اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرد آوری اطلاعات پایه در راه اندازی انواع اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : گرد آوری اطلاعات پایه در راه اندازی انواع اینورتر

نوشته اصلی توسط B2
    این سوال نشون میده شما نه تنها از درایو بلکه از اصول کلاسیک این کار(رله و کنتاکتور)اطلاعات کافی نداری توصیه من به شما و دوستانی که میگن جای سیمها رو باید عوض کرد مطالعه بیشتره
    و اما چرا؟ خوب فرض کن یه کارگر لازمه تو یه خط در یه لحظه موتور یه دستگاه رو به چپ و در لحظه بعد به راست بچرخونه باید چی کار کنه یه پیچ گوشتی برداره و بره فازها رو جا به جا کنه؟؟ یا با فشار یه دکمه این کارو انجام بده؟ جواب دادنش با خودت..موفق باشید.
    ]چه قدر تو نچسبی بی 2 .جنابعالی هم اگه زیاد وارد بودی اینجا نمیومدی خود نمایی کنی .بای

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
      این سوال نشون میده شما نه تنها از درایو بلکه از اصول کلاسیک این کار(رله و کنتاکتور)اطلاعات کافی نداری توصیه من به شما و دوستانی که میگن جای سیمها رو باید عوض کرد مطالعه بیشتره
      و اما چرا؟ خوب فرض کن یه کارگر لازمه تو یه خط در یه لحظه موتور یه دستگاه رو به چپ و در لحظه بعد به راست بچرخونه باید چی کار کنه یه پیچ گوشتی برداره و بره فازها رو جا به جا کنه؟؟ یا با فشار یه دکمه این کارو انجام بده؟ جواب دادنش با خودت..موفق باشید.
      دوست عزیز من این کار رو تو بعضی از نقشه ها دستگاه ها دیدم که اینورتر abb ودوتا کنتاکتور برای جابه جایی فازها وفرمان کنتاکتورها از plc
      هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammady.teh
        ]چه قدر تو نچسبی بی 2 .جنابعالی هم اگه زیاد وارد بودی اینجا نمیومدی خود نمایی کنی .بای
        فلسفه وجود من تو این انجمن دلچسب بودن یا نبودن یا خودنمایی نیست.وارد بودن یا نبودن من یا بقیه هم ربطی به حضور ما اینجا نداره توصیه میکنم حواستو بیشتر جمع کنی چون خیلی از افرادی که اینجا هستن انسانهای بزرگ و دانشمندی هستن و این طور حرف زدن ظلم بزرگی به این عزیزان که اطلاعاتشون رو رایگان در اختیار من و شما میزارن هست.
        دوست عزیز من این کار رو تو بعضی از نقشه ها دستگاه ها دیدم که اینورتر abb ودوتا کنتاکتور برای جابه جایی فازها وفرمان کنتاکتورها از plc
        بله من هم کارگاههای زیادی رفتم که در خروجی اینورتر کنتاکتور قرار داده بودن و از اینکه اینورتر ما نامرغوبه و بی دلیل فالت اور کارنت میده شکایت داشتند!این دلیل نمیشه کار اونا درست بوده باشه.درسته؟
        دوست عزیزم طبق استاندارد هیچ کنتاکتوری نباید در خروجی درایو قرار بگیره میدونی چرا؟ چون اگه یکی از تیغه ها حتی 1 میکرو ثانیه دیرتر یا زودتر قطع یا وصل بشه(که بسیار محتمله) به این معنیه که موتور 2 فاز کار کرده و درایو ارور اورکارنت خواهد داد.تنها جایی که طبق استاندارد باید در خروجی درایو کنتاکتور قرار بگیره درایو مزبوط به اسانسوره که البته نه برای چپ گرد یا راست گرد فقط برای قطع و وصل کردن فرمان اون کنتاکتور هم از خود درایو ارسال میشه.
        حالا که شما دیدی همچین کاری کردن میتونی یه کم توضیح بیشتر بدی برای چی همچین کاری کردن در حالی که خیلی راحت میتونستن با یه فرمان به اینورتر این کار رو انجام بدن؟؟

دیدگاه

دوست عزیز دلیلشو نمی دونم اما این دستگاه ما 20 تا اینورتر ABB داره که 4 تا شون رو با کنتاکتور چپ گرد وراست گرد کرده اند اما فکر کنم چون دستگاه چینیه این کار رو کرده اند

دوستان کسی کاتالوگ فارسی اینورتر های ABB رو داره؟
          ویا اینکه کاتلوگ فارسیش تو بازار هست یا نه؟

دیدگاه

دوست عزیز دلیلشو نمی دونم اما این دستگاه ما 20 تا اینورتر ABB داره که 4 تا شون رو با کنتاکتور چپ گرد وراست گرد کرده اند
            مطمئنی برای چپ گرد راستگرده؟ شاید دلیل دیگه ای داشته باشه.توان اون 4 تا موتور چند کیلوواته?
            اما فکر کنم چون دستگاه چینیه این کار رو کرده اند
            چینی ها اونقدرا که من و شما فکر میکنیم بیسواد نیستن
            دوستان کسی کاتالوگ فارسی اینورتر های ABB رو داره؟
            ویا اینکه کاتلوگ فارسیش تو بازار هست یا نه؟
            فکر نکنم کاتالوگ فارسی موجود باشه میتونید با نمایندگیش تماس بگیرید راهنماییتون میکنن.
            www.faracontrol.ir/

دیدگاه

سلام به همه دستان
              من این مطلب رو تازه خوندم چرا از اینورتر های ایرانی استفاده نمیکنید؟

دیدگاه

مگه اینورتر ایرانی هم وجود داره
                با چه برندی
                تا چه قدرتی؟
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

وجود نداره؟

شرکت هومت (اصفهان)

از توان 2.2KW تا 830KW سه فاز
                  از توان 2.2KW تا 22KW تک فاز (380 ولت واقعی در خروجی)

WWW.HOOMATCO.COM

دیدگاه

چرا از اینورتر های ایرانی استفاده نمیکنید؟
                    شما چند تا دلیل بیار که باید استفاده کنیم(مزیت)
                    در کاربردهای ساده که هزینه مسئله مهمیه میشه از این نوع اینورترها استفاده کرد که البته تو همین کلاس هم باز رقبای چینی و تایوانی به نظر جلو هستن.

دیدگاه

عکسی از درایور 7.5
                      و قیمت ها ؟
                      از فیلد های قابل تنظیم
                      decel و accel تایم رو داره
                      DC break چطور؟
                      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط n340
                        من با ls 5.5kw و با دلتا 7.5 کار کردم ،تنظیماتی مانند قدرت موتور،سرعت ها،ترمز با مقاومت،گشتاور راهندازی و کاهش سرعت ،در کل برا اسانسور کامل تنظیم کردم
                        از لحظاظ اسونی جفتشون مثله هم هستند فقط یکی LCD داره اون یکی سون سگمنت
                        فقط باید بدونی کدوم پارامترهارو تنظیم کنی
                        در درایو ls 7.5kw iv5 که دارای کنترلر سرعت ( به کمک انکودر روی شفت موتور اسانسور ) می باشد اگر اینورتر را در مد سرعت قرار دهیم ایا میتوان گشتاور راه اندازی موتور را کنترل کرد ( افزایش داد ) ؟
                        سپاس

دیدگاه

دوستان کسی که با درایو کار کرده لطف کنه پارامتر های معمولی که باید به درایو داد(که معمولا عملا اون پارامترارو میدن) فقط اسم ببره اونتییش که دوست داره توضیح بده
                          و آزمایش های موتور برای راه اندازی درایو لازم هست اگه هست کدوماش آیا خودش اتوماتیک اون آزمایش هارو انجام میده
                          با تشکر

دیدگاه

سلام
                            دوستان من یک درایو ACS800 ABB رو باز کردم وکلا ریختمش زمین ودنبال IGBT گشتم اما چیزی نیافتم اینم عکسش

دیدگاه

کار زیاد جالبی نکردی ممکنه کار دست خودت بدی
                              3 جفت igbt سفید رنگ زیر اون مدارهای گیت درایور وجود داره سمتی که اون خازنهای سفید نصب شدن P وN هستن و سمت دیگه کلکتور و امیتر و گیتها هم روی برد سبز رنگ قرار دارن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                                کار زیاد جالبی نکردی ممکنه کار دست خودت بدی
                                3 جفت igbt سفید رنگ زیر اون مدارهای گیت درایور وجود داره سمتی که اون خازنهای سفید نصب شدن P وN هستن و سمت دیگه کلکتور و امیتر و گیتها هم روی برد سبز رنگ قرار دارن.
                                دوست عزیز مگه IGBT سه سر نیست(کلکتور- امیتر- گیت)واینکه چه جوری می تونم پایه های IGBT رو تشخیص بدم و تستشون کنم واینکه میشه در صورت خراب بودن IGBT این برد رو عوض کرد؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X