اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ازمایش اتصال کوتاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ازمایش اتصال کوتاه

از ازمایش اتصال کوتاه یک موتور چه نتیجه ای حاصل می شود؟

پاسخ : ازمایش اتصال کوتاه

تلفات سیم پیچی ها

دیدگاه

البته من کامل سئوال شما را متوجه نشدم اما چیزی که حدس میزنم در عمل موتورها را برای چک نمودن سلامت و عدم وجود اتصال و سوختگی تست اتصال کوتاه می کنند.
      اگر بیشتر در مورد سئوالتان توضیح دهید شاید کمک بیشتری بشود کرد.
      با تشکر

دیدگاه

از آزمایش اتصال کوتاه برای محاسبه دقیق
        تلفات مسی ماشین های الکتریکی استفاده می شود
        البته این آزمایش معمولا در ماشین هایی همچون ترانسفور ماتور ها
        موتور های آسنکرون رتور سیم پیچی و ماشین سنکرون انجام می شود
        برای مثال در ماشین سنکرون سیم پیچی استاتور اتصال کوتاه می شود و رتور با سرعت
        نامی به گردش در می آید و جریان تحریک روتور را آنقدر افزایش می دهند تا جریان نامی ماشین از
        سیم پیچی استاتور عبور کند در نتیجه با برسی تغییرات جریان نامی و جریان اتصال کوتاه یک مشخصه
        به وجود می آید و براساس نتایج این آزمایشات می توان تلفات ماشین سنکرون را توسط مثلث پوتیه مورد بررسی
        قرار داد
        موفق باشید... :nerd:
        هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
        بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

منم می گم فقط باعث می شه تلفات مسی ماشین معلوم بشه همونpcu

دیدگاه

هر مدار معادل ماشینی شامل دو قسمت است یکی قسمت موازی دیگری بخش سری آزمایش اتصال کوتاه مربوط به بخش سری است که در این آزمایش از شاخه ی موازی صرف نظر می شود وفقط بخش سری که شامل مقاومت اهمی و سلفی سیم پیچ ها است مورد بررسی قرار می گیرد
            با این آزمایش می توان توان تلفاتی اهمی سیم پیچ ها و مقدار مقاومت اهمی و سلفی آنها را محاسبه کرد در ترانس ثانویه را اتصال کوتاه می کنند در موتور همان آزمایش روتور قفل شده است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X