اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

signal conditioning

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

signal conditioning

با سلام خدمت دوستا.
    در مورد signal conditioning یا آشکار سازها اطلاعاتی میآ‌خوستم. همینطور در مورد استانداردهای موجود سیگنالهای اندازهآ‌گیری. مثل صفر تا 10 ولت و یا 4 تا 20 میلیآ‌آمپر و یا پروتکل های مورد استفاده.
    ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید.

پاسخ : signal conditioning

سلام برادر
    در مورد استاندارد سیگنالهااگه بخوای تو ابزار دقیق بیشترین کاربردو سیگنال جریان داره که محدوده استانداردش 4 تا 20 میلی آمپره.دلیل پرکاربرد بودنش اینه که واسه انتقال به فواصل دور خوبه که افت نداره.دلیله از 4 شروع شدنش هم اینه که اگه از صفر شرو میشد برفرض اگه سیم ما قطع میشد توی مسیر ترانسمیتر اونو صفر تلقی میکرد و نمیفهمید که سیم قطع شده و در ضمن 3میلی آمپرشم تغذیه خود دستگاهه
    سیگنال بعدی فشاره که رنج استاندارد اون 3 تا 5 پی اس آی (psi) هست که برای فواصل درو خوب نیست چون افت میکنه
    سیگنال بعدی دلتاژه که اونم تا 5 ولته که اونم در فواصل طولانی به خاطر مقاومت سیم ها افت میکنه
    telgram:09396888049

دیدگاه

بازم به شما ژوپیتر جان که یه جوابی دادی دلمون خوش باشه.
      اما مطالبی که من میآ‌خوام بیشتر از یه آشنایی مختصره. من کتاب SENSORS AND SIGNAL CONDITIONING نوشته John Webster رو خوندم اما اطلاعات عملی و کاملتری می خوام.

دیدگاه

خواهش داداش کاری نکردیم که
        اگه دقیق بگی راجبه چی میخوای اونوقت بهتر میشه منم ببینم کمکی از دستم برمیاد یا نه
        راستش من تازه تموم کردم دوره ابزار دقیقو دوشنبه هم امتحان عملیشو باید بدم(دعام کن :rolleyes
        اونجا هم تمام ای کارا رو ترانسمیترا انجام میدن ما فقط تنظیم میکنیم.مثلا در ست فشار ورودی کنترلر جریان 4 تا 20 هست خروجی کنترلر هم جریانه که میره به I/P و خروجی I/P هم به کنترل ولو میره که به تناسب زیاد یا کم بودن جریان خروجی I/P تغیر میکنه که اون هم باعث زیاد یا کم باز شدن کنترل ولو میشه
        اینجا عملا با سیگنال کاندیشنینگ کاری نکردیم بلکه دستگاهها و ترانسمیتر این کارو میکنن
        البته مدار ست رو دارم ولی متاسفانه نمیدونم چجور عکسشو بذارم.اگه شمابلدین راهنمایی کنین تا بذارم در اینصورت فک کنم بیشتر مفهوم شه
        (در ضمن جامپر هستم نه ژوپیتر! :redface
        موفق باشین
        telgram:09396888049

دیدگاه

آقا بازم ممنون
          ایشالا تو امتحانت موفق باشی
          نه من در مورد عملکرد ترانسدیوسرها اطلاعات نمیآ‌خوام. در مورد عملکرد داخلیه اونها و همون آشکارسازها مطالب تخصصی نیاز دارم.

دیدگاه

سلام
            کتاب PRACTICAL DESIGN TECHNIQUES
            FOR SENSOR SIGNAL CONDITIONING
            که توسط analog devices نوشته شده و در سایتش به شکل pdf هست، اطلاعات کاربردی خوبی درباره ساخت مدارهای آماده ساز سیگنال برای سنسورهای مختلف از جمله سنسورهای پل، نیرو، فشار، موقعیت و ... داره
            فصل آخرش هم در مورد تکنیکهای سخت افزاری هست که باید رعایت بشه تا کیفیت مدار چاپی بره بالا
            فهرست مطالب رو میتونین از لینک زیر ببینین

http://www.analog.com/static/imported-files/seminars_webcasts/707320585sscoutline.PDF

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X