اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسوری برای اندازه گیری (ارتفاع) مایع در ظرف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسوری برای اندازه گیری (ارتفاع) مایع در ظرف

سلام خسته نباشین ببخشید من سوالی داشتم:

من میخوام یه مداری طراحی کنم که بتونه در یک کیسه پلاستیکی سطح ارتفاع یه مایع رو اندازه بگیره یعنی اگر ارتفاع مایع از یه سطحی بیشتر شد یه عکس العملی نشون بده:

من فقط در مورد سنسور و مدار آنالوگیش مشکل دارم یعنی نمی دونم از کدوم سنسور به و چگونه استفاده کنم ممنون
    میشم شما راهنمایی کنین

توجه:کیسه پلاستیکی ای که مثل شیشه شفاف است یعنی تمام کیسه قابل روئیت می باشد.

پاسخ : سنسوری برای اندازه گیری (ارتفاع) مایع در ظرف

سلام،

مایعی که میخوای حجمش رو کنترل کنی، از نظر شیمیائی چی هست؟
    چرا اینقدر روی شفاف بودن ظرفت تاکید داری؟! موضوع خاصی داره؟

اگر چزی مثل آب یا مواد مشابه باشه و عبور جریان خیلی کم از توش مشکلی نداره، من یه کار
    عملی در این مورد انجام دادم، خوبم کار میکنه. ولی روش اندازه گیری بی سیم نیست.

اگر ظرفت پلاستیکی هست و برات مهمه که از سنسوری استفاده کنی که به خود مایع کار نداشته باشه، از سنسور پراکسی استفاده کن. ولی گرون تموم میشه.

مرسی
    مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

با سلام

مایع یه مایعی که دارای ناخالصی زیاده

من رو شفاف بودنش تاکید می کنم چون احساس کردن از یه سنسوری استفاده بشه که حاوی تشعشعات نور باشه در اون زمان به علت شفاف بودنش جواب نمیده.

در ضمن من فقط میتونم از یه سنسوری یا مداری استفاده کنم که گیرنده ی اون در خود مدار باشه یعنی نمیشه یه گیرنده در طه ظرف تعبیه کرد گذاشت مثلا من یه مایعی رو ریختم درون کیسه فریزر و میخوام ارتفاشو اندازه بگیرم (به طور خلاصه) مایع هم هر چیزی میشه باشه

ممنون میشم راهنمایی کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pianist1362
        با سلام

مایع یه مایعی که دارای ناخالصی زیاده

من رو شفاف بودنش تاکید می کنم چون احساس کردن از یه سنسوری استفاده بشه که حاوی تشعشعات نور باشه در اون زمان به علت شفاف بودنش جواب نمیده.

در ضمن من فقط میتونم از یه سنسوری یا مداری استفاده کنم که گیرنده ی اون در خود مدار باشه یعنی نمیشه یه گیرنده در طه ظرف تعبیه کرد گذاشت مثلا من یه مایعی رو ریختم درون کیسه فریزر و میخوام ارتفاشو اندازه بگیرم (به طور خلاصه) مایع هم هر چیزی میشه باشه

ممنون میشم راهنمایی کنین
        سلام دوست عزیز :bye
        از اینکه با تاخیر جواب میدم معذرت میخوام،

با توضیحاتی که شما دادین، من پیشنهاد میکنم که از دو تا سنسور پراکسی 12 ولتی که توی لاله زار میفروشن، نوع به اصطلاح انگشتی ( با قطر کم به اندازه روان نویس ) و از نوعی که به همه چیز حساسه، یکی در حداقل و یکی در حداکثر استفاده کن و با یه میکروی AVR مگا 8 قضیه رو حل کن! ( بدنه ظرف رو سوراخ کن و سنسور ها رو با لبه داخلی ظرف مماس و آب بندی کن ) این سنسورها خروجی Open-Collector هم داره و نیازی به مدار خاصی برای اتصال به میکرو یا هر مدار دیگه ای نداره......

اگر بخوای سنسورش رو هم خودت بسازی، توی اینترنت سرچ کنی، نمونه هاش هست، ولی من توصیه نمیکنم! دردسرش زیاده و وقتت رو میگیره ولی عملیه.....

مرسی
        مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X