اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشتق گیری یا انتگرال گیری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشتق گیری یا انتگرال گیری

سلام
    کسی میدونه منظور از مشتق گیر ی یا انتگرال گیری از یک سیگنال چیه ؟
    چرا بعضی ها تونمونه برداری از روشهای بالا استفاده میکنند؟
    کلا مشتق گیر ی برای چه وقت هاست
    انتگرال گیری چه موقع استفاده میشه
    ممنون . . .

پاسخ : مشتق گیری یا انتگرال گیری

سلام
    اگه بخوای یه تصور الکترونیکی از این دو داشته باشی
    این دو <سیگنال> رو به دو دسته فرکانس پایین و بالا تقسیم میکنن
    حالا کجا کاربرد داره بستگی ب طراحی داره وقتی مشخصات فرکانس بالای سیگنال لازم باشه کافیه از سیگنال مشتق بگیریم و برعکس
    محک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user3
      سلام
      کسی میدونه منظور از مشتق گیر ی یا انتگرال گیری از یک سیگنال چیه ؟
      چرا بعضی ها تونمونه برداری از روشهای بالا استفاده میکنند؟
      کلا مشتق گیر ی برای چه وقت هاست
      انتگرال گیری چه موقع استفاده میشه
      ممنون . . .
      به فیلترهای پایین گذر اصطلاحا انتگرال گیر و به فیلترهای بالا گذر مشتق گیر گفته میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
        به فیلترهای پایین گذر اصطلاحا انتگرال گیر و به فیلترهای بالا گذر مشتق گیر گفته میشه.
        ممنون از جوابی که دادید
        منظورم اینکه اگه بخوای از 2تا سنسور دما ورطوبت نمونه برداری تا طبق دما ورطوبت یکسری فرمانهارو بدی حالا اگه نمونه برداری از سیگنال انالوگ مشتق باشه یا انتگرال چه فرقی میکنه
        چون من فرقشو نمی دونم با تایمر میکرو هر 1ثانیه نمونه برداری میکنم بعد مقدار بدست امده رو مقایسه میکنم اگه از مقدار مد نظرکمتر یا بیشتر شد فرمانهای مناسب رو میکرو صادر میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user3
          ممنون از جوابی که دادید
          منظورم اینکه اگه بخوای از 2تا سنسور دما ورطوبت نمونه برداری تا طبق دما ورطوبت یکسری فرمانهارو بدی حالا اگه نمونه برداری از سیگنال انالوگ مشتق باشه یا انتگرال چه فرقی میکنه
          چون من فرقشو نمی دونم با تایمر میکرو هر 1ثانیه نمونه برداری میکنم بعد مقدار بدست امده رو مقایسه میکنم اگه از مقدار مد نظرکمتر یا بیشتر شد فرمانهای مناسب رو میکرو صادر میکنه
          بستگی به فرکانس ورودی یا همون نرخ تغییرات داره و پاسخ مورد نیاز سیستم.تو مثال خودتون اگه انتگرال گیر استفاده کنید تغییرات خروجی نسبت به ورودی نرم تر میشه ولی اگه انتگرال گیر باشه خیلی سریع تغییرات به خروجی اعمال میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
            بستگی به فرکانس ورودی یا همون نرخ تغییرات داره و پاسخ مورد نیاز سیستم.تو مثال خودتون اگه انتگرال گیر استفاده کنید تغییرات خروجی نسبت به ورودی نرم تر میشه ولی اگه انتگرال گیر باشه خیلی سریع تغییرات به خروجی اعمال میشه.
            با سلام
            متنی که بعنوان جواب نوشتین اشتباست .چون در هر دو مورد عبارت انتگرالگیر استفاده کردین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
              ببینید فرض کنید با فرکانس میکرو 1مگا هرتزی ومبدل انالوگ به دیجیتال می خوایم از داخل یک جعبه که دستگاه جوجه کشی است دما رو بخونیم و اگه از یه حدی بیشتر شد هیتر رو خاموش کنه و اگه از یه حدی کمتر شد هیتر رو روشن کنه حاله در اینجا مشتق به کار میاد یا انتگرال ؟
              اگه بخوای مشتق یک سیگنال انالوگ رو با میکرو بگری فرومولش چیه همینطور انتگرال همین سیگنال رو؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
                با سلام
                متنی که بعنوان جواب نوشتین اشتباست .چون در هر دو مورد عبارت انتگرالگیر استفاده کردین
                حق با شماست دومی مشتق هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط user3
                  ببینید فرض کنید با فرکانس میکرو 1مگا هرتزی ومبدل انالوگ به دیجیتال می خوایم از داخل یک جعبه که دستگاه جوجه کشی است دما رو بخونیم و اگه از یه حدی بیشتر شد هیتر رو خاموش کنه و اگه از یه حدی کمتر شد هیتر رو روشن کنه حاله در اینجا مشتق به کار میاد یا انتگرال ؟
                  اگه بخوای مشتق یک سیگنال انالوگ رو با میکرو بگری فرومولش چیه همینطور انتگرال همین سیگنال رو؟؟؟
                  کلا سیستمهای کنترلی بیشتر از انتگرال و گین یا همونPI استفاده میشه در سیستم شما هم انتگرال استفاده میشه.درباره میکرو سوالتون رو در بخش خودش بپرسید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X