اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست سنسوری برای تشخیص کاراکترها از داخل یک عکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست سنسوری برای تشخیص کاراکترها از داخل یک عکس

سلام من رشتم الکترونیک نیست و شاید موضوع رو در جای مناسبی ارائه نکردم ، از این بابت پیشاپیش عذر خواهی میکنم

یک چیزی مثل خط تولید فرض کنید که روی ریل اجناسی دارن عبور میکنن ، روی هر جنسی یک عدد با یک طول مشخض نوشته شده ، هر جنس یه جایی روبروی دستگاه x مدتی صبر میکنه تا یک عکس از اون برچسب گرفته بشه ، آیا سنسوری ، میکروپروسسوری ،و ... خلاصه تراشه ای وجود داره برای این کار؟ یعنی از تصویر عکس بگیره ، عددش رو تشخیص بده و به خروجیش ارسال کنه یه چیزی شبیه فناوری OCR ؟

پاسخ : درخواست سنسوری برای تشخیص کاراکترها از داخل یک عکس

با سلام.
    می تونید با استفاده از یک دوربین و پرداش تصویر در matlab این کار رو انجام بدین. هر چند که خودم در این زمینه اطلاع ندارم ولی می دونم که یه همچین کاری با این روش انجام شدنیه.
    موفق باشی.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

سلام
      به نظر من برای انجام این کار شما نیاز به یک تیم کنترل کیفیت دارید اما دلیل پاسخ من به سوال شما این است که خود من ترم پیش پرژه ای تقریبا با این عملکرد را به عنوان پروژه ساخت داشتم و تحقیقاتی در این زمینه انجام دادم و انواع راه های انجام این کار و چندین سنسور را بررسی کردم اما متاسفانه به دلیل تحریم ها در ایران سنسورهای مربوطه نبودند و تنها2محصول که آرایه فتودیود بودند در بازار پیدا می شوند من شماره های این 2 محصول را در ادامه برای شما می نویسم و امیدوارم بتونید از این سنسورها استفاده کنید TSL1401 , TSL2301

دیدگاه

دوست عزیز اگر امکان تغییر در خط تولید دارید پیشنهاد می کنم به جای اعداد از بارکد استفاده کنید. اینجوری تشخیصشون خیلی ساده تر از تشخیص اعداد میشه، مهم هدف کار هست، نه روش حل مسله
        موفق باشید
        بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
        http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
        آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
        http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

نرم افزار لب ویو کتابخنوه OCR را داخل تولکیت پردازش تصویر خودش داره و شما با اتصال یه دوربین میتونید این کار رو انجام بدین. تو قسمت مثالهای پردازش تصویر هم چند تا مثال جالب گذاشته مثلا یکیش عدد روی ال سی دی پمپ بنزین رو میخونه! که فکر کنم همین کاریه که شما لازم داری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X