اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با با مفهوم زمین کردن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با با مفهوم زمین کردن

نوشته اصلی توسط soheilbinaei نمایش پست ها
    اوکی پس یعنی در واقع ما نول رو از تو نیروگاه میگیریم؟
    نول منزلمون وصله به سیم نول ترانسفورماتورهای کاهنده توزیع توی شهرمون.
    همین ترانسفورماتورهای کاهنده هم نولشون از طریق زمین وصله به نول ترانسفورماتور افزاینده نیروگاه.

در مورد باتری هم که نوشتید یک سر مصرف کننده رو بزنیم به باتری، طرف دیگه شو وصل کنیم به زمین. این مصرف کننده به هیچ وجه کار نمیکنه. مصرف کننده ای که یک سرش به یک مولد (ژنراتور، باتری یا غیره) وصل هست، طرف دیگه اش باید به طرف دیگه همون مولد وصل بشه، در غیر این صورت کار نخواهد کرد. (به عبارت دیگه، یک مصرف کننده حتما باید مدار یک مولد رو ببنده تا کار کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nasdo نمایش پست ها
      نول منزلمون وصله به سیم نول ترانسفورماتورهای کاهنده توزیع توی شهرمون.
      همین ترانسفورماتورهای کاهنده هم نولشون از طریق زمین وصله به نول ترانسفورماتور افزاینده نیروگاه.

در مورد باتری هم که نوشتید یک سر مصرف کننده رو بزنیم به باتری، طرف دیگه شو وصل کنیم به زمین. این مصرف کننده به هیچ وجه کار نمیکنه. مصرف کننده ای که یک سرش به یک مولد (ژنراتور، باتری یا غیره) وصل هست، طرف دیگه اش باید به طرف دیگه همون مولد وصل بشه، در غیر این صورت کار نخواهد کرد. (به عبارت دیگه، یک مصرف کننده حتما باید مدار یک مولد رو ببنده تا کار کنه.
      پس اینکه میگن زمین صفره مطلق یعنی با نول نیروگاه یکی شده پس یعنی اگه وسط ترانس کاهنده رو به زمین وصل نکنند باز هم برق گرفتگی رخ میده چون از نیروگاه نول زمین شده؟

دیدگاه

پس اینکه میگن زمین صفره مطلق یعنی با نول نیروگاه یکی شده پس یعنی اگه وسط ترانس کاهنده رو به زمین وصل نکنند باز هم برق گرفتگی رخ میده چون از نیروگاه نول زمین شده؟
        اگه اینجور بود که دیگه نیازی نبود اون سیم وسط ترانس به زمین وصل کنن و ما از طریق چاه ارتمون با نول مراکز قبلی مثل نیروگاه وصل میشدیم ؟ نه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
          اگه اینجور بود که دیگه نیازی نبود اون سیم وسط ترانس به زمین وصل کنن و ما از طریق چاه ارتمون با نول مراکز قبلی مثل نیروگاه وصل میشدیم ؟ نه
          خب این کارو میکنن تا در موقعی که بار ها روی سه فاز نا متعادل شد نول برقدار نشه و با نول نیروگاه یکی بشه
          وفاز ها هم اختلاف پتانسیلش هم از نول ۲۲۰ ولت باشه

دیدگاه

اینکه میگن زمین صفر ولت بخاطر اینه که بزرگترین منبع الکترون و دوستمون در کامنت های قبلی اشاره کرد
            و این الکترون ها جهتی ندارن
            ولی برای سیستم ارتینگ گوبا به مدار بسته ای یا حلقه ای بسته نیازه که به نول ترانس محله وصل بشیم

دیدگاه

خب درسته ولی فکر کنم ما نیازی به نول نداریم برای انتقال
              وقتی سیم های فشار قوی وارد ترانس محلات میشن از قسمت وسط این ترانس ستاره یه سیم میگیرن و این میشه نول ما
              بخاطر اختلاف ولتازی که بین هر یک از این سه تا سیم فاز با نفطه وسط داریم
              و از همین یه شاخه هم برای تثبیتش و همچنین سیستم ارت به زمین وصل میکنن

دوباره میگن تو نیرو گاه نول تولید نمیشه و فقط سه فاز تولید میشه و اختلاف فاز بین این فاز ها نول رو ایجاد میکنه
              و ناگفته نماند سیستم های ارت محتلفی وجود داره
              مثلا برخی کشور ها یه سیم از همون سیم سر وسط به عنوان نول میگیرن و باز یه سیم دیکه برای ارت
              کشور ما هم برای اینکه هزینه ارت و سیم نکنه و همچنین چاه ارت مرکزی میاد میندازه رو گردن ملت تا خودشون ارت بزنن
              تو کشور های بدبخت دیگه نه نول ندارن و نه ارت .. چند کشور افریقایی با برق 380 زندگی میکنن

شما نوشته اید:
              وقتی سیم های فشار قوی وارد ترانس محلات میشن از قسمت وسط این ترانس ستاره یه سیم میگیرن و این میشه نول ما

خب این سه تا سیمی که وارد ترانسفورماتور محلات میشن، بدون طرف دیگشون که مونده تو نیروگاه
              (یعنی نولی که از زمین میگیریم)، چطور می تونن کار انجام بدن؟!
              سیم نولی که از ترانسفورماتور محلات گرفته میشه و به محل مصرف میره از ثانویه ترانس گرفته شده، نه از اولیه اش. به اولیه ترانسفورماتور کاهنده محلات 3 تا فاز نیروگاه وارد میشه، و سر دیگه شون از زمین گرفته میشه. بعد، از ثانویه همین ترانس، 3 فاز و یک نول گرفته میشه و میره برای مصرف.

دیدگاه

اینکه میگن زمین صفر ولت بخاطر اینه که بزرگترین منبع الکترون و دوستمون در کامنت های قبلی اشاره کرد
                و این الکترون ها جهتی ندارن
                ولی برای سیستم ارتینگ گوبا به مدار بسته ای یا حلقه ای بسته نیازه که به نول ترانس محله وصل بشیم
                اگه اینجوری باشه پس وسط ستاره ی ترانس رو چرا میزنن به زمین ؟خب بخاطر این که با نول نیروگاه یکی بشه و تغییر نکنه حتی من در حال سرچ بودم که دیدم یه جایی نوشته بود در بعضی از کشورا میان نول رو از نیروگاه با سیم به شهر ها انتقال میدن

دیدگاه

نه
                  برای مباحث مربوط به فیزیک، که الکتریسیته هم درواقع زیرمجموعه ای از فیزیک هست، شما باید بشینید و ساعت ها و شاید روزها در ذهنتون تجسمشون کنی و درکشون کنید.
                  این فرض شما از بیخ و بن اشتباه هست. اگر اینجوری که نوشتید باشه، شما ترانس کاهنده رو نادیده گرفتی، پس اصلا برقی دریافت نمیکنی که بخوای نولش رو از نیروگاه بگیری.

دیدگاه

شما نوشته اید:

خب این سه تا سیمی که وارد ترانسفورماتور محلات میشن، بدون طرف دیگشون که مونده تو نیروگاه
                    (یعنی نولی که از زمین میگیریم)، چطور می تونن کار انجام بدن؟!
                    سیم نولی که از ترانسفورماتور محلات گرفته میشه و به محل مصرف میره از ثانویه ترانس گرفته شده، نه از اولیه اش. به اولیه ترانسفورماتور کاهنده محلات 3 تا فاز نیروگاه وارد میشه، و سر دیگه شون از زمین گرفته میشه. بعد، از ثانویه همین ترانس، 3 فاز و یک نول گرفته میشه و میره برای مصرف.
                    ولا دقیق نمیدونم ولی شما به یه ژنراتور سه فاز فکر کنید .. این میاد فقط سه فاز تولید میکنه و سر وسط همین ژنراتور سه فاز به زمین وصل میکنن و این فقط تو حالت ستاره وجود داره و برای تثبیت صفر این کارو میکنن
                    البته این نظر منه و من خیلی ابهامات دارم ؟ هنوز نمیدونم چرا میان چاه ارت میزنن خب یه تیکه سیم وصل کنن به زمین ؟
                    اینکه ما تلاش میکنیم مقاومت چاه ارت کم کنیم یعنی چی اصلا ؟ تنها نظریه مبهم من اینه که سطح تماس خاک رو با صفحات مسی بیشتر کنیم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگه اینجوری باشه پس وسط ستاره ی ترانس رو چرا میزنن به زمین ؟خب بخاطر این که با نول نیروگاه یکی بشه و تغییر نکنه حتی من در حال سرچ بودم که دیدم یه جایی نوشته بود در بعضی از کشورا میان نول رو از نیروگاه با سیم به شهر ها انتقال میدن
                    شاید ؟
                    ما که درست حسابی اموزش ندیدیم وگرنه نباید همچین سوالاتی برامون ایجاد میشد و نت هم زیر رو کنیم اخرش نفهمیدیم چی شد چی نشد
                    حتی یک ذره هم شک ندارم سیستم اموزشی ما مشکل داشت

دیدگاه

ولا دقیق نمیدونم ولی شما به یه ژنراتور سه فاز فکر کنید .. این میاد فقط سه فاز تولید میکنه و سر وسط همین ژنراتور سه فاز به زمین وصل میکنن و این فقط تو حالت ستاره وجود داره و برای تثبیت صفر این کارو میکنن
                      البته این نظر منه و من خیلی ابهامات دارم ؟ هنوز نمیدونم چرا میان چاه ارت میزنن خب یه تیکه سیم وصل کنن به زمین ؟
                      اینکه ما تلاش میکنیم مقاومت چاه ارت کم کنیم یعنی چی اصلا ؟ تنها نظریه مبهم من اینه که سطح تماس خاک رو با صفحات مسی بیشتر کنیم
                      همون طور که دوستمون قبلا گفتند بعد از ژنراتور ها ترانس های افزاینده وجود داره که نول تو همون ترانس ها درست میشه

دیدگاه

همون طور که دوستمون قبلا گفتند بعد از ژنراتور ها ترانس های افزاینده وجود داره که نول تو همون ترانس ها درست میشه
                        ولی شما هم کمی راجب اینکه چرا زمین منبع صفر ولت ابهاماتی دارید
                        زمین منبع الکترون و از این نظر ما ولتاز زمین رو مرجع صفر قرار میدیم و سطح اختلاف میسنجیم
                        این مبحث ارت و انتقال نول جای خود داره

دیدگاه

زمین منبع الکترون و از این نظر ما ولتاز زمین رو مرجع صفر قرار میدیم و سطح اختلاف میسنجیم
                          بله ابهاماتی دارم اما میدونم اگه نول از نیروگاه بیاد همه چیز درست از اب درمیاد

دیدگاه

در سیستم جریان ac، هرگز به منبع الکترون فکر نکنید؛ این میتونه خیلی جاها شما رو به اشتباه بندازه. منبع الکترونی وجود نداره.
                            در سیستم ac ، چیزی که انتقال پیدا میکنه انرژی هست، نه الکترون. ما هیچ کاری با الکترون نداریم.

دیدگاه

در سیستم جریان ac، هرگز به منبع الکترون فکر نکنید؛ این میتونه خیلی جاها شما رو به اشتباه بندازه. منبع الکترونی وجود نداره.
                              در سیستم ac ، چیزی که انتقال پیدا میکنه انرژی هست، نه الکترون. ما هیچ کاری با الکترون نداریم.
                              پس یعنی فلسفه ی این که نول از کجا میاد جمع شد
                              نول از نیرو گاه زمین میشه و برای ترانس کاهنده از زمین گرفته میشه تا ترانس متعادل بشه

دیدگاه

زمین یه سطح جامع ست برای نشان دادن اختلاف پتانسیل
                                زمین پر از الکترون ولی در جهات مختلف حرکت میکنن و همدیگرو خنثی میکنن
                                نه اینکه منظور من این باشه ما به الکترون های زمین برای برق خونمون نیاز داریم
                                در سیستم ای سی هم ما با الکترون و حرکتشون برق ایجاد میکنیم و فقط فرقش با دیسی این که جهت حرکت الکترون ها با فرکانس تغییر میکنه و این بخاطر مولد ماست که گردش دورانی داره .. همین برق ایسی راحت به دیسی تبدیل میشه و اصلا ما میتونیم مولد دیسی داشته باشم

جدا از این بحث انتقال نول از نیروگاه و یا نظریه مخدوش من که این سطح ولتاز خنثی که بهش نول میگیم از تلاقی فاز این سه فاز بوجود میاد
                                ابهامات من بیشتر حول مسائل دیگه ست
                                به نظریه یا بهتر نظر شما هم فکر میکنم و صبر میکنم این ابهامات رفع بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X