اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه TENS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت دستگاه TENS

دوستان برای لاغری از چه فرکانس و ولتاژی باید استفاده کنیم؟
    ایا این مدار اصلا برای لاغری هستش؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rafailgordan نمایش پست ها
      دوستان برای لاغری از چه فرکانس و ولتاژی باید استفاده کنیم؟
      ایا این مدار اصلا برای لاغری هستش؟
      درود،
      لاغری!؟!؟!؟
      این مدار برای رفع بعضی درد ها و اختلالات عصبی
      به کار میره.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
        درود،
        لاغری!؟!؟!؟
        این مدار برای رفع بعضی درد ها و اختلالات عصبی
        به کار میره.
        خوب خیلی از این مدار برای لاغری هم تبلیغ می کنند. از این نظر سوال کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rafailgordan نمایش پست ها

خوب خیلی از این مدار برای لاغری هم تبلیغ می کنند. از این نظر سوال کردم
          تا جایی که اطلاع دارم،برای لاغر شدن باید چربی های
          بدن بسوزن.
          در حالی که این مدار فقط شوک میده.
          مگر اینکه اعصاب رو تحریک به سوزاندن چربی ها
          بکنه که....
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام دوستان
            یک سوال داشتم. چرا از ماژول های مربوط به تولید پالس های مشخص موسوم به سیگنال ژنراتور مثلا AD9833 برای این کاربرد استفاده نمیشه؟
            من برای انجام بخشی از پروژه دانشگاهی به این دستگاه نیاز دارم و ساخت این مدار برام دشواره. کسی از دوستان تمایل به همکاری به صورت پروژه ای داره؟

دیدگاه

سلام دوستان
              یک سوال داشتم. چرا از ماژول های مربوط به تولید پالس های مشخص موسوم به سیگنال ژنراتور مثلا AD9833 برای این کاربرد استفاده نمیشه؟
              من برای انجام بخشی از پروژه دانشگاهی به این دستگاه نیاز دارم و ساخت این مدار برام دشواره. کسی از دوستان تمایل به همکاری به صورت پروژه ای داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m.jafarian72 نمایش پست ها
                سلام دوستان
                با درود
                وقتی میشه فرکانس مورد نظر با یه 555 تولید کرد چه لزومی هست از همچین ماژولی استفاده کرد و تولید پالس فقط یک قست از این پروژه هست
                با توجه به امکاناتی که قراره داشته باشه مدار هم تغییر میکنه
                بهترین شخص ایجاد کننده تاپیک هست که میتونید به ایشون مراجعه کنید یا پیام بفرستید .. در صورم امکان ایشون با شما همکاری کنن
                موفق باشید
                جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۷:۳۹ ۱۴۰۱/۰۵/۲۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
                  چند سالی بود دست پام خیلی خواب میرفت از بس پشت میز مینشستم
                  همیشه خسته بودم . از اون روزی که این دستگاه ساختم مشکلم حل شد
                  گفتم شاید برو بچ مشکل منو داشته باشند

pas: www.eca.ir
                  سلام.
                  دوست عزیز پسورد pas: www.eca.ir جواب نمیده لطفا بررسی کنید.
                  ممنون

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    متاسفانه من نمیتونم دانلود کنم

دیدگاه

سلام دوستان. من برای پروژه دانشگاهی خودم وقت زیادی روی این مدار گذاشتم. از تک تک دوستانی که تونسته بودن از برد جواب بگیرند پرسوجو کردم، و حتی یکی از دوستان بردش رو برام فرستاد اما اون هم داغ می کرد و مناسب نبود. چندین بار تلاش کردم برد رو پیاده کنم. چه روی برد بورد و چه روی pcb، حتی اصلاحاتی روش انجام دادم و مجددا pcb چاپ کردم. خودم مکانیک هستم ولی این کار رو به کمک دو دوست الکترونیکی انجام دادم.
                      این مدار در بهترین حالت یک نوع سیگنال خروجی می ده و تو کاربرد تحریک الکتریکی عصب یا عضله، هر بخش بدن نیاز به نوعی سیگنال خاص از نظر دامنه و فرکانس داره و یک نوع سیگنال جوابگو نیست. فکر می کنم فرکانس سیگنال 20 هرتز بود. البته این خروجی رو با دردسرهای بسیار بسیار فراوان گرفتم. شاید اگر خیلی خیلی بیشتر وقت می ذاشتم می تونستم مشکل رگولاتور ها رو توی ایجاد سیگنال های متنوع حل کنم ولی دیگه فرصتم تموم شده بود.
                      برای سرگرمی ( البته نه یه سرگرمی کم دردسر و فان) اگه همه قطعات رو دارین روش وقت بذارید ولی در صورتی که واقعا هدفتون کار درمانی و یا ورزشی ( مثل کاهش وزن) هست، دستگاه هایی تو بازار موجودن. با بودجه 2 میلیون تومان دستگاه بسیار خوب می تونید پیدا کنید و با کمتر از اون دستگاه های معمولی تر. ولی مطمئنا دستگاه های ارزون قیمت هم ازین مدار بهتر عمل می کنند.

اگه اصرار به ساخت دستگاه دارید، روش بهتری که می تونید روش وقت بذارید استفاده از میکروکنترلر و ساخت سیگنال مناسب، بعد تقویت سیگناله. یعنی ساخت سیگنال به صورت دیجیتال نه آنالوگ. مقالاتی توی این حوزه هست. من دیگه فرصتی برای ساخت نداشتم و وقت و هزینه زیادی رو روی این مدل تلف کردم ولی از اهل فن پرسوجو کردم و همگی نظرشون این بود ساخت این مدار غیرمنطقیه و باید از میکروکنترلرها استفاده کرد.

به هر صورت از ایجاد کننده تاپیک متشکرم. ایشون هم به من کمک کردن و قطعا هدفشون معرفی یک دستگاه کاربردی بوده و چون تو حوزه الکترونیک توانمند هستن، تونستن از مدار یک خروجی ای بگیرن. ولی لازم دونستم تجربه خودم رو به اشتراک بذارم که بقیه دوستان این مسیر پرچالش رو طی نکنن.

دیدگاه

با سلام خدمت مهندسین گرامی من با پیگیری ساخت دستگاه تنس که دوستان زحمت کشیدن مراحل ساخت رو تو انجمن گزاشتن اقدام به ساخت ان کردم پس از چند روز وقت گزاشتن با مدار قبلی موفق به نتیجه نشد سعی کردم مدار رو اصلاح کنم و در اخر خیلی خوب جواب گرفتم من در زیر شرح کوتاهی از کار رو توضیح میدم و در ادامه با یاری خدا عکس هایی از کار اماده شده بارگزاری خواهم کرد دوستان مدار قبلی از سه قسمت تشکیل شده بود که 1 بوستر ولتاژ 2 قسمت نوسان ساز و 3 مدار ساخت پالس فرکانس پایین با دامنه و فرکانس متغیر اکثر دوستان و خود بنده در قسمت اول یعنی بوستر ولتاژ مشکل داشتم که با تغیراتی در همین قسمت بوست نتیجه خوبی گرفتم من از ایسی uc3842 برای بوست این قسمت استفاده کردم که هم کنترل خوبی رو جریان خروجی دارم و هم رو ولتاژ خروجی در قسمت ‌‌‌‌‌دوم و سوم تغیر خاصی ندادم فقط مقاومت سری شده با خازن 470 نانو خروجی کار حذف شد برای بازدهی بیشتر
                        دوستان سعی میکنم در ادامه عکس هایی از کار رو بزارم

با سلام خدمت مهندسین گرامی من با پیگیری ساخت دستگاه تنس که دوستان زحمت کشیدن مراحل ساخت رو تو انجمن گزاشتن اقدام به ساخت ان کردم پس از چند روز وقت گزاشتن با مدار قبلی موفق به نتیجه نشد سعی کردم مدار رو اصلاح کنم و در اخر خیلی خوب جواب گرفتم من در زیر شرح کوتاهی از کار رو توضیح میدم و در ادامه با یاری خدا عکس هایی از کار اماده شده بارگزاری خواهم کرد دوستان مدار قبلی از سه قسمت تشکیل شده بود که 1 بوستر ولتاژ 2 قسمت نوسان ساز و 3 مدار ساخت پالس فرکانس پایین با دامنه و فرکانس متغیر اکثر دوستان و خود بنده در قسمت اول یعنی بوستر ولتاژ مشکل داشتم که با تغیراتی در همین قسمت بوست نتیجه خوبی گرفتم من از ایسی uc3842 برای بوست این قسمت استفاده کردم که هم کنترل خوبی رو جریان خروجی دارم و هم رو ولتاژ خروجی در قسمت ‌‌‌‌‌دوم و سوم تغیر خاصی ندادم فقط مقاومت سری شده با خازن 470 نانو خروجی کار حذف شد برای بازدهی بیشتر
                        دوستان سعی میکنم در ادامه عکس هایی از کار رو بزارم

دیدگاه

بعضی از دوستان نوشتند که MC34063 داغ میکنه . UC34063 فکر کنم بالاتر از 55 ولت که میرفت گرم میشد
                          این خیلی به هسته بستگی داره . اگه هسته درست نپیچی داغ میکنه . جهت سیم پیچ هم مهمه. با اوسکوپ اگه دو سر ترانزیستور داخلی UC34063 بگیرید برگشتی زیادی داره که باید روی مدار اسنابر کار کنید.
                          ولی راه حل ساده اینه که خروجی UC34063 به یک ماسفت متصل کنید دیگه مشکل گرم کردن آی سی نداره
                          من چند ساله استفاده میکنم مشکلی هم نداشتم . اگه وقت کردم یه اصلاحاتی روی بردانجام میدم اینجا قرار میدم

دیدگاه

سلام خسته نباشید دوستان مدار pcbاز کجا دانلود کنم که بتونم بسازمش ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X