اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفیِ انکودر مغناطیسی AS5045

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : معرفیِ انکودر مغناطیسی AS5045

این برنامه ریزی سنسورا واسه چیه؟
    AYRIC

دیدگاه

خب وقتی آهن ربا بالای حسگر قرار میگیره و نسبت به اون تغییری نمیکنه و شما زاویه رو دریافت میکنید ، عددی غیر صفر است که احتمالا تابع تعاریف اولیه و ساختار آیسی است ، شما دو راه برای تعریف نقطه صفر مطلوب خودتون دارید : 1- نرم افزاری ( اولین زاویه رو دریافت کنید و از بقیه کم کنید ) 2 - اولین بار زاویه رو بخونید و اون رو به صورت سریال طی فرآیندی مشخص به حسگر ارسال کنید ، در ادامه اون وضعیت آهن ربا زاویه صفر در نظر گرفته میشه .

برای برنامه ریزی غیر فرار ( با قطع تغذیه نقطه صفر مطلوبتون از دست نره) ، باید بعد از ارسال داده ها با پالس های 5 ولتی ، پالس هایی هم با دامنه 8 ولت اعمال بشه .

این توضیحات کلی بود و جزئیات داره .

دیدگاه

سلام
        دوستان این سنسور را تهیه کردید؟ از کجا ؟ من خیلی گشتم ولی پیدا نمیشه و در ضمن آهنربای اون هم خیلی مهمه .میشه راهنمایی کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babakfarhadi
          سلام
          دوستان این سنسور را تهیه کردید؟ از کجا ؟ من خیلی گشتم ولی پیدا نمیشه و در ضمن آهنربای اون هم خیلی مهمه .میشه راهنمایی کنید.
          سلام
          http://www.iran-module.ir/product_in...8C%D8%B2%DB%8C

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            من مدتی است که این سنسور رو تهیه کردم . اما هنوز نتونستم به اون دقتی که داخل دیتا شیت داده برسم.
            داده های دیجیتال و همچنین عرض pwn در یک زاویه خاص به شدت نویز داره. این امر رو از اسیلوسکوپهم مشاهده کردم. این نوسانات حدود ۲ درجه است. سعی کردم تمامی پارامترها. رو بدرستی ست کنم. حتی با پایه های حالت هم چک کردم تا آهنربا درجای صحیح قرار بگیره.
            مشکلات احتمالی ایجاد کننده نوسان در عرض pwm ویا مقدار داده به چه خاطر ممکنه باشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X