اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال از کاربرد ترایاک در استابلایزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال از کاربرد ترایاک در استابلایزر

سلام بر همه دوستان امیدوارم که همگی خوب باشید
    من یه پروژه استابلایزر دارم که میخام توش از ترایاک بجای رله استفاده کنم .خیلی ها میگن که عملی نیست به چند دلیل:اولا که اگه کاری شدنی بود بخاطر سرعت بالای سوئیچ و گذردهی بالای ترایاک زودتر ازینا میرفتن سراغش.دوما باید برای استفاده از ترایاک کنترل زاویه اتش داشته باشی که باید از مدار عبور از صفر استفاده کنم.بحث ایزولاسیون هم یکی از مشکلاتی هست که باید اونو برطرف کنم
    حالا از اساتیدی که اطلاعاتی دارن درباره ترایاک میخام خاهش کنم که بهم کمک کنن.من میخام یه استابلایزر 10 کیلو بسازم که جریان خروجی ای که میتونه تحمل کنه در حدود 40 امپر هستش.یه پروژه کوچیکتر درست کردم.استابلایزر 2 کیلو ساختم و میشه گفت کاملا جواب گرفتم البته نه با ترایاک ،با رله ساختمش.دلیل اینکه نمیخام از رله استفاده کنم هم اینه که همونطور که میدونید جریان بالا عاملی میشه برای ایجاد گرمای بالا در لبه های کنتاکت های رله و پس از گذشت زمان این کنتاکت ها به هم جوش میخورن و دستگاه عملا از کار میوفته.
    من میخام با کمک ترایاک این مشکلو حل کنم.درضمن ترایاکی که مورد نظر منه bta40-700b هستش.برای ایزولاسیون هم میخام از اوپتوترایاک های سری **moc استفاده مکنم.برای کنترل زاویه اتش هم قصد دارم توی گیت ترایاک ، دیاک بزارم
    ممنون میشم اگه کمکم کنید
    فداااااااااااااااااااااااااااااااااااا

پاسخ : سوال از کاربرد ترایاک در استابلایزر

سلام میشه این کار رو کرد فقط باید حواست باشه که اگه برای چند صدم ثانیه ، مدارت اتصال کوتاه بشه ، ترایاکت
    می پره هوا !!
    Feel free to contact me , if you have any problem

دیدگاه

پاسخ : سوال از کاربرد ترایاک در استابلایزر

دوست من استفاده از تریاک زمانی مجاز هست که بار تماما اهمی باشه یعنی شبکه ای که تغذیه می کنی فقط لامپ التهابی باشه در غیر این صورت خانواده بار های سلفی رو به هم پیوند می زنی چون خروچی تریاک ولتاژ dc تولید می کنه که برای ادواتی مانند یخچال مصیبت به بار میاره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X