اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار فرمان و قدرت موتور تکفاز به صورت چپگرد و راستگرد با کنتکاکتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار فرمان و قدرت موتور تکفاز به صورت چپگرد و راستگرد با کنتکاکتور

با سلام
    من برای راه اندازی یک موتور تکفاز که برای بالابر مغازه است نیاز به نقشه مدار فرمان و مدار قدرت دارم البته با کنتاکتور ولی متاسفانه نقشه ای نتونستم پیدا کنم کسی از دوستان میتونه من رو راهنمایی کنه ممنون میشم
    با تشکر

پاسخ : درخواست مدار فرمان و قدرت موتور تکفاز به صورت چپگرد و راستگرد با کنتکاکتور

با سلام
    برای فرمانش پیشنهاد می کنم از یک مدار با ولتاژ dc 12 ولت استفاده کنید
    برای مدار قدرت هم کنتاکت های کنتاکتور ها رو مطابق با اونچه که روی درب جعبه کلم موتور کشیده شده سیم بندی ها رو انجام بدید مثلا کنتاکتور UP را برای دور راستگرد و DOWN رو هم برای دور چپ گرد ببندید.
    این هم مدار پیشنهادی من برای دو تا توقف ، برای توقف های بیشتر استارتها رو موازی و استپ ها رو با هم سری کنید :

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار فرمان و قدرت موتور تکفاز به صورت چپگرد و راستگرد با کنتکاکتور

با تشکر با اینحساب 4 تا کنتاکتور میخواهد اما یک سوال ما دو تا میکروسوئیچ داریم که یکی بالا و یکی پائین برای حد بالا و حد پائینه طبق نقشه اگه یکی از میکرو سویچ ها که عمل کنه کل برق مدار قطع میشه اما نکته اینجاست که اگر یک از میکروسوئیچ ها به همون حالت قطع بمونه یعنی عمل کنه کل برق مدار قطع میشه و در نتیجه هیچ استارتی کار نمیکنه چون مسیر بالابر یک طوری است که نمیشه کلید رو طوری گذاشت که لحظه ای قطع کنه بعد به حالت اولیه برگرده و به اون حالت بمونه باید کلید ها رو طوری گذاشت که اگر حد بالا عمل کرد استارت پائین کار کنه و یا اگه حد پائین عمل کرد استارت بالا عمل کنه

با تشکر

دیدگاه

منظور بنده 2 تا رله 12 ولتی و 2 تا کنتاکتور بود
        اونجور که فهمیدم شما دو تا توقف دارید درسته ؟
        من فکر میکردم توقف های بیشتری داشته باشید به خاطر همین پیشنهاد کردم برای مدار فرمان از دو تا رله 12 ولتی استفاده کنید خوب اگر دوتا توقف دارید یکی همکف و دومی طبقه اول می تونید از همین مدار چپ گرد راستگرد استفاده کنید :

و
        میکرو سوییچ طبقه اول رو با توجه به جهت حرکت با بوبین کنتاکتوری که فرمان بالا رفتن رو میده سری کنید
        و
        میکرو سوییچ همکف رو هم با توجه به جهت حرکت با بوبین کنتاکتوری که فرمان پایین رفتن رو میده سری کنید.

دیدگاه

با سلام فقط یک سوال
          موتور داری دو تا خازن است یکی راه انداز و ان یکی دایم در صورت امکان مدار قدرت ان رو هم برای من بگذارید
          با تشکر

دیدگاه

خوب برای مدار قدرت رو که در پست اول توضیح دادم :
            نوشته اصلی توسط mojtaba_led
            برای مدار قدرت هم کنتاکت های کنتاکتور ها رو مطابق با اونچه که روی درب جعبه کلم موتور کشیده شده سیم بندی ها رو انجام بدید مثلا کنتاکتور UP را برای دور راستگرد و DOWN رو هم برای دور چپ گرد ببندید.
            شما درب جعبه کلم موتور رو باز کنید و برشگردونید پشتش نحوه اتصال رو برای چپ گرد راستگرد کشیده در واقع جای دو تا پلاتین رو عوض میکنه که طبق نقشه این پلاتین ها شش عدد پیچ رو برای دو حالت چپ گرد و راستگرد به هم متصل میکنند با شش تا سیم این پیچ ها رو بکشید بیرون و مطابق نقشه اون ها رو به پلاتین های کنتاکتور ها متصل کنید .

ببخشید الان فرصت نمیکنم نقشه بکشم ،اگه متوجه نشدید بگید تا یک نقشه بزارم !

دیدگاه

اگه تونستید یک نقشه بگذارید خیلی ممنون میشم :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 123list
                اگه تونستید یک نقشه بگذارید خیلی ممنون میشم :wow:
                اگه ممکنه نقشه هم بکشید خیلی ممنون میشم

دیدگاه

سلام مشخصات موتور رو بزار تا برات نقشه بزارم،ولی در کل اگه گیرت بیاد به دوتا کنتاکتور با 4تیغه قدرت نیاز داری 4شستی استارت ترجیحا سبز و 2 پوش باتون اضطراری استپ باکس 30*40 2 لیمیت سوئیچ ncو دوتا باکس شستی نیاز داری البته مدار کنترل از دو نقطه میشه و از یه نقطه باشه وسایل نصف میشه بجز کنتاکتور فعلا :read:
                  مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

سلام خسته نباشید
                    ببخشید اون مدارو کجا گذاشتید؟ من ندیدم
                    خیلی لازمش دارم آخه منم میخام ی بالابر تو مغازه نصب کنم.
                    خیلی ممنون.

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار فرمان و قدرت موتور تکفاز

سلام مجدد ببخشید بابت تاخیر

اینم مدار قدرت مدار فرمان هم خیلی ساده است در صورت نیاز بگید قرار بدم

اضافه شده در تاریخ :
                      نوشته اصلی توسط 123list
                      با سلام
                      من برای راه اندازی یک موتور تکفاز که برای بالابر مغازه است نیاز به نقشه مدار فرمان و مدار قدرت دارم البته با کنتاکتور ولی متاسفانه نقشه ای نتونستم پیدا کنم کسی از دوستان میتونه من رو راهنمایی کنه ممنون میشم
                      با تشکر
                      سلام ببخشید دیر شد
                      مواظب اعمالمان باشیم

کسی نمیداند

آخرین خداحافظی اش چه وقتیه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X