اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت خازنه ولتاژ بالا خانگی+فیلم و تصویر از "seeto"خازن های ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش ساخت خازنه ولتاژ بالا خانگی+فیلم و تصویر از "seeto"خازن های ولتاژ

سلام
    یه فیلم هست که دیدنش خالی از لطف نیست...
    http://www.aparat.com/v/1VMLA
    نمیدونم برای کوره مناسب هست یا نه...
    حجم تغریبا 27 مگ...

دیدگاه

ویدئو های خفنی از این آقای خارجی روی یوتیوب هست

این ویدئو اصلا گویا نیست"مخصوصا در رابطه با پستمون"
      نشانگر آمپر به نظر درست نمیاد -ولتاژ هم همینطور
      تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""

دیدگاه

سلام
        بفرمایید آقا وحید: : :redface:
        https://www.youtube.com/watch?v=-poc9JSHoWA
        نمیدونم همون فیلمیس که شما دیدین :icon_razz:
        بگذارید و بگذرید
        ببینید و دل مبندید
        چشم بیاندازید ودل مبازید که
        دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

چیزی به اسم انرژی سر خود و مجانی وجود نداره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            چیزی به اسم انرژی سر خود و مجانی وجود نداره!
            چند ویدئویی که مندیدم انرژی سرخود که نبود به نوعی با وصل سیم برق یا باطری جریان برق رو به مدار اعمال میشد و چرخه گردش انرژی توسط ترانزیستورها سیم پیچها سلف ها و هسته ها و همینطور خازنها یه چرخه به وجود می امد

"فکنم یک نوع چرخه انرژی الکتریکی هست و همینطور ضخیره انرژی در گردش در خازنها و هسته ها "

البت که ویدئو در این زمینه زیاد هست در نت یه سرچی بزنید چند نمینه میبینید
            یه ویدئو از داخل یک کارگاه کشور لاتین"شاید مکزیک" بود که با دو موتور التریکی و تسمه توسط برق شهری مدار رو بکار مینداخت بعد که از برق میکشید حدود 250 ولت برق توسط اجزای مدار تولید میشد که باهاش لامپ220ولت و حتی دستگاه جوش ترانزیستوری و ... رو روشن میکرد وخیلی خوب کار میکرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MOJTABAV
              سلام
              بفرمایید آقا وحید: : :redface:
              https://www.youtube.com/watch?v=-poc9JSHoWA
              نمیدونم همون فیلمیس که شما دیدین :icon_razz:
              باسلام و تشکر بابت لینک
              این ویدئو رو من دیدم ویدئو های دیگه ای هم دیدم ئدر این رابطه که اگر پیداشون کنم لینکشون رو میفرستم
              همین ویدئو بود که گفتی با سیم بوده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHID وحید
                چند ویدئویی که مندیدم انرژی سرخود که نبود به نوعی با وصل سیم برق یا باطری جریان برق رو به مدار اعمال میشد و چرخه گردش انرژی توسط ترانزیستورها سیم پیچها سلف ها و هسته ها و همینطور خازنها یه چرخه به وجود می امد

"فکنم یک نوع چرخه انرژی الکتریکی هست و همینطور ضخیره انرژی در گردش در خازنها و هسته ها "

البت که ویدئو در این زمینه زیاد هست در نت یه سرچی بزنید چند نمینه میبینید
                یه ویدئو از داخل یک کارگاه کشور لاتین"شاید مکزیک" بود که با دو موتور التریکی و تسمه توسط برق شهری مدار رو بکار مینداخت بعد که از برق میکشید حدود 250 ولت برق توسط اجزای مدار تولید میشد که باهاش لامپ220ولت و حتی دستگاه جوش ترانزیستوری و ... رو روشن میکرد وخیلی خوب کار میکرد
                اون ویدئو رو دیدم همش کلکه و شیرین کاری. اگر دقت کنی دور اون موتوربا(با شنیدن صدای موتور) افزایش توانگیری عوض نمیشه یعنی داره از منبع جدا تغذیه میشه فقط

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان گرامی

داشتم کمی تحقیق میکردم به خازنهای زیر برخوردم و چند مواد رسانای مناسب برای ساخت خازن

Building a homemade SGTC part 2

در تصویر زیر خازن شیشه ای موازی شده و سری شده "SGTC "رو داریم"برای افزایش قدرت و ولتاژ"
                  که برای تسلا کوئل ساخته شده
                  ماشین حساب آنلاین "اسکریپت محاسبه دور سیم و قدرت خازن و... در تسلا کوئل"
                  http://deepfriedneon.com/tesla_frame6.html

خازن تر
                  تصویر خازنهای شیشه ای

According to this calculator, my 9kV neon sign transformer requires a 0.0176uF capacitor (17.6nF).
                  که در تسلا کوئل این بنده خدا طبق محاسبه ماشین حساب آنلاین نیاز به 9کیلو ولت"ترانس نئون" و 0.0176میکروفاراد قدرت خازن بوده

--------------------------------------------------

خازن تر

در بحث ساخت خازن عموما یا از ورقهای آلمینیوم یا مس و یا ورقهای گالوانیزه استفاده میشه که در فرکانس های بالا هرکدوم رفتار متفاوتی از هم میتونن نشون بدند و افت شدید کار کرد داشته باشند"ورق گالوانیزه"

-----------------------------
                  خازن خشک

دیدگاه

در لینک زیر این جناب خازن خوشکی ساختند که با ورقه های فویل آلمینیومی و عایق دی الکتریک "لمینت" 2 صفحه از هر کدوم رو حلقوی پیچیدند که می بینید اهم متر قدرتشرو 18 نانو فاراد نشون میده ولی برحسب قدرت این نسبت به خازنی خشک من شاید 1/4 باشه"گرچه در لینک زیر من قدرت این خازن رو 18نانو نمیبینم"

کمی ویدئو هجیمه
                    https://www.youtube.com/watch?v=yRzFQ_LfWco

دیدگاه

نوشته اصلی توسط VAHID وحید
                      باسلام و تشکر بابت لینک
                      این ویدئو رو من دیدم ویدئو های دیگه ای هم دیدم ئدر این رابطه که اگر پیداشون کنم لینکشون رو میفرستم
                      همین ویدئو بود که گفتی با سیم بوده؟
                      سلام
                      بله آقا وحید :agree: :agree:
                      بگذارید و بگذرید
                      ببینید و دل مبندید
                      چشم بیاندازید ودل مبازید که
                      دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

کسی دست بکار ساخت خازن خونگی نشده که یه فیلمی عکسی بگذاره ببینیم

دیدگاه

من دست به کار شدم دارم میسازم

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت خازن ولتاژ بالا که در بازار پیدا نمیشه برای مدار های HI VOLTAZHتسلا

سلام. اقا تورو خدا یکی به داد ما برسه. هرکاری میکنم نمیتونم خازن بسازم. خازن شیشه ایرو میخوتتم بسازم ولی نمیشه. از همه طرف دشارژ میشه همه راهیو امتحان کردم. حتی وسط شیشه ها فویل یک سانتیم میزارم بازم ارک میزنه چیکار کنم؟

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت خازن ولتاژ بالا که در بازار پیدا نمیشه برای مدار های HI VOLTAZHتسلا

نوشته اصلی توسط mehran7263
                              سلام. اقا تورو خدا یکی به داد ما برسه. هرکاری میکنم نمیتونم خازن بسازم. خازن شیشه ایرو میخوتتم بسازم ولی نمیشه. از همه طرف دشارژ میشه همه راهیو امتحان کردم. حتی وسط شیشه ها فویل یک سانتیم میزارم بازم ارک میزنه چیکار کنم؟
                              خب توش روغن بریز :nerd:
                              یه رقم روغن عایق مخصوص ترانس و دژنگتور هست واسه اینکار خوبه و سرطان زا هم نیست.البته روغن آسکارل هم تو خازنهای قدیمی هست که بسیار سرطانزا و بدبوست که دیگه استفاده ازش نمیشه.
                              الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

با سلام ورق های کامپوزیت هم چیز های خوبه هست هم ضخامت عایقش خوبه هم ضخامت ورقه های اطرافش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X