اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

داشی مگه در کل پیچیدن ترانس جوش با ترانس های معمولی خیلی فرق داره؟
    توی دو سه ماه اخیر 3تا ترانس کاهنده کوچیک پیچیدم،5 ولت و2 تا هم 12ولت،به نظر خودم بدک نبودن،شما داری ناامیدم میکنی ها دادا‏!‏

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ادریس115
      داشی مگه در کل پیچیدن ترانس جوش با ترانس های معمولی خیلی فرق داره؟
      توی دو سه ماه اخیر 3تا ترانس کاهنده کوچیک پیچیدم،5 ولت و2 تا هم 12ولت،به نظر خودم بدک نبودن،شما داری ناامیدم میکنی ها دادا‏!‏
      برای کار کوچیک و برای خونه ماکزیمم 100 آمپر کافیه حتی زیاد هم هست.
      شما چه قدر میتونی هزینه کنی اینم یادت باشه الان خرید یه اینورتر از ترانس ارزونتر درمیاد

دیدگاه

داشی من اینورتر از 900تومن پایینتر ندیدم،یعنی یه ترانس 100یا حداکثر130 آمپر1تومن هزینه داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanbagheri
          برای کار کوچیک و برای خونه ماکزیمم 100 آمپر کافیه حتی زیاد هم هست.
          شما چه قدر میتونی هزینه کنی اینم یادت باشه الان خرید یه اینورتر از ترانس ارزونتر درمیاد

داداش شما مطمئنی هزینش‏(ساخت ترانس‏)‏ زیاد میشه حتی از خرید اینورتر هم بیشتر،امروز یه چرخ تو بازار ابزار آلات صنعتی همدان زدم،ترانس جوشکاری 200آمپر ایرانی تو رنج 250 الی 320 هزار تومن بود،اینورتر هم دیگه زیر 920 تومن ندیدم‏!‏

دیدگاه

با سلام چند نکته رو که کاملا نظر شخصی خودم است رو مطرح میکنم

1- ترانس جوش تمام مسی 100 برابر با دوام تر از اینورتر های جوش چینی است . یعنی ترانس جوش تمام مسی لامصب عین sdram میمونه عمرش بی نهایته .
            2- تکنولوژی ساخت یک ترانس جوش در حد ساخت یک قفس مرغ- یا یک جعبه گلابی است . فقط یک کارگاه کوچیک با یک پرس یک تن میخواد.
            3-اگر دنبال کارهای خفن جوشکاری باشد دنبال جوش های میگ / مگ باشید جوش الکترودی بدرد نمیخوره .
            بشخصه خودم یک ترانس نیمه مسی رو باز پیچی کردم و تبدیلش کردم به تمام مسی . اولیه ترانس من آلومینیومی بود که سوخت . ترانس رو باز کردم و دوباره سیم پیچ اولیش رو پیچیدم . افتضاح شد . سیم ها نامرتب و عین یک گلوله کاموا شد . ولی کاریش نمیشد کرد . همینطوری بستم سر جاش . ترانس تا مدتها خیلی عالی کار میکرد . تا همینطوری فروختمش . و یک ترانس سنگینتر خریدم .

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              با سلام چند نکته رو که کاملا نظر شخصی خودم است رو مطرح میکنم

1- ترانس جوش تمام مسی 100 برابر با دوام تر از اینورتر های جوش چینی است . یعنی ترانس جوش تمام مسی لامصب عین sdram میمونه عمرش بی نهایته .
              2- تکنولوژی ساخت یک ترانس جوش در حد ساخت یک قفس مرغ- یا یک جعبه گلابی است . فقط یک کارگاه کوچیک با یک پرس یک تن میخواد.
              3-اگر دنبال کارهای خفن جوشکاری باشد دنبال جوش های میگ / مگ باشید جوش الکترودی بدرد نمیخوره .
              بشخصه خودم یک ترانس نیمه مسی رو باز پیچی کردم و تبدیلش کردم به تمام مسی . اولیه ترانس من آلومینیومی بود که سوخت . ترانس رو باز کردم و دوباره سیم پیچ اولیش رو پیچیدم . افتضاح شد . سیم ها نامرتب و عین یک گلوله کاموا شد . ولی کاریش نمیشد کرد . همینطوری بستم سر جاش . ترانس تا مدتها خیلی عالی کار میکرد . تا همینطوری فروختمش . و یک ترانس سنگینتر خریدم .
              با سلام و تشکر فراوان
              از اینکه لطف کردید و وقت گذاشتید برای راهنمایی کردن سپاسگذاری میکنم،چون دیگه از کمک و راهنمایی اساتید ناامید شده بودم،داشت باورم میشد که ساختن ترانس کار بیهوده و غیر ممکنیه‏!‏‏!‏‏!‏
              فقط مسئله استاد‏:
              منظور از "ترانس جوش تمام مسی‏"چیه؟منظور سیم پیچ های اولیه و ثانویه هستند یا هسته هم شامل میشه؟
              اگر هسته ترانس جوش رو بجای ورق های دیناموبلش از ورق های آهن معمولی که در بازار و آهن فروشی ها فراوان هست،درست کنم؛چطور میشه؟کار نمیکنه؟یا فقط بازده ترانس رو کم میکنه؟

دیدگاه

ترانس های جوش به سه دسته مسی - آلومینیومی - نیمه مسی تولید میشن .
                نیمه مسی و آلومینیموی که اصلا بدرد نمی خورن . تو نیمه مسی اولیه مسی است و ثانویه آلومینیومی است .که زود میسوزن .

در ترانس جوش تولید بازار ایران - هسته رو از ورق آهن زنگ زده در و پنجره فرسوده میسازن . دینامو فکر کنم گرون در میاد.
                من خیلی علمی نمیدونم ولی فکر کنم جریان فکو در میسر عمود بر سیم پیچ و عمود بر جهت میدان مغناطیسی در آهن هسته تولید میشه و چرخش میکنه . بنابر این برای کاهش جریان فوکو باید ضخامت ورق هرچه کمتر باشه . یعنی چرخش جریان در قطر کوچیک که همون ضخامت ورق است صورت میگیرد . دیگه واضح است که ورق ها هم باید نسبت به هم عایق باشن

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                  ترانس های جوش به سه دسته مسی - آلومینیومی - نیمه مسی تولید میشن .
                  نیمه مسی و آلومینیموی که اصلا بدرد نمی خورن . تو نیمه مسی اولیه مسی است و ثانویه آلومینیومی است .که زود میسوزن .

در ترانس جوش تولید بازار ایران - هسته رو از ورق آهن زنگ زده در و پنجره فرسوده میسازن . دینامو فکر کنم گرون در میاد.
                  من خیلی علمی نمیدونم ولی فکر کنم جریان فکو در میسر عمود بر سیم پیچ و عمود بر جهت میدان مغناطیسی در آهن هسته تولید میشه و چرخش میکنه . بنابر این برای کاهش جریان فوکو باید ضخامت ورق هرچه کمتر باشه . یعنی چرخش جریان در قطر کوچیک که همون ضخامت ورق است صورت میگیرد . دیگه واضح است که ورق ها هم باید نسبت به هم عایق باشن

با عرض سلام و احترام و تشکر فراوان
                  دوست عزیز میشه خواهش کنم اگه براتون مقدوره،راجع به چوک (اگه اشتباه نکنم‏)،هم کمی توضیح بدین‏!‏ (کارش چیه،چطور باید آمادش کنم،محاسباتش و...‏)‏‏!‏‏!‏‏!

دیدگاه

باسلام
                    یعنی واقعأ کسی توی انجمن به این بزرگی نبود که یه توضیحی، آموزش خلاصه ای،نقشه ای... مرحمت کنه؟
                    نکنه از غریبه ها‏ و محصلین دانشکده های غیر فنی مهندسی خوشتون نمیاد که جواب نمیدید؟
                    انتظار که ندارید باور کنم شما نخبه ها و فعالان برق و الکترونیک از ترانس جوش اطلاعات زیادی ندارید؟
                    بابا بخدا ثواب داره هر از چند گاهی هم سوالهای ساده و ابتدایی امثال من رو جواب بدید‏!‏

و من همچنان منتظر دستان یاری رسان شما هستم‏!‏‏!‏‏!‏

دیدگاه

سلام
                      من نیاز به یه ترانسفورماتور با تان 1000kvaکه ورودیش 380 ولته وثانویش 100-180 ولت متغر باشه برای استفاده صنعتی میخام کسی میدونه هزینه این ترانس چقدرمیشه من یه کارگاه کوچیک دارم آیا امکانش هست که خودم بتونم بسازمش؟

دیدگاه

سلام
                        من اصن حرفه ای نیستم ولی همیشه دوست داشتم یه موتورجوش داشته باشم،قبلنا ترانس و حالا اینورتر ولی خب گرونه ومن اونقدا کارش ندارم به خاطر همین هم گفتم بسازم که ارزون در بیاد،یه کمی دنبالش گشتم دیدم ترانس که قدیمی شده و با هزینه ی نه چندان زیاد میشه خریدش اما هم سنگینه هم گنده هم......تازه دوستانیکه جوشکاری کرده باشن و دوست هم داشته باشن که جوششون مثل یه حرفه ای تمیز در بیاد میدونن که حتی 5 آمپر هم کلی موثره چه برسه به 50آمپر!!!!!!!!!!!!!!!(تعریف از خود نباشه ها ولی من خودم خیلی تمیز جوشکاری میکنم و این رو به عینه دیدم)خب حالا باتوجه به عرایض مذکور در بالا فکر کنید با یک ترانس که اختلاف جریان های اون معمولن 50آمپره چطور میخاین تمیز جوشکاری کنین؟!!!!!!
                        خب پس به نظر من بیخیال ترانس مگه کسی بخاد در زمینه ی پیچیدن و غیره تجربه کسب کنه و پول هم داشته باشه
                        حالا میریم پی اینورتر که خیلی چیز باحالیه من یه گشتی تو نت دنبال نقشه اش زده ام،چیزیکه دستگیرم شده اینه که چون کسی نقششو بطور کامل نمیذاره رو نت اگه کسی بخاد بسازه یکی دو ملیونی باید جنس بسوزونه تا به هدف برسه و این نمی ارزه مگه بخاین بزنید تو کار تولید انبوه
                        خلاصه اینکه برید بخریدش و خودتون و جیبتونو اذیت نکنید
                        لینک زیر هم خیلی میتونه کمک کنه که البته خلاصش رو بنده عارض شدم در ضمن چن تا نقشه ی نصفه نیمه هم داره که اگه کسی درسش خوب بوده باشه،فکر میکنم بتونه بسازش و حالشو ببره،من که نه پولشو دارم نه وقتشو نه علمشو نه تجربشو نه.....
                        http://www.iranmicro.ir/forum/archive/index.php/t-2664.html

دیدگاه

دوستان چه جوری میشه یا مدار الکترونیک بدون استفاده از ترانس . جوشکاری درس کرد
                          Just God

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghaderi00
                            دوستان چه جوری میشه یا مدار الکترونیک بدون استفاده از ترانس . جوشکاری درس کرد
                            تنها راهی که وجود داره سری بستن چند باطری سرب و اسید آمپر بالا هست. تا ولتاژ از مر ز 40 ورت عبور کنه
                            جوش دادن باهاش کمی مشکل هست اما میشه.....در مواقع ضروری میشه بعنوان کار راه انداز میشه ازش
                            استفاده کرد البته بهتره یک محدود کننده جریان سر راهش قرار بگیره مثل یک فنر قوی تا هم از چسبیدن
                            الکترود به قطعه جلو گیری بشه و هم از انفجار باطری بر اثر افزایش جریان شدید جلو گیری بشه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                              تنها راهی که وجود داره سری بستن چند باطری سرب و اسید آمپر بالا هست. تا ولتاژ از مر ز 40 ورت عبور کنه
                              جوش دادن باهاش کمی مشکل هست اما میشه.....در مواقع ضروری میشه بعنوان کار راه انداز میشه ازش
                              استفاده کرد البته بهتره یک محدود کننده جریان سر راهش قرار بگیره مثل یک فنر قوی تا هم از چسبیدن
                              الکترود به قطعه جلو گیری بشه و هم از انفجار باطری بر اثر افزایش جریان شدید جلو گیری بشه.
                              داداش من باتری دارم چن تا 12 ولت 80 امپر .میدونم میشه چن بار باهاش جوش زدم که از ترانس جوش خیلی راحتر میزد.ولی من میخوام بدون باتری فقط با برق220 کار کنه.
                              Just God

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

نوشته اصلی توسط ghaderi00
                                داداش من باتری دارم چن تا 12 ولت 80 امپر .میدونم میشه چن بار باهاش جوش زدم که از ترانس جوش خیلی راحتر میزد.ولی من میخوام بدون باتری فقط با برق220 کار کنه.
                                میشه برق شهر رو یکسو کرد......بعد در مسیرش 3 تا لامپ 1000 وات موازی شده قرار داد........
                                و با هاش جوشکاری کرد.......
                                اول اینکه ولتاژ خیلی بالا هست و خطرناک.......دوم اینکه آمپر محدودی اینطور بدست میاد اما به علت آرک شدید
                                میتونه فلز رو ذوب کنه اما نمیشه رو کارکردش بصورت حرفه ای حساب باز کرد...
                                این از اون دست کارهایی هست که میشه در مواقع ضروری استفاده کرد اما باز میگم بسیار خطرناکه....نرید
                                خودتون رو به کشتن بدید..... :NO:

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X