اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی جهت خرید بی متال برای الکتروموتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درخواست راهنمایی جهت خرید بی متال برای الکتروموتور

نوشته اصلی توسط the boy نمایش پست ها
    ممنون
    من رفتم یه کلید حرارتی 9 تا 14 بگیرم که هم بی متال باشه هم کلید قطع و وصل باشه
    اما باز یه مشکل پیش اومد روش نوشته بود 440 ولت!!! مگه نباید 220 ولت باشه ؟ موتور من تک فاز 220 هست
    همین 440 ولتو بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟
    با اطمینان 80 درصد بهتون میگم مشکلی پیش نمیآد ِِ- چون این جریان هست که باعث حرارت میشه نه ولتاژ .
    این حداکثر ولتاژ نامی هست . مثلا از همین برای موتور سه فاز که 380 ولت هست استفاده میشه دیگه.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سلام
      بهترین راه و مناسب ترین وسیله !
      کلید ترمیک یا اسمش کلید راه انداز موتوری با رنج 9-14 امپر
      هم بی متال ه و هم فیوز میناتوری

اگه از بی متال استفاده کنی باید کنتاکتور بزاری و مدار فرمان هم ببندی
      این قطغه اون رو لازم نداره

فقط فاز و نول رو هر دو تاشون رو از داخل ترمیک رد کن

مطمین باش از این راه حل بهتر برای حفاظت و ارزانی پیدا نمیکنی

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_B_T نمایش پست ها
        سلام
        بهترین راه و مناسب ترین وسیله !
        کلید ترمیک یا اسمش کلید راه انداز موتوری با رنج 9-14 امپر
        هم بی متال ه و هم فیوز میناتوری

اگه از بی متال استفاده کنی باید کنتاکتور بزاری و مدار فرمان هم ببندی
        این قطغه اون رو لازم نداره

فقط فاز و نول رو هر دو تاشون رو از داخل ترمیک رد کن

مطمین باش از این راه حل بهتر برای حفاظت و ارزانی پیدا نمیکنی

همون کلید حرارتیه که پست بالا بهش اشاره کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط the boy نمایش پست ها
          سلام
          من یک الکتروموتور 2 اسب / یک و نیم کیلووات و تک فاز خریدم ضمنا روی پلاک موتور نوشته 11.5 آمپرفروشنده موتور به من گفت برای حفاظت موتور باید یه بی متال 15 آمپر بخریامروز رفتم از فروشگاه برق صنعتی بی متال بخرم گفت شما باید 3 آمپر بخری!!! حالا نمیدونم کدوم درست گفتن ؟!

بی متال با چه مشخصاتی باید بخرم ؟ و درجه بی متال رو روی چه آمپری باید تنظیم کنم ؟

و این که من یه سیم وصل کردم به فاز و نول موتور و یه سرش هم زدم به پریز. این سیم رو چی جوری به بی متال وصل کنم ؟ آیا وسیله دیگه مثل کنتاکتور هم لازمه یا همین بی متال کفایت میکنه ؟

سوال آخرم اینه که اگر کلید حرارتی بگیرم بهتر نیست ؟ یه چیزی میخوام که جمع و جور باشه زیاد وسیله نخواد و تابلو هم لازم نباشه

ممنون
          سلام برای نصب بی متال هم میتونید این صفحه رو مطالعه کنید.

دیدگاه

درود
            بی متال بصورت سری در مدار قرار گرفته و مثل یک فیوز حرارتی عمل میکند البته انواعی از آنهم در مدار فرمان (کنتاکتور - رله) قرار میگیرند معمولا جریان آن باید کمی بالاتر از جریان نامی موتور باشد(حدود 50 درصد) در مورد موتور شما یک ی بی متال 16 آمپری کفایت میکندلینک زیر را ببینید :
            گاهی اوقات در یک خط اتوماسیونی با بالا رفتن جریان و به سبب آن بالا رفتن حرارت، آسیب های شدیدی به مدار وارد می شود. برای حل این مشکل از یک تجهیز ساده و در عین حال بسیار مهم به نام بی متال استفاده می شود. در این مقاله سعی داریم به زیان ساده طرز عملکرد این

شما میتوانید از ترمو سوییچ ریست دار هم بصورت سری و در فضای داخل موتور که گرمای موتور به آن برسد و در صورت بالا رفتن از مقدار مجاز عمل کند نیز استفاده کنید لینک زیر را ببینید :
            ترموسوئیچ - تماس:99~ 02136614690

ترمو فیوزها یکبار مصرف هستند و در صورت عملکرد و قطع جریان باید تعویض گردند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X