اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توپ قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : توپ قرمز

نوشته اصلی توسط koroshshah
    واقعا تعجب می کنم شما چجوری سر یه مطلب ساده پافشاری میکنی

من هم کارشناسی انتقال و توزیع دارم، فکر کنم افرادی مثل ما معتبرترین و شایسته ترین فرد برای پاسخ شما باشن، ناسلامتی انتقال و توزیع خوندیم

جواب دوستان درسته، هیچ هیچ هیچ بطی هم به قانون گاوس و .. نداره

علت اینکه سیم گارد ترکیبی از آلیاژ آلومینیوم و یا فولاد هست ولی سیم هدایت جریان برق از جنس آلومینیوم خالص و یا مس هست، اکثرا آلومنینیوم هست

خب طبعا فولاد و آلیاژ آلومینیوم استحکام مکانیکی بیشتری داره
    دوستانی که تو دانشگاه کارگاه توزیع هوایی پاس کردن ، دقیقا میدونن چه فرقی میکنه

در ضمن کابل هدایت جریان هم میتونه وزن توپ رو تحمل کنه، ولی از اون جایی که ماهیت این توپ برای تشخیص ارتفاع هست، میان روی بالاترین کابل میذارن
    سلام.
    تا اونجایی که بنده میدونم تو ایران از هادی های ACSR استفاده میشه که هسته ی فولادی داره و روی اون هم هادی های تابیده شده از آلومینیوم. و سیم گارد هم نیاز نیست به این شکل باشه. بلکه "تک فلزی" هست و عموما از جنس فولاد هست. (تا اینجا 180 درجه نظر من با شما فرق داره) البته هادی های AAAC و AAC هم داریم که تماما آلومینیومی هستند ولی فکر نکنم تو ایران استفاده بشه. طبق یه تحقیق جهانی که انجام شده کشیده شدن خط ACSR توی یک سال در جهان تقریبا 9 برابر بیشتر از AAAC هست.

ولی از اون جایی که ماهیت این توپ برای تشخیص ارتفاع هست، میان روی بالاترین کابل میذارن
    قاعدتا منطق انجام این کار همین هست که میگید. ولی من بارها این توپ ها رو دیدم که حتی روی پایین ترین فاز گذاشتند. (آخریش رو هم همین امروز دیدم که از شهرستان به تهران باز میگشتم) اما دلیلش رو نمیدونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gooride

ولی از اون جایی که ماهیت این توپ برای تشخیص ارتفاع هست، میان روی بالاترین کابل میذارن

قاعدتا منطق انجام این کار همین هست که میگید. ولی من بارها این توپ ها رو دیدم که حتی روی پایین ترین فاز گذاشتند. (آخریش رو هم همین امروز دیدم که از شهرستان به تهران باز میگشتم) اما دلیلش رو نمیدونم
      این مورد رو دیدم توی چند مورد که توپ رو روی بالاترین نقطه نذاشتن
      اولیش اینکه روی دو کوه همجوار که دره عمیقی زیرش بود دیدم...زیر دکل احتمال رد شدن هلیکوپتر زیاد بود
      دومیش اینکه یکجایی دیدم که بادگیر بود..البته نمیدونم این مورد باد به نصبش ربط داره یا نه
      کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

تا اونجایی که بنده میدونم تو ایران از هادی های ACSR استفاده میشه که هسته ی فولادی داره و روی اون هم هادی های تابیده شده از آلومینیوم. و سیم گارد هم نیاز نیست به این شکل باشه. بلکه "تک فلزی" هست و عموما از جنس فولاد هست. (تا اینجا 180 درجه نظر من با شما فرق داره) البته هادی های AAAC و AAC هم داریم که تماما آلومینیومی هستند ولی فکر نکنم تو ایران استفاده بشه. طبق یه تحقیق جهانی که انجام شده کشیده شدن خط ACSR توی یک سال در جهان تقریبا 9 برابر بیشتر از AAAC هست.
        بله هادی ACSR هست، خوب من اون آلومینیومی که تابیده شده رو میگم که آلومینیوم خالص هست، و سیم گارد هم اون سیمی که استاد ما تو کارگاه نشون داد یه سیم فولادی تابیده شده با مقطع کم بود، ولی گفت آلیاژ آلومینیوم هم استفاده میشه

حالا یه جایی قانون رو رعایت نکردن و توپ رو صحیح نصب نکردن، دلیل نمیشه توپ عملکرد دیگه ای پیدا کنه،که این کارا تو ایران زیاد انجام میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X