اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش قدرت آرمیچر؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افزایش قدرت آرمیچر؟

سلام خسته نباشید
    من یک موتکر گیربکس دار گرفتم برای پیچ گوشتی ارژی 12 ولت دور30
    اما دور این ارمیچر کمه راهی اگه داربد براب افزایش دور موتور ممنون میشم بگین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad5673 نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      من یک موتکر گیربکس دار گرفتم برای پیچ گوشتی ارژی 12 ولت دور30
      اما دور این ارمیچر کمه راهی اگه داربد براب افزایش دور موتور ممنون میشم بگین
      برای این که گشتاور خروجی زیاد بشه از گیربکس استفاده شده
      اما استفاده از چرخ دنده ها باعث کاهش سرعت و دور خروجی میشه
      برای افزایش دور موتور تنها راهی که دارید چرخ دنده ها رو به نحوی کاهش بدید
      یا به جای یک چرخدنده مبدل سرعت به قدرت در گیربکس موتور از یه چرخ دنده ساده که تاثیری در سرعت و قدرت نداره استفاده کنید
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام
        من دوتا موتور dc کوچک رو توسط درایور L298 راه اندازی کردم و با یه آداپتو 9 ولت 850 میلی آمپر روشن کردم و قدرت موتورها خیلی کمه در صورتی که وقتی خروجی درایور رو قطع میکنم و مستقیم به موتور ها آداپتور رو وصل میکنم خیلی خوب کار میکنه
        حالا میخوام یه تقویت کننده قرار بدمکه خروجی درایور رو تقویت کنه و به موتور ها بده ممنون میشم کمک کنید که چطوری ولتاژ بیس و کلکتور رو تامین کنم چون فقط میتونم از خروجی درایور یک ولتاژ بگیرم

دیدگاه

سلام به دوستان گل . من چندین ارمیچر با توان های مختلف رو برای انجام کاری استفاده کردم ولی همگی باتفاق پس از حدود 30ثانیه شدیدا داغ میکنن . ضمنا منبع تغذیه متفاوت هم استفاده ککردم . از پاور کامپیتر گرفته تا باطری های 3.7 ولت با جریان لحظه ای بالا ! فشار کاری هم در این مورد تقریبا پس از وارد شدن ارمیچر به مدار سرعتش تغریبا نصف میشه . میخوستم ببینم آیا همه ی ارمیچر ها ی براش توان تحمل فشار رو ندارن ؟ یعنی نیازه که برم سمت براشلس ؟! یا بنظرتون با گیربکس مشکل حل میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط my60_63@yahoo.com نمایش پست ها
            سلام به دوستان گل . من چندین ارمیچر با توان های مختلف رو برای انجام کاری استفاده کردم ولی همگی باتفاق پس از حدود 30ثانیه شدیدا داغ میکنن . ضمنا منبع تغذیه متفاوت هم استفاده ککردم . از پاور کامپیتر گرفته تا باطری های 3.7 ولت با جریان لحظه ای بالا ! فشار کاری هم در این مورد تقریبا پس از وارد شدن ارمیچر به مدار سرعتش تغریبا نصف میشه . میخوستم ببینم آیا همه ی ارمیچر ها ی براش توان تحمل فشار رو ندارن ؟ یعنی نیازه که برم سمت براشلس ؟! یا بنظرتون با گیربکس مشکل حل میشه ؟
            سلام ! ابتدا شما باید مشخص کنین به چه گشتاور و به چه سرعتی نیاز دارین! جوری که شما بیان میکنین احتمالا آرمیچر توان فراهم آوردن اون گشتاور در اون سرعت رو نداره/ اگر از گیرباکس استفاده کنین وضعیت خیلی بهتر میشه ولی سرعت میاد پایین. موتور های مختلف فرقی ندارن از این نظر:اگه توان موتور پایین تر از توان مصرفی بار باشه موتور داغ میکنه یا میسوزه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

با درود
              در مدار بالا ولتاژ 5 ولتو از یه باتری دیگه بدیم
              یا از همون 12 ولت میتونیم با رگولاتور 5 ولت. تولید کنیم
              جدیدترین ویرایش توسط behzad11; ۰۰:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۳۰.

دیدگاه

سلام من چندتا فیلم تو یوتیوب و...دیدم که طرف سیم پیچ نازک اصلی و کلا پاره کرد وهر 3دور و سیم پیچ ۲۵پیچید و توانش و سرعتش خیلی زیاد شد باورم نمیشد تا دیشب که خودم یه آرمیچر ۱۲وات همین کارو کردم و سیم لاکی دو دستم نبود بجاش سیم تلفن داشتم که ۳۰بود استفاده کردم یعنی 3رشته۱۱۰سانتی استفاده کردم بعدش آرمیچر و به باتری گوشی قدیم کنارم بود زدم که۳.۷ بود واقعا سرعتش خیلی رفت بالا بعد دیدم انگار اونکه فیلماشو می*دیدم واقعی بود...یکم قبل یه فیلم ازش دیدم که آرمیچر معمولی ذغالی رو تبدیل کرد به موتور براشلن و کلی حال کردم گفتم دیگه نمیرم الکی پول بدم براشلن بگیرم وقتی کلی دی سی ذغالی قدیمی دارم از ۳وات تا۱۲واتش تازه یکی دوتا۲۴هم هست اونارو درست میکنم...اون دوستمون می*گفت با موتور سشوار میخواد یه اره مینیاتوری بسازه من با موتور جانسون ساختم قدرتشم عالیه ۳میل مثل کاغذ می*بره ۶میلم بریدم باهاش فقط ۲تا یاتاقان خوب بگیره با تیغ جنس خوب نره جنس بدرد نخور یا مثل بچها ما فیلم آموزش نگاه کرده بود با به صفحه استیل خودش صفحه برش ساخته بود جواب میده ولی هم کنده و اون صرافت کارو کم می*کنه هم کند بشه باعث میشه موقع برش گیر کنه به صفحه که داره می*بره و به موتورش صدمه بزنه .یکم قبل دیدم دیجی کالا زده ست ۵تایی برش از ۳سانت قطر تا۶سانت ۴۵تومن و ست ۲تایی ۶سانتی یکی چوب یکی فلز ۳۸تومن جنسشونم خوبه واسه فرز مینیاتوریمدگرفته بودم قبلاً البته مارک دیگشو...کلا منظورم اینه قدرت موتور تنها برای برش کافی نیست کیفیت تیغ و یراق استفاده شده تو دستگاهی خیلی مهمه شما موتور ۲۴وات ۷۷۵بنداز ولی با صفحه برش اشغال کم میاره...بزنه تقویت آرمیچر تعویض سیم پیچی میاره فیلماشو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad.emo نمایش پست ها
                  سلام من چندتا فیلم تو یوتیوب و...دیدم که طرف سیم پیچ نازک اصلی و کلا پاره کرد وهر 3دور و سیم پیچ ۲۵پیچید و توانش و سرعتش خیلی زیاد شد باورم نمیشد تا دیشب که خودم یه آرمیچر ۱۲وات همین کارو کردم و سیم لاکی دو دستم نبود بجاش سیم تلفن داشتم که ۳۰بود استفاده کردم یعنی 3رشته۱۱۰سانتی استفاده کردم بعدش آرمیچر و به باتری گوشی قدیم کنارم بود زدم که۳.۷ بود واقعا سرعتش خیلی رفت بالا بعد دیدم انگار اونکه فیلماشو می*دیدم واقعی بود...یکم قبل یه فیلم ازش دیدم که آرمیچر معمولی ذغالی رو تبدیل کرد به موتور براشلن و کلی حال کردم گفتم دیگه نمیرم الکی پول بدم براشلن بگیرم وقتی کلی دی سی ذغالی قدیمی دارم از ۳وات تا۱۲واتش تازه یکی دوتا۲۴هم هست اونارو درست میکنم...اون دوستمون می*گفت با موتور سشوار میخواد یه اره مینیاتوری بسازه من با موتور جانسون ساختم قدرتشم عالیه ۳میل مثل کاغذ می*بره ۶میلم بریدم باهاش فقط ۲تا یاتاقان خوب بگیره با تیغ جنس خوب نره جنس بدرد نخور یا مثل بچها ما فیلم آموزش نگاه کرده بود با به صفحه استیل خودش صفحه برش ساخته بود جواب میده ولی هم کنده و اون صرافت کارو کم می*کنه هم کند بشه باعث میشه موقع برش گیر کنه به صفحه که داره می*بره و به موتورش صدمه بزنه .یکم قبل دیدم دیجی کالا زده ست ۵تایی برش از ۳سانت قطر تا۶سانت ۴۵تومن و ست ۲تایی ۶سانتی یکی چوب یکی فلز ۳۸تومن جنسشونم خوبه واسه فرز مینیاتوریمدگرفته بودم قبلاً البته مارک دیگشو...کلا منظورم اینه قدرت موتور تنها برای برش کافی نیست کیفیت تیغ و یراق استفاده شده تو دستگاهی خیلی مهمه شما موتور ۲۴وات ۷۷۵بنداز ولی با صفحه برش اشغال کم میاره...بزنه تقویت آرمیچر تعویض سیم پیچی میاره فیلماشو
                  سلام
                  یعنی به همین راحتی میشه و اون تعداد دور ها هیچ محاسباتی نداره؟

دیدگاه

منظور از بیان دو تا ولتاژ یعنی باید تو یه سیم*کشی ساده در صورت استفاده از این ترانزیستور باید دو تا ولتاژ متفاوت استفاده کنیم؟

دیدگاه

سلام دوستان
                      کسی هست بتونه یه موتور ۱۲ ولتی خوب واسه فرز شارژی بهم معرفی کنه؟

دیدگاه

سلام دوستان
                        بهترین و قویترین موتور برای ساختن فرز مینیاتوری حکاکی چیه؟
                        ۱۲ ولت بهتره یا ۲۴؟
                        و اینکه نمیخوام سنگین باشه.
                        ممنون میشم یه آداپتور خوب و دیمر هم براش معرفی کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X