشد و اجازه ای لازم باشد باید از شما گرفته شود , نه من.
                              این تاپیک همان جور که از اسمش پیداست مربوط به انواع ژنراتورها و موتورها و تفاوت آنهاست....
                              پس هر بحثی که در رابطه با ژنراتور باشد در راستای موضوع این تاپیک می باشد.
                              پ.ن: محمد جان پس توانستید 200 وات خروجی بگیرید , خیلی خوب است (آیا دور اصلی موتور شما 1000 دور بود (دوری که روی موتور نوشته شده بود)؟گیربکس داشت یا خیر؟ راحت میچرخید؟)
                              در مورد میزان نیروی پاهای انسان دقیق نمیدونم ولی تا جایی که میدونم هر دو پا می تواند 100 کیلو به صورت متوسط تحول کرده با خود به راحتی حمل کند و سرعت حرکت دوچرخه نیز 25 کیلومتر برساعت است....
                              اما این را فراموش نکنید که یک دینام ساده (اگر از کودکی یادتان باشد)دوچرخه آنقدر چرخ را سفت میکرد که در سر بالایی ها باید دینام را از چرخ جدا میکردیم...
                              در مورد ژنراتور که پرسیده بودید سفت میشه یا خیر باید بگم که:
                              موتور برق وقتی جریان زیاد از آن میکشیم دور موتور را بالا میبرد (یا به صورت دستی یا اتومات) و دینام ماشین نیز اگر باتری خالی باشد و یا از آن جریان زیاد کشیده شود و اگر کمی تسمه شل باشد شروع به ویز ویز کردن میکند که بعد از شارژ باتری قطع میشود و دلیل را تعمیرکارها سفت شدن دینام باین میکنند...
                              سلام
                              شما عزیز لطف دارید فقط من میخواستم خدایی نکرده موضوع منحرف نشه

مشخصات موتور این بود موتورpmساخت فرانسه در حدود20سال پیش 7.1آمپر 200ولت دی سی و3000rpm گیبوکس هم نداشت خیلی هم نرم میچرخید با اینکه تسمه و پولی من سرعت 50دور در دقیقه را تا1000دور در دقیقه میرسونه که در واقع خودش یک گیربوکس تسمه ای میشه.

از پاسخ خوبتان تشکر می کنم پس طبیعی است که ژنراتور سفت بشه پس به احتمال زیاد این هم به مشکلات ساخت ژنراتور بادی اضافه میکنه

نوشته اصلی توسط Solsal
                              با سلام

21600/ 6426000 = 297 وات

با سپاس
                              جواب بسیار کامل و دقیقی بود من کلی وقت دنبال این سوال در اینترنت بودم اما هیچی پیدا نکردم بازهم از شما تشکر میکنم.و واقعا کار گروهی انسان را خیلی زودتر و بهتر به هدفش می رساند.

نوشته اصلی توسط sina1359
                              طبق فرمایشات دوستمون:
                              پس به راحتی میتوان روزانه با ژنراتور پدالی یک باتری 100 آمپر ساعت را شارژ کرد
                              و حداقل برق مورد نیاز برای روشنایی خانه را تامین کرد...
                              هم ورزش خواهد بود و هم تولید برق
                              من راستش را بخواهید به خاطر اضافه وزنی که دارم میخواستم یکی از این دوچرخه های ثابت یا تردمیل بخرم اما دیدم به جای اینکه چند میلیون پول الکی بدهم خودم دست به کار بشوم .وجالب توجه اینه که اکثر افرادی که چند میلیون برای این دستگاه های ورژشی پول میدهند به اعتراف خودشان این دستگاه بعد از مدتی تبدیل به دکور خانه شان میشود و بلا استفاده میشود و به فکر فروش آن می افتند .اما چون این دوچرخه در انسان ایجاد انگیزه میکنه فکر نکنم به این زودی ها جز دکور بشه مثلا شما فرض کنید تلویزیون خانه را به این دوچرخه وصل کنید ...........

نوشته اصلی توسط sina1359
                              محمد جان هر کاری میکنم نمیتونم لینک را دانلود کنم
                              بی زحمت در راپید شیر پلود کنید ممنون میشم
                              با تشکر سینا
                              من سرعت اینترنت بالایی ندارم که بتوانم چین فایل حجیمی را پلود کنم تا میاد پلود بشه نفتش تمام میشه
                              اما فردا صبح براتون لیچش میکنم و لینک مستقیم به شما میدم فقط زود دانلود بکنید اگه نه لینک از کار می افتد.

نوشته اصلی توسط javad1354
                              محمد جان اگه تحلیل شمادرباره سرعت اون پره درست باشه این مشکل پیش میاد که اگه سرعتش بیشترباشه بازم با این فرمولی که دادی همون 300 دور درمیاد!
                              البته من اینطوری فکرمیکنم.
                              ضمنا من چون خودم مشتاق این بحثتون شدم بصورت خوشبینانه گفتم خیلی ها دنبال میکنن و لی اگه خودمون 3 نفر هم باشیم بازم از ارزش کار کم نمیشه .
                              بااین حال من چون هیچ امکاناتی ندارم پس فقط در کناره حرکت میکنم و گاهی وقتا هم یه پارازیتی میدم . امیدوارم بدل نگیرید.
                              ضمنا من اینترنتم گازوئیلی و خیلی کنده بهمین خاطر نمیتونم توی تحقیقاتتون کمک کنم .ببخشید

سلام
                              عجب سوتی دادم من واقعا از ریز بینی شما تشکر می کنم.البته با اطمینان میشه گفت باد معمولی سرعت بالاتری نمیتواند ایجاد بکند .اما در کل این اشتباه بزرگ مرا تصحیح کردید خیلی تشکر میکنم کلی حال کردم.. :wow:

در مورد دوم بگم که شما بنده را چوب کاری نفرمایید پارزیت چه ارض کنم شما منت سر بنده می گذارید که مطالب بنده که از روی بیسوادی و فقط پرحرفی است را میخوانید.نمونه پر حرفی و از روی بیسوادی حرف زدن هم در بالا شما عنوان کردید.و در مورد اینترنت هم شما همین که نظری میدهید باعث دل گرمی من بی سواد و دوستان اندیشمند خواهد بود .شما هر وقت امکانش بود جواب سلامی هم به من بدهید لطف کرده اید
                              یاعلی
                              ولتر

دیدگاه

پاسخ : فرق موتور با ژنراتور دارای مغناتیس دا

راستی دوستان چرا نمیاید به جای اینکه یه ژنراتور با توان بالا بزاریت چندتا با توان پایین نمیزارید؟
                                و یک چیز دیگر:
                                اگر ما برق خروجی یک ژنراتور را وصل کنیم به برق خونه:
                                اگه ولتاژش بیشتر باشه ایا کنتور برعکس میچرخه؟ یعنی میتونیم برقی که استفاده کردیم پس بدیم؟!!
                                اینو تو یکی از همین فیلمایی که گزاشته بودین دیدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X