اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور دمایی استفاده شده در کولر گازی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سنسور دمایی استفاده شده در کولر گازی

والا منظورتون رو نفهمیدم.
    شما سنسور رو در هر مکانی قرار بدید صرفا دمای اون منطقه رو دارید مگر اینکه هوای اونجا گردش داشته باشه.
    بطور مثال حتی توی یخچال که یه محیط کوچیک و بسته هستش در قسمت بالا و پایین ما تفاوت دما داریم.( تو بعضی از سری های درست و حسابی چند فن تعبیه کردند که هوا رو در داخل محیط یخچال به گردش در بیاره)
    یکی از راه ها برای اندازه گیری میانگین گیری هست. به این صورت که از چندین سنسور استفاده میشه و با فاصله از هم و در نقاط مختلف قرار میگیرند. در آخر دمای میانگین همه اونها محاسبه شده و مرجع قرار میگیره.
    اون دستگاه هایی هم که تو لینک معرفی شده فکر کنم سنسور در داخل خودشونه و هنر جدیدی روش پیاده نشده باشه :biggrin:

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

من هم می دونم که دما رو سنسور از همون نقطه می گیره .
      ولی می گم یک شرکت بزرگی مثل این که براتون فرستادم از چی استفاده می کنه که سنسورش داخله و هیچ سیمی برای سنسور از دستگاه بیرون نیومده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
        من هم می دونم که دما رو سنسور از همون نقطه می گیره .
        ولی می گم یک شرکت بزرگی مثل این که براتون فرستادم از چی استفاده می کنه که سنسورش داخله و هیچ سیمی برای سنسور از دستگاه بیرون نیومده.
        oo:
        بابا بخدا به اون شکل که شما هم دارید فرض میکنید نیست
        آیه که نازل نشده حتما باید سنسور خارج از دستگاه باشه. اینا دماسنج های محیطی هستند و دمای همون محیط رو نشون میدن. حالا کجاش برای شما عجیبه من موندم oo:

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

در این دستگاهها ، بردها و البته سنسور دما داخل یک جعبه قرار دارد و درب جعبه هم بسته شده است و البته دمای داخل با خارج باید تفاوت داشته باشد ؟ نه؟

دیدگاه

شما از اون دسته افراد هستید که باید عملا یه موضوع رو مشاهده کنن تا درکش کنن :biggrin:
            پس برای درک بهتر:
            یه دماسنج تهیه کنید و یا اگر امکاناتش رو دارید بگید تا براتون یه نمونه بزارم.
            بعد از تهیه دماسنجدر یه قسمت منزل ابتدا اون رو در فاصله 2 سانتی از کف اتاق قرار بدید و دما رو مشاهده کنید(نیم ساعت در همون حالت باید بمونه.
            بعد اونو در فاصله 1.5 متری بگذارید و دما رو اندازه بگیرید و در مرحله سوم اونو دقیقا زیر سقف قرار بدید.
            در این حالتها ممکنه تفاوت دمایی در حد 2 درجه هم مشاهده بشه(ممکنه)

خب حالا همون آزمایش رو برای یه نقطه دیگه از منزل تکرار کنید.(حد اقل 10 متر با مکان قبل فاصله داشته باشه)

همونطور که مشاهده میکنید در همه حالات ما تفاوت دمایی داریم و این نکته ازش بدست میاد که مکانهای مختلف دمای مختلف دارند(مثلا کنار پنجره دمای کمتری تا کنار بخاری داره)

اون دماسنج ها چیز عجیبی نیستند. تنها نکته ای که در داخلشون رعایت شده تبادل هوایی مناسب محیط با المان سنس کننده هست.
            در صورتی که شما سنسور رو درون یک قاب پلاستیکی تمام بسته قرار بدید به دلیل عدم جریان هوای محیط ممکنه در بهترین حالت دما رو با چندین درجه اختلاف نشون بده(دلیل : عایق بودن پلاستیک) و در بدترین شرایط به دلیل گرم شدن حتی ناچیز قطعات داخلی سسور دمای بالاتری رو نشون بده

پس بهترین حالت اینه که سنسور در نزدیکی دستگاه نباشه و یا جهت جلوگیری از انتقال حرارت ناشی از سایر المانها به سنسور اقدامات دیگه ای انجام بشه.

شرمنده که بنده بیان ضعیفی دارم و نتونستم بهتر از این مطالب رو ارائه بدم :biggrin:

بدرود . . .

دیدگاه

اون دماسنج ها چیز عجیبی نیستند. تنها نکته ای که در داخلشون رعایت شده تبادل هوایی مناسب محیط با المان سنس کننده هست.
              در صورتی که شما سنسور رو درون یک قاب پلاستیکی تمام بسته قرار بدید به دلیل عدم جریان هوای محیط ممکنه در بهترین حالت دما رو با چندین درجه اختلاف نشون بده(دلیل : عایق بودن پلاستیک) و در بدترین شرایط به دلیل گرم شدن حتی ناچیز قطعات داخلی سسور دمای بالاتری رو نشون بده

پس بهترین حالت اینه که سنسور در نزدیکی دستگاه نباشه و یا جهت جلوگیری از انتقال حرارت ناشی از سایر المانها به سنسور اقدامات دیگه ای انجام بشه.
              میشه بفرمایید این تبادل دمایی به چه صورتیه ممکن جعبه اونها سوراخ خیلی ریزی داشته باشه ولی برای تبادل دمایی حتما باید سیسنم مثل یک هواکش داشته باشند که ندارند . حتی در مورد اون سوراخ ریز هم مطمن نیستم که اصلا وجود داشته باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X