اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقاضای راهنمایی در مورد خط کش دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تقاضای راهنمایی در مورد خط کش دیجیتال

ممنون رضا جان

جالب بود و تا بحال ندیده بودمشون. فقط نوری دیده بودم.

این هم تمام پشن های نوری رو داره و احتمالا به کثیف شدن هم حساس نیست. :applause:

خب الان مشکلت با اینها چیه؟
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
      ممنون رضا جان

جالب بود و تا بحال ندیده بودمشون. فقط نوری دیده بودم.

این هم تمام پشن های نوری رو داره و احتمالا به کثیف شدن هم حساس نیست. :applause:

خب الان مشکلت با اینها چیه؟
      هیچی . مشکل حل شد
      ممنون

ضمنا اگه یه موقع نیاز داشتی میتونی لاله زار پاساژ صنعت طبقه زیرزمین بری تهیه کنی
      من فقط اونجا پیدا کردم ولی اگه دوستان آدرسهای دیگه ای هم دارن بگن که هرکی نیاز داشت استفاده کنه
      استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
      http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

سلام،میخاستم ببینم از دوستان کسی هست مدار کامل خط کش دیجیتال رو به همراه توضیحات کاملش داره بزاره،من باید برای خطکش دستگاه برش که در سه محور y,x,z هست مداری طراحی کنم که مقدار دقیق در هر سه محور رو روی یک نمایشگر نمایش بده،, و اینکه در قسمت انکدر از پتانسیومتر ولوم آزاد استفاده شود

دیدگاه

چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟!!!!!!
          لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط malihe77
            سلام،میخاستم ببینم از دوستان کسی هست مدار کامل خط کش دیجیتال رو به همراه توضیحات کاملش داره بزاره،من باید برای خطکش دستگاه برش که در سه محور y,x,z هست مداری طراحی کنم که مقدار دقیق در هر سه محور رو روی یک نمایشگر نمایش بده،, و اینکه در قسمت انکدر از پتانسیومتر ولوم آزاد استفاده شود
            خط کش دیجیتال که مدار خاصی نداره ، مدل خط کشتون رو نمیدونید؟

دیدگاه

بیشتر برنامه نویسی میکروش واسم سواله،من میتونم برای انکدر ار روتاری یا ولوم هرزگرد استفاده کنم؟و اینکه این مدل دستگاه برش با یک دورچرخش کامل یک میلیمتر جابجا میشه از من خاسته شده با دقت صدم میلیمتر تو خروجی نمایش بده،اگه از انکدر 3600 پالس استفاده کنم مناسبه؟و اینکه متن برنامش به زبان c تو کدویژن رو میخاستم
              اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم،تا حالا تو زمینه کنترل کار نکردم

دیدگاه

بیشتر برنامه نویسی میکروش واسم سواله،من میتونم برای انکدر ار روتاری یا ولوم هرزگرد استفاده کنم؟و اینکه این مدل دستگاه برش با یک دورچرخش کامل یک میلیمتر جابجا میشه از من خاسته شده با دقت صدم میلیمتر تو خروجی نمایش بده،اگه از انکدر 3600 پالس استفاده کنم مناسبه؟و اینکه متن برنامش به زبان c تو کدویژن رو میخاستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط malihe77
                  من میکرو کار نکردم ولی فکر نکنم برای دقت یک صدم میلیمتر استفاده از ولوم هرزگرد جواب بده ، بهتره از همون انکدر استفاده کنید

برنامه اش بصورت کلی باید اینطور باشه که چون انکدرهای افزایشی فقط پالس میندازن باید یک نقطه رو بصورت مرجع قرار بدید و با شمردن تعداد پالس ، تبدیل اون به زاویه و در نظر گرفتن جهت چرخش ، موقعیت رو حساب کنید

دیدگاه

وقت بخیر

برای کاری که شما میخواهید انجام بدید !!
                    کافیه که اطلاعات موقیعیت روو که با شمارنده میکرو میخونید دی یک حافظه استاتیک بذارید و برای اون حافظه یک باظری بک پ بذارید!!
                    بنابر این با قطع برق اطلاعات از بین نمیره !! اگر باتری بعد چند سال از بین رفت و یا اطلاعات موقعیت بر حسب اتفاق از بین رفت یک کالیبراسیون مجدد و تعویض باطری میخواد .

میتونید برای حافظه از چیپ 1307 تقویم و یک باطری استفاده کنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _reza_
                      آقا دست شما درد نکنه
                      بالاخره یکی جواب مارو داد

آقاجان این سیمهای A و B اون رو میدونم که خروجیش مثل انکودر ساده هستن اما باقی سیمها چی؟ چجوری بفهمم کجای خطکش قرار دارم. نقاطی رو که برای کالیبره و تشخیص موقعیت استفاده میشه چجوری بخونم بدم که دیگه نیاز به این نباشه که دائما برم سر خط کش و برگردم.
                      بعضی از انکودر ها خروجی های کمکی هم دارند. بعضی از اینکودر های ROTARY یک خروجی رفرنس برای مدار دور سنج دارند که با هر دور یک پالس میده.
                      برای شروع هر 10 پالس یک پالس کمکی داشته باش. (مثل پرنگ کردن هر 10 سانت روی خط کش...) و دو سری پالس داری یکی صحیح یکی اعشاری...

دیدگاه

سوال در مورد خط کش آنالوگ
                        --------------------------------------------------------------------------------
                        سلام . وقت بخیر . می خواهم خروجی خط کش آنالوگ را به میکرو منتقل کنم . منتها نمیدانم که خروجی به چه صورت تغییر می کند . در دیتاشیت هم مطلبی پیدا نکردم که خروجی آن چگونه است . به طور مثال برای سنسور دما (lm35) در دیتا شیت آمده است که به ازای هر درجه ، 10 میلی ولت خروجی تغییر می کند و با این اطلاعات می توان در میکرو دما را خواند . اما در خط کش چکار کنم ؟ لطفا راهنمایی بفرمائید . می توانید برندی را هم معرفی کنید که در ایران موجود باشد ؟
                        با تشکر

دیدگاه

سلام به دوستان
                          میدونم تاپیک قدیمیه ولی من تازه دیدمش.
                          میخوام یه عمق سنج با دقت 0.01 میلیمتر درست کنم.
                          محدوده کاری جوری هست که میکرومترها و عمق سنج های موجود جوابگو نستن. فقط میخواستم بدونم بزای این کار، دقت و سهولت کار با lvdt بیشتره یا خط کش دیجیتال؟ البته قیمت هم مهمه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X