اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای سیم پیچی بوبین برق هوندا 125

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای سیم پیچی بوبین برق هوندا 125

نوشته اصلی توسط kamal86 نمایش پست ها
    سلام
    میخوام با استفاده از صفحه برق سی جی 125 یه ژانراتور آهنربای دائم بسازم الان یه دونه سنگ و صفحه کامل گرفتم کلی سیم ازش اومده بیرون میخوام میدونم که اینا هر کدوم برای تغذیه یه قسمت مثل شارژ کردن یا جرقه زنی و سلامپ جلو و ... حالا من میخوام کلا همه ی این خروجی ها رو با هم یکی کنم و در نهایت دو تا سیم توی خروجی صفحه برقم داشته باشم بعدش با پل دیود ولتاژ رو تبدیل به دی سی میکنم حالا چجوری همه ی سیم ها رو با هم موازی کنم که دو خروجی بشه دو تا سیم ؟؟؟
    کسی نیست کمک کنه ؟؟ فک کنم انجمن متروکه شده !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamal86 نمایش پست ها
      سلام
      میخوام با استفاده از صفحه برق سی جی 125 یه ژانراتور آهنربای دائم بسازم الان یه دونه سنگ و صفحه کامل گرفتم کلی سیم ازش اومده بیرون میخوام میدونم که اینا هر کدوم برای تغذیه یه قسمت مثل شارژ کردن یا جرقه زنی و سلامپ جلو و ... حالا من میخوام کلا همه ی این خروجی ها رو با هم یکی کنم و در نهایت دو تا سیم توی خروجی صفحه برقم داشته باشم بعدش با پل دیود ولتاژ رو تبدیل به دی سی میکنم حالا چجوری همه ی سیم ها رو با هم موازی کنم که دو خروجی بشه دو تا سیم ؟؟؟
      دینام چند بوبین گرفتید؟
      هشت بوبین ، ده یا دوازده بوبین ؟ سیم پیچ پیکاپ هم داره یانه ؟
      یه عکس از دینام بذارید راهنمایی کنم

دیدگاه

سلام دوستان یه بوبینی هست شبیه به شیر برقی گاز فقط تفاوتش اینکه روی کاربراتور ماشین پیکان بسته میشه و پیستون گاز بالا نگه میداره زمانی ه ماشین روی بنزین نیست نیازی بهش نیست باید بالا باشه امت قدرت کافی نداره که بکشه اونو بالا کسی هست بتونه کمک کنه که چگونه بوبین ۱۲ ولت میشه دقویت کرد اهنرباشو سیم پیچو باید کم کنم زیاد کنم یا قطر سیمو تغییر بدم کسی میدونه کمکم کنه ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط essi71 نمایش پست ها
          سلام دوستان یه بوبینی هست شبیه به شیر برقی گاز فقط تفاوتش اینکه روی کاربراتور ماشین پیکان بسته میشه و پیستون گاز بالا نگه میداره زمانی ه ماشین روی بنزین نیست نیازی بهش نیست باید بالا باشه امت قدرت کافی نداره که بکشه اونو بالا کسی هست بتونه کمک کنه که چگونه بوبین ۱۲ ولت میشه دقویت کرد اهنرباشو سیم پیچو باید کم کنم زیاد کنم یا قطر سیمو تغییر بدم کسی میدونه کمکم کنه ممنون
          2 تا عامل موثر داریم. 1-تعداد دورهای سیم پیچها. 2- ضخامت سیم سیم پیچها
          تعداد دور سیمپیچ ولتاژ و تعیین میکنه هرچی دور بیشتر ولتاژ تولیدی بیشتر
          ضخامت سیم مقدار شدت جربان رو تعین میکنه همون آمپر،سیم صخیمتر مثل شلنگ صخیمتر میزان خروجی بیشتر، سیم و شلنگ باریکتر خروجیش کمتر
          احتمالاً 10 الی 20 درصد به تعداد دورهای بوبین اضافه کنی ولتاز بیشتر میشه کارت راه میفته ولی اصولیش اینه که سیم صخیمتر بشه
          ولی اینها محاسبه شده توسط سازنده و، طراح، اگه کار نمیکنه یه جایی معیوب شده، یا مگنت ضعیف شده یا احتمال زیاد لاک سیم ها سوخته و باهم اتصالی پیدا کردن مثلا یه شاخه دور اول و آخرش بهم وصل شده که در این حالت اون شاخه در اصل از مدار خارج و حذف شده که باعث افت ننیجه میشه
          حالا نمیدونم این بوبین مورد نظر شما تولید جریان میکنه یا آهنربای الکتریکیه ولی هرکدوم باشه فرق نداره سیم لاکی رو عوض کن و تعداد دور شاخه ها و جهت گردش سیم در باز کردن و برعکسش میشه بستن یا پیچیدن بوبین و تو کاغذ یاد داشت کن که اشتباه نکنی
          تو بوبین مونور جهت چرخش سیم تو شاخه ها عوض میشه یکی طبق جهت عقربه های ساعت بعدی خلاف جهت

دیدگاه

دیاگرام سیم پیچی بوبین موتور سیکلت چه شکلیه!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalil_1452 نمایش پست ها
              دیاگرام سیم پیچی بوبین موتور سیکلت چه شکلیه!؟
              نتونستم عکس اپلود کنملذا توصیح میدمیک حلقه درنظر بگیر که ۶تا میخ یا شاخه ازش بیرون زده، مثل نقاشی خورشید که پرتو نورش و با خط میکشیدیم نقاشی، یک رشته سیم لاکی سایز0.7mm وصل به استاتور هسته اهنی مون میشه و از شاخ اول شروع به پیچیدن میکنیم ۶۴ دور بدون قطع سیم ادامه شو میریم رو شاخه بعدی میپیچیم ولی خلاف جهت پیچیدن شاخه قبلی یه شاحه در جهت حرکت عقربه هاب ساعت شاحخ بعدی خلاف جهت عفرله ساعت

دیدگاه

سلام‌‌ بلد‌ نبودم‌ چطور‌ پست‌ بزارم‌ حالا‌ منو‌ کمک‌ کنین‌
                بوق‌ ۱۲‌ ولت‌‌ دارم‌ اکویی‌ هست‌‌
                موتورم‌ هوندا‌ هست‌‌ باطریش‌ ۱۲‌ ولت‌۳ امپره‌
                صدای‌ بوق‌ در نمیاد‌‌ ناله‌ میکنه‌ خخ‌‌ اول‌ یکم‌ خوب‌ بود‌ الان‌ خفه‌ شد
                هزینم‌ نمیرسه‌ باطری‌‌ ۹ امپر‌ بخرم‌
                یک‌ روشی‌ به‌ من‌ یاد‌ بدین‌ برق‌‌ ۱۲‌ ولت‌ برسونم‌ به‌ بوق‌ با‌ امپر‌ بالا‌
                از بوبین‌ نمیشه‌ برق‌ مستقیم‌ بیارم‌‌ بدون‌‌شارژر‌‌‌‌ نوسان‌‌ ولتاژ‌ نمیسوزونه
                بوقو
                جدیدترین ویرایش توسط mmd_jrzn; ۱۶:۲۸ ۱۴۰۲/۰۳/۱۶.

دیدگاه

درود
                  یک خازن 2200 میکرو 25 ولت موازی با بوق وصل کن
                  .

دیدگاه

ممنونم‌ ازت‌‌‌ برار‌ این‌‌ نوع‌خازن‌ رو‌ من‌ ردیف‌ میکنم
                    بهم‌ میگی‌ موازی‌ و‌ سری‌ یعنی‌ چی‌
                    چتوری‌ باید‌ بزارمش‌ تو‌مدار‌‌‌‌‌ دقیق‌ تر بهم‌ بگو
                    هر چقدر‌ اطلاعات‌ درباره‌ سیم‌ها و مدارش‌ میخوای‌ بهت‌ میگم‌
                    راهنماییم‌ کنی‌ ۴کرتم
                    جدیدترین ویرایش توسط mmd_jrzn; ۱۱:۲۱ ۱۴۰۲/۰۳/۱۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X