اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال از مهندسین کارکرده plc ؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال از مهندسین کارکرده plc ؟؟؟؟

سلام
    در بازار ایران از چه نوع plc بیشتر استفاده میشود ( من تازه کار با چه نرم افزار و مداراتی شروع کنم که کاربردی باشد )
    با تشکر

پاسخ : سوال از مهندسین کارکرده plc ؟؟؟؟

نوشته اصلی توسط eslamieh
    سلام
    در بازار ایران از چه نوع plc بیشتر استفاده میشود ( من تازه کار با چه نرم افزار و مداراتی شروع کنم که کاربردی باشد )
    با تشکر

سلام......

پیشنهاد می کنم s7 زیمنس رو شرو ع به یادگیری کنی.
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز باید ببینی که کجا می خواهی کار کنی.
      در کارخانه های نسبتاً کوچیک از سری CJ امرون استفاده می شه مثل کارخانه های کاشی. در این جور جاها، اشتباه پی ال سی ضرر مالی می زنه، مثلاً یه کوره بلند کاشی کله پا می شه :cry:
      در جاهایی که جون آدما با هنگ کردن PLC به خطر می افته، اون جاها از زیمنس استفاده می کنند. البته زیمنس در ایران طرفدارای الکی زیاد داره، چون خیلی جاها نیاز به استفاده از این پی ال سی های گرون قیمت نیست. مورد مصرف زیمنس مثلاً کارخانه ذوب آهن است.
      در کارهای خیلی حساس از ABB و آلن برادلی استفاده می شه. مثل پتروشیمی ها.
      در جاهایی که خیلی حساسیت لازم نیست به خرج بدیم از این آتو آشغال های چینی می ذارن، ما سر کلاس بایکی شون کار می کردیم. چیز بدرد نخوری بود، الان اسمش را یادم نیست ولی حدود170 تومان قیمتش بود.
      پیشنهاد من اینه که شما بری S5 یاد بگیری، چون پایه ای تره. اگه خوب S5 یاد بگیری، یادگیری چیزای بهتر برات کاری نداره.
      برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
      http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

در جاهایی که خیلی حساسیت لازم نیست به خرج بدیم از این آتو آشغال های چینی می ذارن، ما سر کلاس بایکی شون کار می کردیم. چیز بدرد نخوری بود، الان اسمش را یادم نیست ولی حدود170 تومان قیمتش بود.
        اسمش تینگت هست
        لحظه ها را مي گذرانديم تا به خوشبختي برسيم غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم
        دكتر علي شريعتي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مـحـمـد فـرزانــه
          اسمش تینگت هست
          سلام
          حالا یادم آمد. اسمش لیان بود. قیمتش خیلی عالی است. کاربرد اصلی اش جایی که است که خطای PLC نه خطر مالی و نه خطر جانی داشته باشد. مثلاً برای بعضی از پرس ها. نهایتاً پی ال سی، سالی یک بار هنگ می کنه، می زنه دو تا جک می شکونه، می گیم جوشکار کارخانه بیاد دو تا خال جوش بزنه، همین.
          ولی پایه ی یاد گیری PLC ، S5 است. اگر اینو خوب یاد بگیرید، OMRON و ... و این لیان و ... لوگو کاری نداره.

دیدگاه

سلام من plcزیمنس را پیشنهاد میکنم برای آموزش لوگو و s7 را پیشنها د میکنم و تو صیه میکنم با لوگو زیاد کار بشود چون قیمت آن مناسب است در سیستمهای کوچک قابل استفاده میباشد

دیدگاه

سلام به نظر من با دلتا شروع کن و زبان لدر چون دلتا خوبیهای همه ی پی ال سی های دیگر را با هم یکجا دارد قیمتش هم ارزون است مال الن برادلی امریکاست و تو تایوان مونتاژ میشه انواع و اقسام کارتهای تبدیل و انالوگ و دیجیتال و غیره داره کاراییش هم خیلی خوبه ولی بهترین پی ال سی زیمنس است و خیلی گرون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zohrab032
                سلام به نظر من با دلتا شروع کن و زبان لدر چون دلتا خوبیهای همه ی پی ال سی های دیگر را با هم یکجا دارد قیمتش هم ارزون است مال الن برادلی امریکاست و تو تایوان مونتاژ میشه انواع و اقسام کارتهای تبدیل و انالوگ و دیجیتال و غیره داره کاراییش هم خیلی خوبه ولی بهترین پی ال سی زیمنس است و خیلی گرون
                زیمنس برای یاد گیری خیلی خوبه. مخصوصاً S5
                اول اینو که یاد بگیری، بیشتر جاها از S5 و S7 استفاده می شه. تو جاهایی که از OMRON استفاده می شه، خیلی راحت می تونین این plc هم یاد بگیرین. ولی از حق نگذریم CJ1M OMRON دست کمی از S5 زیمنس نداره، فقط قیمتش یک سوم است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X