اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توان راکتیو منفی؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توان راکتیو منفی؟؟؟؟

دوستان من بعضی چیزا واسم مبهمه. مثلا اینکه pf سلفی باشه یا خازنی یعنی چی؟ موتورا توان راکتیو نیاز دارن پس بانک خازنی این توان راکتیو رو تولید میکنه واسشون. درست میگم؟
    یه سوال دیگه اینکه توی یه کارخونه توان مصرفی روزانه رو چک میکنم مثلا نوشته توان راکتیو 20mvar/h+ و 1mvar/h- این قسمت منفیش یعنی چی؟ یعنی بعضی وقتا سلفی بوده بعضی وقتا خازنی؟

پاسخ : توان راکتیو منفی؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط mohsen_330
    موتورا توان راکتیو نیاز دارن
    این جمله رو من هم خوندم . نمی دونم منظور مطرح کنندش یک تمثیل بوده یا واقعیت داره .
    من استباط کردم این جمله غلطه . موتور نیازی به توان راکتیو نداره .موتور ها به میدان مغناطیسی دوار نیاز دارن . سربار کار یک موتور توان راکتیو است .
    عین یک سیستم گرمایی بخار میمونه . سیستم با بخار آب انرژی رو جابجا میکنه . ولی آب برای اینه بخار بشه اول باید 100 درجه گرم بشه .این گرما برا ما مفید نیست .
    در آخر روز وقتی که بویلر رو خاموش میکنیم این 100 درجه کلا تلف میشه .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen_330
      دوستان من بعضی چیزا واسم مبهمه. مثلا اینکه pf سلفی باشه یا خازنی یعنی چی؟ موتورا توان راکتیو نیاز دارن پس بانک خازنی این توان راکتیو رو تولید میکنه واسشون. درست میگم؟
      یه سوال دیگه اینکه توی یه کارخونه توان مصرفی روزانه رو چک میکنم مثلا نوشته توان راکتیو 20mvar/h+ و 1mvar/h- این قسمت منفیش یعنی چی؟ یعنی بعضی وقتا سلفی بوده بعضی وقتا خازنی؟
      سلام دوست عزیزلطف این پست رادرهمین انجمن ملاحظه فرماییدشایدپاسخ سئوال جنابعالی باشد
      موفق باشید
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=83475.0
      محمدرضامکوندی
      WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
      MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

با سلام
        اون چیزی که ما به عنوان پول برق پرداخت می کنیم بهای توان اکتیوی که مصرف کردیم.در واقع وسایل برقی که درمنازل مصرف می کنیم توان راکتیو زیادی مصرف نمی کنند.ام در کارخانه ها که از موتور های زیادی تشکیل شده اند و این موتورها دارای خاصیت سلفی هستند توان راکتیو مصرف می شود. هر مصرف کننده ای می تواند تا یک سقفی توان راکتیو مصرف کند.حال اگر این توان راکتیو که در کارخانه ها مصرف آن زیاد است بیش تر از حد معین باشد آن کارخانه ملزم است برای جبران آن توان راکتیو مصرفی از بانک خازنی استفاده کند تا این توان توسط خازن ها تولید شود و گرنه آن کارخانه توسط شرکت برق جریمه می شود.چرا که با مصرف زیاد توان راکتیو در واقع بخشی از ظرفیت انتقالی توان را اشغال کرده است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X