اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

نوشته اصلی توسط Ghasede del
    میشه برق شهر رو یکسو کرد......بعد در مسیرش 3 تا لامپ 1000 وات موازی شده قرار داد........
    و با هاش جوشکاری کرد.......
    اول اینکه ولتاژ خیلی بالا هست و خطرناک.......دوم اینکه آمپر محدودی اینطور بدست میاد اما به علت آرک شدید
    میتونه فلز رو ذوب کنه اما نمیشه رو کارکردش بصورت حرفه ای حساب باز کرد...
    این از اون دست کارهایی هست که میشه در مواقع ضروری استفاده کرد اما باز میگم بسیار خطرناکه....نرید
    خودتون رو به کشتن بدید..... :NO:
    داداش ممطمعنی اشتباه نکردید اخه چه ربطی داره به موازی کردن لامپ.اخه 220 که چیزی نداره که ادم ازش بترسه منو خیلی زیاد گرفته.در ضمن شاید من نفهمیدم میشه زیا توضیح دهید باتشکر
    Just God

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

نوشته اصلی توسط ghaderi00
      داداش ممطمعنی اشتباه نکردید اخه چه ربطی داره به موازی کردن لامپ.اخه 220 که چیزی نداره که ادم ازش بترسه منو خیلی زیاد گرفته.در ضمن شاید من نفهمیدم میشه زیا توضیح دهید باتشکر
      میترسم از گفته هام پشیمون بشم.......
      ولتاژ بالا خطر ناکه مخصوصآ وقتی dc باشه ....کیفیت برق گرفتگی متفاوت هست و به شرایط بستگی داره......
      شرایطش زیاده.......اما یک برق گرفتگی شدید میتونه سریع قلب رو از کار بندازه.......آب بدن رو یونیزه کنه و در خون گاز ایجاد کنه
      یا اینکه باعث سوختگی شدید بشه.......پس نگید برق منو گرفته خطر نداره .......یک برق گرفتگی میتونه آخرین برق گرفتگی باشه.
      لامپ برای محدود کردن جریان هست تا فیوز نپره......تعداد لامپ موازی هم نهایت جریان رو مشخص میکنه......

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

نوشته اصلی توسط Ghasede del
        میترسم از گفته هام پشیمون بشم.......
        ولتاژ بالا خطر ناکه مخصوصآ وقتی dc باشه ....کیفیت برق گرفتگی متفاوت هست و به شرایط بستگی داره......
        شرایطش زیاده.......اما یک برق گرفتگی شدید میتونه سریع قلب رو از کار بندازه.......آب بدن رو یونیزه کنه و در خون گاز ایجاد کنه
        یا اینکه باعث سوختگی شدید بشه.......پس نگید برق منو گرفته خطر نداره .......یک برق گرفتگی میتونه آخرین برق گرفتگی باشه.
        لامپ برای محدود کردن جریان هست تا فیوز نپره......تعداد لامپ موازی هم نهایت جریان رو مشخص میکنه......
        داداش برق گرفتی میدونم شرایطش باهم فرق میکنه یه بار گرفته رفتم بیمارستان.درضمن با دیود یکسو ساز کنم.لامپ1000وات رو از کجا بخرم و درضمن لطفا توضیح دهید که موقعی که 220 دی سی است چرا خطرناکتر از حالت معولی هس
        Just God

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

داداش برق گرفتی میدونم شرایطش باهم فرق میکنه یه بار گرفته رفتم بیمارستان.درضمن با دیود یکسو ساز کنم.لامپ1000وات رو از کجا بخرم و درضمن لطفا توضیح دهید که موقعی که 220 دی سی است چرا خطرناکتر از حالت معولی هس
          با سلام
          برق متناوب 220 ولت را در نظر بگیرید زمانی که دی سی میشود در هر زمان ثابت است (مثلا خازن صافی تغذیه های سوئیچنگ مقدار ماکس 310 ولت دارد) ولی برق متناوب زمانی ماکس زمانی صفر و زمانی به مینیمم میرسد و این سیکل ادامه دارد پس برق دی سی بهتون فرصت نمیده چون همیشه ثابت است برخلاف برق متناوب که سینوسی است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط H03in.r
            با سلام
            برق متناوب 220 ولت را در نظر بگیرید زمانی که دی سی میشود در هر زمان ثابت است (مثلا خازن صافی تغذیه های سوئیچنگ مقدار ماکس 310 ولت دارد) ولی برق متناوب زمانی ماکس زمانی صفر و زمانی به مینیمم میرسد و این سیکل ادامه دارد پس برق دی سی بهتون فرصت نمیده چون همیشه ثابت است برخلاف برق متناوب که سینوسی است
            با سلام .این دستگاه جوش که من از نزدیک دیدم و بازش کردم حدود 8 تا نمیدونم ماسفت بود یا ترنزیستور خیلی بزرگ بود و تا 200 امپر راحت میداد میخوام یدونه حداقل 100 امپر بسازم میشه راهنمایی کنید باتشکر
            Just God

دیدگاه

با سلام .این دستگاه جوش که من از نزدیک دیدم و بازش کردم حدود 8 تا نمیدونم ماسفت بود یا ترنزیستور خیلی بزرگ بود و تا 200 امپر راحت میداد میخوام یدونه حداقل 100 امپر بسازم میشه راهنمایی کنید باتشکر
              با سلام
              معمولا مدلهای رایج بازاری دارای 12 عدد ماسفت است ..
              دوست من درست کردن یک دستگاه جوش اینورتری حتی در حد 100 آمپر نیاز به یکسری محاسبات دارد
              مثل آرایش ماسفتها که تمام پل باشد یا نیم پل یا ...
              فرکانس کاری مدار
              محاسبات دقیق ترانس پالس و ترانس اصلی
              فیدبک جریان و ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط H03in.r
                با سلام
                معمولا مدلهای رایج بازاری دارای 12 عدد ماسفت است ..
                دوست من درست کردن یک دستگاه جوش اینورتری حتی در حد 100 آمپر نیاز به یکسری محاسبات دارد
                مثل آرایش ماسفتها که تمام پل باشد یا نیم پل یا ...
                فرکانس کاری مدار
                محاسبات دقیق ترانس پالس و ترانس اصلی
                فیدبک جریان و ....
                با سلام.از کجا میشه این همه محاسبات رو انجام داد یا یاد گرفت.درضمن حتی 60 یا70 امپر هم باشه عیب نداره
                Just God

دیدگاه

همون 220 ولت ac هم خطرناکه...
                  احتمالا وقتی شما رو برق گرفته فقط سیم فاز دستتون بوده و پاتون رو زمین...
                  اگه میتونید هم سیم فاز و هم نول رو بگیرید ببینید چه حالی بهتون میده....
                  از غم و قصه دنیا هم راحت میشید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                    همون 220 ولت ac هم خطرناکه...
                    احتمالا وقتی شما رو برق گرفته فقط سیم فاز دستتون بوده و پاتون رو زمین...
                    اگه میتونید هم سیم فاز و هم نول رو بگیرید ببینید چه حالی بهتون میده....
                    از غم و قصه دنیا هم راحت میشید...
                    حتما امتحان میکنم
                    Just God

دیدگاه

پاسخ : درخواست کمک و راهنمایی برای ساختن ترانسفورماتور جوش 200 آمپر

این چرا دیده نمیشه متنای پستاتون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سایتتون خل شده انگاری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Cloop2020 نمایش پست ها
                        این چرا دیده نمیشه متنای پستاتون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سایتتون خل شده انگاری
                        برای من در مرورگر Chrome تلفن همراه، اینطوریه، راه حلی هم که پیدا کردم اینه که در منوی تنظیمات ، تیک مربوط به گزینه ی Request desktop site رو بزنم. (که خب راه اصولی ای نیست ولی مشکل رو حل میکنه)

اگه هنوزم این مشکلو دارید پس به گمونم این پست منم سفید می بینید، پس برای کی مینویسم؟!؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghaderi00 نمایش پست ها
                          داداش من باتری دارم چن تا 12 ولت 80 امپر .میدونم میشه چن بار باهاش جوش زدم که از ترانس جوش خیلی راحتر میزد.ولی من میخوام بدون باتری فقط با برق220 کار کنه.
                          گرچه این پست مال سالهای دوره و به احتمال قریب به یقین تا حالا یا ترانس تو ساختی . یا خریدی . یا بیخیالش شدی
                          و اما بعد
                          مدار پدار نمبخواد یه سطل اب و نمک غلبظ و دوتا میله اهنی یا پیچ بلند و یه تخته چوبی که روش چندتا سوراخ با فاصله متفاوت برای میله اهنی ها که یه میله ثابت و اونیکی تو سوراخها جابجا بشه
                          فاز میاد تو میله داخل سطل اب و نمک و از میله دوم میره به انبر الکترود
                          نول هم مبشه اتصال بدنه جوش
                          جوشش خیلی با کبفیت نمیشه اما کار راه اندازه برای مواقع ناچاری
                          فقط فیوز برق باید یکم قوی باشه هی نپره یا با یه سیم سر و ته فیوز و به هم وصل کنی که نپره بعد از کار جدا کنی
                          فقط حتما از دستکش لاستیکی عایق استفاده بشه برق 220 ولت خیلی بی شعوره
                          جدیدترین ویرایش توسط david54; ۰۸:۱۲ ۱۴۰۱/۱۰/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david54 نمایش پست ها
                            گرچه این پست مال سالهای دوره و به احتمال قریب به یقین تا حالا یا ترانس تو ساختی . یا خریدی . یا بیخیالش شدی
                            و اما بعد
                            مدار پدار نمبخواد یه سطل اب و نمک غلبظ و دوتا میله اهنی یا پیچ بلند و یه تخته چوبی که روش چندتا سوراخ با فاصله متفاوت برای میله اهنی ها که یه میله ثابت و اونیکی تو سوراخها جابجا بشه
                            فاز میاد تو میله داخل سطل اب و نمک و از میله دوم میره به انبر الکترود
                            نول هم مبشه اتصال بدنه جوش
                            جوشش خیلی با کبفیت نمیشه اما کار راه اندازه برای مواقع ناچاری
                            فقط فیوز برق باید یکم قوی باشه هی نپره یا با یه سیم سر و ته فیوز و به هم وصل کنی که نپره بعد از کار جدا کنی
                            فقط حتما از دستکش لاستیکی عایق استفاده بشه برق 220 ولت خیلی بی شعوره
                            با درود
                            من متوجه نشدم ؟ الان این قراره چیکار کنه ؟ اب نمک باعث رسانایی میشه و 220 ولت ای سی ازش رد میشه و نول هم که به قطعه وصل این فازم میاد وصل میشه و جوشکار به قطعه میچسبه ؟ و میمیره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
                              با درود
                              من متوجه نشدم ؟ الان این قراره چیکار کنه ؟ اب نمک باعث رسانایی میشه و 220 ولت ای سی ازش رد میشه و نول هم که به قطعه وصل این فازم میاد وصل میشه و جوشکار به قطعه میچسبه ؟ و میمیره ؟
                              نه دیگه
                              واسه همین روی استفاده از دستکش عایق اونقدر تاکید کرذم
                              اون اب نمک گرچه رسانا است اما حکم فیلتر و داره
                              قرار نیست که الکترود و به کار بچسبونی
                              نقطه جوش که نیست
                              باید روی کار بکشی و تا جرقه ایجاد شد عقب بکشی قوس تشکیل بشه و الکترود ذوب بشه
                              ولی اون زمانهای کوتاهی که اتصال پیدا میکنه فشار جریان و اب نمک میگیره و مقاومت میکنه در برابر عبور جریان و بصورت گرما ازاد میشه و بعد از یکی دو دقیقه اب شروع به جوشیدن میکنه بشکل شدید
                              اگرهم بچسبه به کار که تو چند ثانیه بجوش میاره
                              گفتم جوشش کیفیت بالایی نداره ولی در مواقع ناچاری برای جوش در حد خال جوش کار و راه میندازه
                              خودم چند بار امتحان کردم ولی فیوز ما مینیاتوری هست و یکم ضعیفه تند تند فیوز میپره
                              ولی خال جوش و میزنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X