اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جلوگیری از تقلب اپراتور در کار با پرس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جلوگیری از تقلب اپراتور در کار با پرس

سلام همونطور که میدونید در استفاده از پرس از دو سویچ استفاده میشه تا به صورت اجباری هر دو دست روی سویچ ها باشه و بعد پس روشن بشه
    که خب راه فرار براش زیاده .مثل :
    1)دستکاری کردن سیم کشی و تبدیل دو سویچ به یک سویچ
    2)چوب فرو کردن تو سویچ و.... تا فقط بایه شستی پرس رو روشن کنن
    حالا ما میخوایم برای تقلب شماره 1 با plc برنامه ای به زبان LDR بنویسیم ک تشخیص بده اپراتور دو سویچ رو کرده یدونه
    برای این کار شرطیو در نظر میگیریم
    مگیم اگه اختلاف بین فشرده شدن سویچ اول و سویچ دوم زیر 20 میلی ثانیه بود پرس روشن نشه

من هرچی فکر میکنم راهی برای نوشتن این برنامه پیدا نمیکنم
    از دوستان میخوام تا راهنمییم کنن

پاسخ : جلوگیری از تقلب اپراتور در کار با پرس

متأسفانه هم کارگر جونشو به خطر میندازه، هم کارفرمارو بدبخت می کنند !
    من آخرین باری که دیدم، از یه فرستنده - گیرنده لیزری استفاده کرده بودند.
    مونده به فضای جلوی دستگاه پرس، و پای اپراتور و چند تا دیگه، از گیرنده فرستنده نوری استفاده می کنند تا نتونه تقلب کنه
    هم ارزونه، هم راه تقلب بسته میشه

دیدگاه

وقا بخیر

بنظر میاد دارید پیچیده فکر میکنید !!!

برای برنامه فقط کافیه چک کنید کلید های سمت راست و چپ هر بار قطع و وصل بشند !! یعنی اگه کلیدی یک سره شده باشه فرمان نمیده و بوق یا لامپ آلارم روشن بشه !!
      برای اطمینان دوم هم استفاده از پرده نوری هست که سمت چپ و راست قرار میگیره !! اگه اتفاقی در حال عملکرد دستگاه چیزی جلوی دستگاه قرار گرفت فوری فرمان توقف و آلارم بده !!
      این پرده های نوری رو خودم تولید کردم در سایزهای 30 و 40 سانتیمتری و در فرصت مناسب آماده فروش میکنم .

دیدگاه

ممنون از هردوتون
        اما جواب من رو ندادید
        ببینید این یه برنامه ی تمرینیه
        و من نیاز دارم تا با plc پیادش کنم
        لطفا تو این زمینه راهنماییم کنید

دیدگاه

سلام
          من تو یک پروژه که راه اندازی پرس گونه یک قالب بود از یک رله پیلز استفاده کردم که مخصوص پرس هست.از لاله زار پاساژ اخوان طبقه اول دنیای PILZ خریدم
          اصول کارش اینه که باید تو شستی پرس یک کنتاکت NO و یک کنتاکت NC بذاری و تو برنامه PLC تعریف کنی اگه این دو تو نیم ثانیه لبه بالا روندشون اومد اجازه واسه حرکت بده.
          کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رامین چمن آرا
            سلام همونطور که میدونید در استفاده از پرس از دو سویچ استفاده میشه تا به صورت اجباری هر دو دست روی سویچ ها باشه و بعد پس روشن بشه
            که خب راه فرار براش زیاده .مثل :
            1)دستکاری کردن سیم کشی و تبدیل دو سویچ به یک سویچ
            2)چوب فرو کردن تو سویچ و.... تا فقط بایه شستی پرس رو روشن کنن
            حالا ما میخوایم برای تقلب شماره 1 با plc برنامه ای به زبان LDR بنویسیم ک تشخیص بده اپراتور دو سویچ رو کرده یدونه
            برای این کار شرطیو در نظر میگیریم
            مگیم اگه اختلاف بین فشرده شدن سویچ اول و سویچ دوم زیر 20 میلی ثانیه بود پرس روشن نشه

من هرچی فکر میکنم راهی برای نوشتن این برنامه پیدا نمیکنم
            از دوستان میخوام تا راهنمییم کنن
            سلام..

اکثر plc ها یک تایمر دارند که زمان اجرای یک سیکل محاسبه میکنند. (برای مثال از 0 تا 6000 میلی ثانیه) که درون یک رجیستر میباشد.

شما باید از این رجیستر استفاده کنید و زمانی که کلید اول فشار داده شد زمان رو داخل یک رجیستر mov بکنید و لحظه ای که کلید دوم فشار داده شد زمان رو از زمان اول تفریق بکنید و تبدیل به واحد زمانی مورد نظر خوذتون بکنید.

برای پیدا کردن این رجیستر به کاتالوگ دستگاه مراجعه کنید

موفق باشید
            www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X