اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام یک از موتورهای DC یا آرمیچر بدرد ساخت توربین آبی یا بادی می خوره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کدام یک از موتورهای DC یا آرمیچر بدرد ساخت توربین آبی یا بادی می خوره؟

زود نا امید نشو دوست عزیز .

به مرور و با تمرین همه چیز درست میشه ، تحلیل مدار چند واحد درس تخصصی داره ( بعضی موارد میبینی یک جلد کتاب و دو ترم و چند واحد ریاضیات برای تحلیل یک ترانزیستور ساده نیازه ، تحلیل سیستم طبعا خیلی سنگین تره ) که به مرور بهش میرسید ولی در هر صورت مثل همیشه منابع خیلی خوبی روی نت موجوده ...

دیدگاه

سلام ،
      ساخت توربین بادی کوچک برای تامین برق خونه باغ در حدود روشنایی و دزدگیر بسیار ساده تر از این مباحت است ، پره ها از لوله pvc ساخته میشه و موتورdc با دور پایین و ولتاژ بالا بطوریکه مثلا با ۲۰۰ دور حدود ۱۴ ولت برق تولید کند کافیه ، نه گیربکس میخواد و نه .......سراغ موتورهای ac نروید چون کلی تلفات برای تبدیل به dc خواهید داشت و ....
      من برای باغم ( البته بخاطر عشق و علاقه به کار ساخت توربین بادی ) دو تا ساخته ام یکی با موتور dc با ولتاژ ۱۸ ولت و دور ۲۴۰ و دیگری موتور dc که ۹۰ ولت و دور 1200 که هر دو را از ایسام خریدم اولی ۵۰۰ و دومی که آمریکایی و موتور بسیار با کیفیتی است ۶۰۰ هزار تومان خریدم و وقت زیادی صرف محاسبات و طراحی پره توربین کردم که بعد متوجه شدم وقتم را هدر داده ام خیلی ساده است و نیازی به اینهمه وقت صرف کردن نداشته ، یک شاخه ۶ متری لوله ۱۸۰ را به سه پره تبدیل کردم که سر هر پره روی لوله ته پره دیگر میشد که طرحش در نت فراوانه ولی اینم بگم در طوفان شکستند و بعدا متوجه شدم باید یک لولا تعبیه کنم تا سرتوربین امکان داشته باشد به سمت آسمان تغییر جهت داده و یک صفحه همانند صفحه تعیین جهت باد باید طوری در قسمت دم نصب شود که در طوفان سر توربین به سمت بالا حرکت کرده و از مسیر تن. باد خارج شود ، خلاصه بگم موتور dc مغناطیس دائم نیازی به برق تحریک نداشته و با دور پایین ولتاژ dc تولید میکند یعنی بسیار بسیار ساده ،
      دوستان در حد نیروگاه بوشهر بخث فنی برای شارژ باتری ۱۲ ولت ۷۴ یا ۱۰۰ آمپر نیازی نداره ، امتحان کنید آسانتر از این حرفاست ،
      موفق باشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Zhm412 نمایش پست ها
        سلام ،
        ساخت توربین بادی کوچک برای تامین برق خونه باغ در حدود روشنایی و دزدگیر بسیار ساده تر از این مباحت است ، پره ها از لوله pvc ساخته میشه و موتورdc با دور پایین و ولتاژ بالا بطوریکه مثلا با ۲۰۰ دور حدود ۱۴ ولت برق تولید کند کافیه ، نه گیربکس میخواد و نه .......سراغ موتورهای ac نروید چون کلی تلفات برای تبدیل به dc خواهید داشت و ....
        من برای باغم ( البته بخاطر عشق و علاقه به کار ساخت توربین بادی ) دو تا ساخته ام یکی با موتور dc با ولتاژ ۱۸ ولت و دور ۲۴۰ و دیگری موتور dc که ۹۰ ولت و دور 1200 که هر دو را از ایسام خریدم اولی ۵۰۰ و دومی که آمریکایی و موتور بسیار با کیفیتی است ۶۰۰ هزار تومان خریدم و وقت زیادی صرف محاسبات و طراحی پره توربین کردم که بعد متوجه شدم وقتم را هدر داده ام خیلی ساده است و نیازی به اینهمه وقت صرف کردن نداشته ، یک شاخه ۶ متری لوله ۱۸۰ را به سه پره تبدیل کردم که سر هر پره روی لوله ته پره دیگر میشد که طرحش در نت فراوانه ولی اینم بگم در طوفان شکستند و بعدا متوجه شدم باید یک لولا تعبیه کنم تا سرتوربین امکان داشته باشد به سمت آسمان تغییر جهت داده و یک صفحه همانند صفحه تعیین جهت باد باید طوری در قسمت دم نصب شود که در طوفان سر توربین به سمت بالا حرکت کرده و از مسیر تن. باد خارج شود ، خلاصه بگم موتور dc مغناطیس دائم نیازی به برق تحریک نداشته و با دور پایین ولتاژ dc تولید میکند یعنی بسیار بسیار ساده ،
        دوستان در حد نیروگاه بوشهر بخث فنی برای شارژ باتری ۱۲ ولت ۷۴ یا ۱۰۰ آمپر نیازی نداره ، امتحان کنید آسانتر از این حرفاست ،
        موفق باشید .
        با سلام و عرض احترام
        سوالی برای من پیش اومده که به چه علت تعداد پره ها رو ۳ تا میسازن؟
        اگر تعداد پره ها بیشتر باشه به شرط اینکه گشتاور مورد نیاز برای چرخش موتور تامین بشه منجر به افزایش دور ژنراتور نمیشه؟

دیدگاه

سلام وقت بخیر.من یکعددموتورفن کولرکامیون ایسوزورابادریل چرخاندم البته دوردریلم زیادنبود.میشه گفت زیرهزاردور.ولتاژی حدود15ولت میدادکه یک عددلامپ 24ولتی چراغ جلوکه 75واتی بودرادرحده هفتادپنج درصدنورقانونی اش رامیداد.موتورهای DCزیلدی رااامتحانکرده ام بغیرازهمین یک موردواقعاعجیب جریانی داشت.وگرنه بقیه ولتاژشون بالامیرفت ولی باجریان خیلی پایین.

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X