اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول التراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ماژول التراسونیک

سلام....

بالاخره این ماژول کار کرد و راه افتاد!

اما یه مشکل وجود داره واون اینه که من میخوام ماژول رو توی حرکت استفاده کنم و موقع حرکت ( ماژول متحرک باشه) قاطی میکنه!!! چه کاری میشه واسه این مورد انجام داد؟؟

ممنونم
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام
      این ماژول یه دیتا شیت هم داشت من پیداش نکردم کسی دارتش؟ سایت اصلی شرکت هم خرابه . ممنون میشم اگه کسی داره بزاره اینجا
      A-Hosseini

دیدگاه

سلام واسه اینکه تو حرکت خوب کار کنه باید میانگین گیری کنین
        اگر حل نشد باید بی خیالش بشین و برین سراغ ائتن گرون تراش :agree:
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir
          سلام
          این ماژول یه دیتا شیت هم داشت من پیداش نکردم کسی دارتش؟ سایت اصلی شرکت هم خرابه . ممنون میشم اگه کسی داره بزاره اینجا
          سلام

چی میخواین از دیتاشیتش بدونین؟

توی دیتا شیت فقط یک مقدار راجع به امواج التراسونیک توضیح داده و نقشه بردها رو گذاشته و یه برنامه هم گذاشته که خیلی هم جالب نیست و برنامه ای که تو همین تاپیک هست خیلی بهتره.

موفق باشید
          فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام

لطف کنید یه کم در مورد ماژول آلتراسونیک که لینکش رو گذاشتم برام توضیح بدین.
            میخوام باهاش یه دزدگیر بسازم آیا مطمئنه؟؟
            کدوم سیمش Vcc کدوم Gnd و کدوم Data ست

ببخشید زحمتتون میدم نتونستم عکسش رو بذارم ( پلود سنتر باز نمشد)
            اینم لینک :
            http://www.tablooravan2.blogfa.com/post-39.aspx
            متشکرم

تخیل مهمتر از دانش است
            علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
            آلبرت انیشتین

دیدگاه

سلام
              دوستان لطف کنید منو راهنمایی بفرمائید :cry:
              میخوام ماژولی رو که خریدم (Marshal) راه اندازی کنم .
              سه تا سیم داره میخوام ببینم کدوم رشته رو به + و کدوم رو به - وصل کنم

منتظر و متشکرم
              تخیل مهمتر از دانش است
              آلبرت انیشتین

دیدگاه

نمیدونم که هنوز تونستی راهش بندازی یا نه!
                اما خیلی سادست باهاش کار کردن. ببین اینکه یه عدد ثابت میده دلیلش اینه که داره اکو میکنه یعنی باید بین سنسورهارو بپوشونی و حساسیتت رو کم کنی. یه تاخیر هم توی برنامه برای ارسال وجود داره که اونم بیشتر کن. تغذیه مدار هم 5 ولته و لازم نیست بیشتر بهش بدی. بیشتر دقت کن!! موفق باشی
                تلاش رمز ظفر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط برنامه نویس
                  نمیدونم که هنوز تونستی راهش بندازی یا نه!
                  اما خیلی سادست باهاش کار کردن. ببین اینکه یه عدد ثابت میده دلیلش اینه که داره اکو میکنه یعنی باید بین سنسورهارو بپوشونی و حساسیتت رو کم کنی. یه تاخیر هم توی برنامه برای ارسال وجود داره که اونم بیشتر کن. تغذیه مدار هم 5 ولته و لازم نیست بیشتر بهش بدی. بیشتر دقت کن!! موفق باشی
                  کشتی نگرفته خاکتیم
                  ممنون از اینکه به فکر ما بودی
                  بله مشکل بنده این بود که از اتصالات ماژول میترسیدم که نکنه بسوزه اما با باز کردنش از روی دیوداش فهمیدم مثبتم کدومه منفی کدوم

راستش هنوز تو ساخت PCB یش موندم وگرنه با پروتئوس که تست زدم 100./. عملیه
                  PCB رو یاد بگیرم عالی میشه -یه چیزایی رو فهمیدم اما نه کامل

مجددا" سپاسگذارم
                  تخیل مهمتر از دانش است
                  آلبرت انیشتین

دیدگاه

من این ماژول رو با 5 ولت تغذیه میکنم و پین EN رو هم از 200 میکرو ثانیه تا 100 میلی ثانیه هم تریگر کردم با پایه های میکرو و یا اسکوپ هم دیدم. ولی پایه ECHO همواره حدود 4 ولت هست و هیچ تغییری نمیکنه. تغذیه رو هم تا 8 ولت بالا بردم اما هیچ اتفاقی نیفتاد (همه چیز رو هم با اسکوپ بررسی کردم)
                    یکی بگه چه گلی به سرم بگیرم. در ضمن من این ماژول رو نخریدم و روی یه دستگاه بوده بازش کردم . روش نوشته pnkavosh.com و چهار تا پایه داره با نامهای EN, ECHO, VCC, GND که امیدوارم همون ماژول نوآوران کاوش باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                      من این ماژول رو با 5 ولت تغذیه میکنم و پین EN رو هم از 200 میکرو ثانیه تا 100 میلی ثانیه هم تریگر کردم با پایه های میکرو و یا اسکوپ هم دیدم. ولی پایه ECHO همواره حدود 4 ولت هست و هیچ تغییری نمیکنه. تغذیه رو هم تا 8 ولت بالا بردم اما هیچ اتفاقی نیفتاد (همه چیز رو هم با اسکوپ بررسی کردم)
                      یکی بگه چه گلی به سرم بگیرم. در ضمن من این ماژول رو نخریدم و روی یه دستگاه بوده بازش کردم . روش نوشته pnkavosh.com و چهار تا پایه داره با نامهای EN, ECHO, VCC, GND که امیدوارم همون ماژول نوآوران کاوش باشه
                      کاش میتونستم کمکتون کنم.
                      اما اگه بتونید چنتا عکس ازش بذارین بد نیست.
                      موفق باشید.
                      تخیل مهمتر از دانش است
                      آلبرت انیشتین

دیدگاه

ماژولی که من دارم از نوآوران کاوش هست ولی روش فقط یک مولتی ترن 100k داره . یه مدار اسیلاتور ساده با کریستال 40K و یه گیت 7414 ساخته و داده به فرستنده.
                        در ضمن بعد از بررسی فهمیدم که اسیلاتور نوسان نداره و در نتیجه فرستنده چیزی ارسال نمیکنه.
                        راستی هر وقت کارم به بچه های ECA گیر میکنه میشن نوشداروی بعد مرگ سهراب. همیشه دو روز بعد از اینکه مشکل رو با بدبختی حل میکنم جواب میدن :angry:
                        ولی باز هم از همگی ممنونم. میخوام با ماژول SRF05 کار کنم. فکر میکنم دقیقتر باشه

دیدگاه

hدوست عزیز شما که SRF02 و SRF08 رو راه انداختین میشه توضیح بدین که ارزش داره به جای 02 ، 08 بگیریم یا نه ؟ واسه مین یاب میخوام
                          اگه میشه برنامه I2C .SRF02 & SRF089 رو تو بسکام بذارین ممنونتون میشم اخه فقط تونستم 02 رو با سریال جواب بگیرم
                          مرسی داداش

دیدگاه

چرا جواب ادم نمیدین :(
                            چند روز میام سر میزنم اما انگار کسی ما رو تحویل نمیگیره یه جواب به ما بده :(
                            کمک کنید دیگه دوستان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali soltani
                              سلام
                              من با ماژولهای آلتراسونیک srf02 , srf08 کار کردم و تو بیسکام راه اندازی شون کردم خروجی i2c میدن.
                              ولی گفته باشم ماژول آلتراسونیک واقعا چیزه خیلی بدیه حقیقتش منو تو دو تا مسابقه ی رباتیک به باد داده. نویز پذیری فوق العاده ای داره ، اگه محیط بسته ی براق باشه رفلکس میکنه و خروجی چرت و پرت میده ، اگه فاصله ی جلوی این ماژولها بیشتر از 7-8 متر باشه بازم چرت و پرت میده ، یه مانع اگه دورو ورش باشه خروجی نامعتبر داری ، اگه به یه مانع یا دیوار به صورت کج بگیری نمیتونه دیتکت کنه . چون فرکانس 40 کیلو هرتز رو send و receive میکنه نویز به راحتی روش تاثیر میذاره چون 40 کیلو خیلی پایینه و ....
                              به نظر من ازش استفاده نکنید این ماژول رو اجسام متحرک اصلا خوب جواب نمیده این تجربه ی منه
                              ماژولهای ir واسه تشخیص مانع بهتر جواب میدن
                              البته اساس کار مادون قرمز با سونار یکیه و ربطی به کج بودن مانع نداره با این تفاوت که بردش به شدت کمتره و وابستگی شدیدی به نور محیط داره پس به درد ربات اینا نمیخوره و یه چیز کاملا فانتزیه

دیدگاه

پس ما واسه مین یاب از چی استفاده کنیم که :((

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X