اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیروگاه بوشهر جزء برترین پروژه های 2014 در بخش هسته ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیروگاه بوشهر جزء برترین پروژه های 2014 در بخش هسته ای

برای کسایی که فکر میکنن نیروگاه بوشهر دارای ضریب ایمنی بالایی نیست

http://www.power-eng.com/articles/pr...-the-year.html

... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

پاسخ : نیروگاه بوشهر جزء برترین پروژه های 2014 در بخش هسته ای

جمله ای که دورش کادر کشیدید هیچ ربطی به تیتری که زدید نداره
    در متن هیچ اشاره ای به امنیت نشده و فقط گفته تحت نظر بازرسان بوده عملیات ساختش

منبع خبر هم یک مجله بوده (البته مجله معتبری هست) که از نظر اون مجله این نیروگاه انتخاب شده .

حتی اگه متن رو کامل بخونید میبینید که نوشته در مرحله استارت اولیه پمپ هایی که در سال 1970 نصب شده بودند !!!! (و تعویض یا چک نشده بودند !!!!!!!) باعث مشکل در بخش خنک سازی شدند که به خاطر این قضیه سوخت نیروگاه تخلیه میشه و پاکسازی انجام میشه بعد تمام این کارا انجام میشه و بعد مجددا راه اندازی میشه نیروگاه :read:
    من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

دقیقا برای همین دورش خط کشیدم. وقتی زیر نظر آژانس هستش و دائما تحت نظارته یعنی اینکه باید استاندارهای ایمنی بالایی رو پاس کرده باشه

سال 1970 هم تحت نظر آلمانی ها در حال ساخت بوده
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

حرفتون درسته منتها یه مشکل کوچیک هست که خیلی بزرگه و اون ترجمه هست
        در طول زمان به افرادی که برای سرکشی از طریق سازمان ملل (آژانس) میومدن نیروگاه کلمه بازرس رو داده بودند
        ولی در این متن به طور کاملا مشخص کلمه SAFEGUARD رو ذکر کرده که معنی اون چه به شکل تخصصی و چه به شکل عامیانه میشه
        ناظرانی که بر معاملات(نظامی اقتصادی) یا توسعه ها(علمی اقتصادی نظامی) نظارت دارند با هدف جلوگیری از درگیری های نظامی احتمالی
        http://en.wikipedia.org/wiki/Safeguard
        توی سایت آژانس بین المللی انرژی اتمی هم دقیقا ذکر شده کار این بازرسان( SAFEGUARD ) فقط جنبه ی جلوگیری ساخت تسلیحات نظامی هست و در زمینه ایمنی دخالتی ندارند .
        3 خط اول لینک رو بخونید کاملا مشخصه
        http://www.iaea.org/safeguards/

تمامی استاندارد ها و قوانین در تمام دنیا فقط حداقل ها رو تعیین میکنن این رو یادتون نره.

ساخت نیروگاه در 1970 توسط آلمانی ها درست هست منتها چک نکردن تجهیزات 40-50 سال پیش و راه اندازی نیروگاه منطقی نیست و جای سوال داره.
        در کل متن ارتباطی با امنیت سازه و تجهیزات نداره البته امیدواریم هیچ وقت اتفاقی نیافته چون هم وطنامون اونجان ولی خب صحبت در مورد مطلب هست.
        من دوست ندارم خودم را درگير مسئله بهشت يا جهنم بکنم ، چون در هر دو قسمت دوستان خوبي دارم !

دیدگاه

این نیروگاه چقدر میتونه برق تولید کنه؟

دیدگاه

1000مگاوات

دیدگاه

طبق چیزی که توی این متن که دوستمون گذاشتن اومده 915 مگاوات برق تولید میکنه
              فازهای بعدی (راکتورهای جدید) قراره به این نیروگاه اضافه بشه ظاهرا

این البته چیزی هست که رسانه های خارجی گفتن
              ولی فک کنم هنوز به حداکثر توان نرسیده باشه نیروگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
                1000مگاوات
                1000 مگا وات در سال؟یا در ماه؟
                بعد برق چندتا شهر رو میتونه تامین کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر محتشم
                  1000 مگا وات در سال؟یا در ماه؟
                  1000 مگا وات توانش هست. تو اخبار استانی نشون میدادن که پنل کنترل نیروگاه عدد 1000 مگ رو نشون میده.
                  وات واحد توانه. تا وقتی که زمانی نگذشته کاری انجام نمیشه. اگر 1 ساعت کار کنه 1000مگاوات ساعت(واحد انرژی) انرژی تولید کرده :rolleyes:
                  [hr]
                  بنده بوشهر هستم. نیروگاه درست کنارمونه. به جرات میشه گفت امن ترین جای ایران از لحاظ زلزله شهر بوشهر هست. در ضمن تعدادی از کشور های همسایه عربی همگی در معرض این نیروگاه هستند. اما گاهی بحثی در این مورد نمیشه. باید ایمنی بالایی داشته باشه جای نگرانی نداره نیروگاه. :biggrin:
                  لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X