اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت ترانسفورماتور 1 ولتی به ولتاژ های بالاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای ساخت ترانسفورماتور 1 ولتی به ولتاژ های بالاتر

سلام خسته نباشید.از همه عزیزانی که به این موضوع پاسخ دادند و بنده را تحمل کردند تشکر نمی کنم.فکر کنم با این سوال دیگه واقعا از دستم کلافه بشین.
    نمیدونم چجوری بگم.
    5 ولت dc رو میخوام تبدیل به برق شهری کنم.یعنی همه چیزش با برق شهری یکی باشه.
    اگر میتونید خودتون بسازید من هزینشو پرداخت می کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MTN1382 نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید.از همه عزیزانی که به این موضوع پاسخ دادند و بنده را تحمل کردند تشکر نمی کنم.فکر کنم با این سوال دیگه واقعا از دستم کلافه بشین.
      نمیدونم چجوری بگم.
      5 ولت dc رو میخوام تبدیل به برق شهری کنم.یعنی همه چیزش با برق شهری یکی باشه.
      اگر میتونید خودتون بسازید من هزینشو پرداخت می کنم.
      با سلام:
      دوست عزیز اگر شما بخواهید برق 5 ولت رابه 220ولت 1000 وات تبدیل کنید در ایده آل ترین شرایط شما احتیاج به یک منبع 5 ولت 250 آمپر دارید. !!! اگر هدف فقط رسیدن به برق 220 ولت با توان ی خاص است، راه کار های دیگری هم وجود دارد. شما سوال را خوب مطرح نمی کنید که جواب را درست دریافت نمائید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

وقتی میگید من یه ترانس برای 5 ولت به 220 میخوام انگار داری میگی یه ماشین میخوام چی بخرم اولین سوالی ک ازت میشه نوع کاربرد و پولیه که دارید اینجام ازتون میخوان توانی که در 220 ولت میخواید رو بگید و اینکه منبعتون چند آمپر (در 5 ولت) میتونه بده (ضرب ولتاژ در آمپر میشه توان)
        ترانس ها فقط میتونن ولتاژ و آمپر رو کمو زیاد کنن (طوری که همیشه توان خروجی مساوی توان ورودی باشه .. البته در حالت ایده آل که تلفات نداریم)
        وقتی اینو داشته باشید میتونید بقیه کارار رو انجام بدین
        راه ساده ش اینه که یه مقاومت توان بالا (مقاومت های ساخته شده 10 - 20 وات یا سیم المنت یا مغز مداد فشاری) به دو سر منبعتون ببندین ببینید چند آمپر ازش رد میشه ..(ایمنی رو رعایت کنید چون ممکنه بترکه) اگه خواستین بیشتر توضیح میدم
        شما آزمایش کن آمپر رو بگو که دوستان بدونن چی باید به شما بگن
        اینم بگم بسته به نوع مصرف کننده تون در 220 ولت مدارتون هم فرق میکنه .. چرا؟ چون تولید موج سینوسی همچین راحت هم نیست(حداقل برای من و شما) و اگه موج سینوسی کامل 50 هرتز بخواین باید پول برق چندین ماهتون (یا چندین سال) رو بدین فقط برای اینورتور
        دو سه سال پیش یادمه چقدر برای پیدا کردن اینورتور خوب دوروبر 1000 وات پرسو جو کردن و چه ریزه کاری هایی که نداشت و البته قیمت هم که ....

من شرایط شما رو نمیدونم و اینکه منبتون چیه ولی در حالت کلی تولید برق 220 برای کارای خانگی اصلا توجیه نداره .. چون اصلا دور از انتظار نیست که یه جایی از مدار بهم بخوره و ولتاژ کم و زیاد بشه و بزنه همه وسیله ها رو بسوزونه .. این کارار رو شرکت برق داره انجام میده فکر نکنین شما یه اینورتور میسازید و برق 220 میگیرید و خلاص
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام دوستان.راستش من میخواستم با باتری قلمی یه شارژر گوشی درست کنم که همیشه دردسترس باشه برای مسافرت و زیاد هم گرون نباشه.
          اگر لطف کنید راهنمایی کنید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

آخه شارژر گوشی 220 ولت دریافت میکنه و اون رو تبدیل میکنه

دیدگاه

عزیزم اینو از اول میگفتی ما رو ببین که چه فکرایی کردیم و چی نوشتیم
            شاید اضافه باشه این ولی اجازه بده یه چیزی رو بگم که یه دید کلی از باطری و برقی که در گوشی ذخیره میشه داشته باشی
            گوشی های معمولی امروزی(2500 mah) حدودا 30 هزار واحد برق تو باطری ذخیره میکنن و یه باطری 1.5 ولتی (400-1700 mah) 5 هزار واحد برق داره
            این یعنی 6-7 تا باطری برای پر کردن گوشی کافی باید باشه ولی در عمل اینطوری نیست چون برای شارژ شما باید 5 ولت بسازی و به گوشی بدی. هر چقدرم با ولتاژ ها بازی بازی کنیم و کم و زیاد کنیم این وسط یه مقدار از برقش تلف میشه و از بین میره
            شما به هیچ وجه لازم نیست 220 ولت داشته باشی و یجورایی لقمه رو دور سر گردوندنه علاوه بر این تبدیل به 220 خیلی تلفات خواهید داشت چون مجبورید از مدارای ساده استفاده کنید .. چه کاریه که بیایم اول 220 کنیم بعد بدیم به شارژر که بکنه 5 ولت و بده به گوشی .. خودمون 5 ولت میسازیم میدیم به گوشی و خلاص

چند راه که بنظرم میرسه عرض میکنم
            1- از این مدل هایی که تو این سایت هست استفاده کنید .. (نمیدونم بازدهیش چقدره استفاده نکردم)
            خرید اینترنتی انواع قطعات را در فروشگاه الکترونیک و رباتیک روبوایکیو با بهترین قیمت تجربه کنید و از تخفیف‌های متعدد بهره‌مند شوید.

2- پنج یا 6 تا باطری رو با هم سری کنید
            -------------- و بدین به یه 7805 که براتون 5 ولت ثابت بده (یکی از ساده ترین راه هاس و تا حدی هم مطمئنه)
            --------------یا یه مبدل با آیسی های رگولاتور ببندین (روش بالایی راحتتره ولی یمقدار تلفاتش بیشتره)

3-باطری 9 ولت کتابی با آیسی های رگولاتور غیر خطی ببندین
            4- چهار تا باطری 1.5 رو سری ببندیم که بشه 6 ولت و خروجی رو با دو دیود 4007 و مثلا 5844 که حداقل 0.7-0.8 ولت افت ولتاژ داشته باشیم و نهایتا ولتاژ خروجی بشه 5.3 یا 5.2 ولت .. این روش کم تلفات ترین و راحتترین راهه ولی من خودم استفاده نکردم و مطمئن نیستم که حتما بدون مشکل باشه برای گوشی. فقط شنیدم که چند نفر استفاده کردن و جواب داده .. بهتره در این مورد دوستان نظر بدن

از شارژر های فندکی ماشین هم میشه استفاده کرد .. یا دو سه تا باطری شارژی لیتیومی با شارژرش (که فروشگاه سایت هم داره) و فقط میمونه یه مبدل ولتاژ که اونم میتونید خودتون بسازی یا از فروشگاه بخرید
            کم دردسرترین روش همم خرید پاور بانکه
            زندگی پر ز وجود است ولی ..
            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X