اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ساخت EEG

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل در ساخت EEG

درباره ی اتصالات و کابل هایی که استفاده میکنید بیشتر توضیح بدید. شیلدتون چیه؟ با چی وصل کردید؟ چه تست هایی گرفتید و...

دیدگاه

بالاخره دستگاه اوکی شد. فقط اگه بخوام تستش کنم کجای سر الکترود رو قرار بدم بهتره؟ فقط یه کانال دارم

دیدگاه

سلام
        از کجا می شه الکترود پسیو خریداری کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohsen Khoshnazar
          بالاخره دستگاه اوکی شد. فقط اگه بخوام تستش کنم کجای سر الکترود رو قرار بدم بهتره؟ فقط یه کانال دارم
          اگه بخواید eeg کل بخشهای مغز رو بگیرید باید کلاه مخصوصش رو بگیرید گه این کلاه برای جاسازی الکترودها هست(20-30 تا الکترود)....ولی....اگه فقط از یه بخش از مغز eegمیخاید( که بنظرم برا شروع بهتره) اول بصورت فیزیکی محدوده اون بخشو روی سر مشخص کنید و یه کانال(+) در ابتدا و یه کانال(-) در انتهای اون بخش بزارید و برای ground هم میتونی هر جایی وصل کنی ولی بهتره که در طرف مقابل کانال منفی باشه.
          به نظر من برای تست از ناحیه پشت سر استفاده کن و برای تست: با باز و بسته کردن چشم سیگنال تغییر میکنه.(و در این حالت ground رو پشت گوش بگیر(تست شده!))

دیدگاه

سلام یه سوال دارم شما دستگاهتون رو کامل کردی ؟ من دارم رو ساخت EEG تحقیق میکنم شما میتونید راهنمایی کنید؟

دیدگاه

شما میتونید بگید دقیقا چه طوری دستگاه رو ساختید؟ من دانش آموز دبیرستان هستم و اطلاعات زیادی درباره مباحث الکترونیک ندارم اگه کمکم کنید بسیار سپاس گزار میشم. از چه کابلی و از چه شیلد های و..... استفاده کردید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Z1N1M2N2
                شما میتونید بگید دقیقا چه طوری دستگاه رو ساختید؟ من دانش آموز دبیرستان هستم و اطلاعات زیادی درباره مباحث الکترونیک ندارم اگه کمکم کنید بسیار سپاس گزار میشم. از چه کابلی و از چه شیلد های و..... استفاده کردید ؟

سلام ببخشید امروز پیامتونو دیدم.
                پروسه ساخت این دستگاه خیلی خیلی پیچیده است چون سیگنال دریافتی خیلی ناچیزه ونویز اونو خراب می کنه. برای الکترود، از الکترودهای اماده و ژل رسانایی استفاده کردم.
                مراحل کلی به شکله زیره:
                الکترودها(اصلی و رفرنس و زمین)
                یک تقویت کننده تفاضلی با گین بالا و فیلترهای پسیو
                چند طبقه تقویت کننده و فیلترهای مختلف(اکتیو و پسیو) برای حذف انواع نویزها
                نمایش
                مراحل کا آسونه ولی دقت و آزمونو خطا لازمه همچنین طراحیه دقیق و کامل مهمه. مطمئنا روی برد بورد نمی شه این دستگاهو ساخت.باید حتما مدار چاپ کنی
                چون کیفیتش خیلی مهمه. نحوه ی اتصال دستگاه به بدن خودش کلی دردسر داره. کجا وصل کنی؟ الکترود زمینو کجا وصل کنی و... .
                اگر سوال بیشتری هست من در خدمتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X