اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه های Plc

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه های Plc

سلام کسی می تونه در نوشتن کد زیر کمکم کنه:
    برنامه ای بنویسید که یک موتور را به صورت اتوماتیک از شنبه تا 4 شنبه از 8 صبح تا 4 بعدازظهر روشن نگه دارد.
    بياموز و بي آموز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط booster
      سلام کسی می تونه در نوشتن کد زیر کمکم کنه:
      برنامه ای بنویسید که یک موتور را به صورت اتوماتیک از شنبه تا 4 شنبه از 8 صبح تا 4 بعدازظهر روشن نگه دارد.
      اول باید تو ob1 در قسمت temp جدول declaration section یه متغیر با فرمت date and time تعریف کرد بعد فانکشن( sfc1(read_clk را از قسمت
      library - standard library -system function block
      فراخوانی کرده و در خروجی آن نام متغیر date and time را وارد کرد . حال زبان برنامه نویسی را به صورت stl کرده و مینویسیم.]
      Lar1 p##namemoteghaiier 1
      L b[ar1,p#3.0] 2
      3 T MB0

L W[ar1,p#6.0] 4
      5 L W#16#F
      6 AW
      T MW10
      خوب حالا روز های هفته در MW10 و ساعت در MB0 به صورت HEX قرار دارد . دیگه با چند تا مقایسه گر برنامه به سادگی قابل حل است.
      فقط دقت شود که این اعداد باید تبدیل به دسیمال شوند به عنوان مثال ساعت 12 در فرمت دسیمال میشود 18 .

دیدگاه

قصد داریم تا با کمک هم این تاپیک کم فعالیت را رونق دوباره ببخشیم
        برنامه اول
        برنامه ای که ظرفیت یک پارکینگ با حجم 10 ماشین را کنترل نماید سنسور های S1 و S2 و روی درب های ورودی و خروجی پارکینگ خروجی های Q1 و Q2 برای وضعیت های باز و بسته شدن راه بند برقی و میکروسویچ های S3 و ُS4 برای تعیین محدوده ی راه بند برقی می باشد ضمنا این امکان وجود داشته باشد که اپراتور در هر زمان که بخواهد ورودی پارکینگ رو ببندد

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://maghalatelme.persiangig.com/document/bargh/plc/5.rar
        برنامه با simatic برای plcهای سری S300 به زبان STL
        کل برنامه را با خود simatic باز بفرمایید :redface:
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

چهار تا برنامه کامل که با استفاده از نرم افزار S7 نوشتم براتون همینجا پیوست میکنم:

1- Start_Stop
          2- Start_Stop with Delay
          3- مقایسه سه بایت ورودی که در صورت برابری خروجی فعال می شود.
          4- میز مسابقه که هر کس اول کلید را فشار داد چراغ آن شرکت کننده روشن شده و بقیه از کار می افتد و مجری تنها میتواند غیر فعال کند.
          فایل های پیوست شده

دیدگاه

قصد داریم تا یک الکتروموتور سه سرعته را 4 ثانیه با دور کند ، 5ثانیه با دور متوسط و 10 ثانیه با دور تند راه اندازی کرده و پس از مدت زمان 25 ثانیه این سیکل تکرار شود
            simatic,STL
            کل برنامه را با خود سیماتیک باز کنید
            http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://maghalatelme.persiangig.com/document/bargh/plc/6.rar

دیدگاه

برنامه مربوط به راه پله

در هر طبقه دو تا کلید داریم که با ورود به ساختمان کلید را فشار داده و چراغ آن طبقه روشن میشود و با رفتن به طبقه بعدی بافشار دادن کلید آن طبقه میبایست چراغ طبقه قبلی به طور اتوماتیک خاموش شده و چراغ طبقه ای که توش هستیم روشن بشه. در هر طبقه هم امکان خاموش کردن دستی و یا خاموش شدن اتوماتیک بعد از 20 ثانیه هستش.

برنامه پیوست شده است. :smile:
              فایل های پیوست شده

دیدگاه

برنامه ای که به تعداد فشرده شدن یک شستی LED به همان تعداد روشن و خاموش شود در صورتی که ان عدد 4 بود LED همواره روشن باقی بماند
                http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://maghalatelme.persiangig.com/document/bargh/plc/10.rar
                Simatic-STL
                کل برنامه را با خود سیماتیک باز کنید

دیدگاه

خیلی جالبه دوستان میاند برنامه رو که با زحمت ما نوشتیم رو دانلود می کنند اون هم بالای 15 بار بعد حتی یه نفر هم زحمت زدن دکمه تشکر رو هم به خودشون نمی دند از معرفتتون ممنونم باور کنید من اینا رو از توی نت نمی جورم اینجا کپی کنم همینجور هم همه ی دوستان زحمت کشیدند لطفا کمک کنید این تاپیک احیا شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107
                    خیلی جالبه دوستان میاند برنامه رو که با زحمت ما نوشتیم رو دانلود می کنند اون هم بالای 15 بار بعد حتی یه نفر هم زحمت زدن دکمه تشکر رو هم به خودشون نمی دند از معرفتتون ممنونم باور کنید من اینا رو از توی نت نمی جورم اینجا کپی کنم همینجور هم همه ی دوستان زحمت کشیدند لطفا کمک کنید این تاپیک احیا شود
                    من دانلود نکردم ولی حرفتون رو کاملا قبول دارم
                    :applause:
                    کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

سلام دوستان من یک سوالی داشتم
                      ما 3 تا موتور داریم همان q0.0,q0.1,q0.2 که با زدن شستی i0.0 اولی روشن و بعد شستی i0.0 را از انتخاب خارج و دوباره شستی همون i0.0 را می زنیم دومین موتور روشن البته لازم به گفتنه هنوز اولی روشنه تا آخر که 3 تاشون روشن میشن ،یک کلید i0.2داریم که کل مدار را ریست میکنه و هر 3 تا خاموش میشن باید با فلیپ فلاپ sr پیاده اش کنم من این قسمت که تنها باید با یک شستی هر 3موتور را پشت سرهم با فشاردادن پیاپی شستی روشن کنم برام نامفهوم هستش
                      پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط makhoola
                        سلام دوستان من یک سوالی داشتم
                        ما 3 تا موتور داریم همان q0.0,q0.1,q0.2 که با زدن شستی i0.0 اولی روشن و بعد شستی i0.0 را از انتخاب خارج و دوباره شستی همون i0.0 را می زنیم دومین موتور روشن البته لازم به گفتنه هنوز اولی روشنه تا آخر که 3 تاشون روشن میشن ،یک کلید i0.2داریم که کل مدار را ریست میکنه و هر 3 تا خاموش میشن باید با فلیپ فلاپ sr پیاده اش کنم من این قسمت که تنها باید با یک شستی هر 3موتور را پشت سرهم با فشاردادن پیاپی شستی روشن کنم برام نامفهوم هستش
                        پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
                        3 موتور یکی پس از دیگری با یک شستی

http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=9f4e0b02b4110410045a82c65f19dee4

دیدگاه

سلام برنامه راه اندازی استپ موتور با plc و کنترل سرعتش

دیدگاه

سلام خسته نباشید
                            خواهشن یکی هست که بهم کمک کنه؟
                            یه پروژه دارم و چون با logo خیلی خیلی خیلی کم کار کردم بلد نیستم بنویسمش کسی هست بتونه بهم کمک کنه؟
                            شرایطش اینجوریه :
                            1- یه کارخونه داریم که لامپ هاش (تعدادلامپ مهم نیست ) هشت ساعت روشن باشن و یک ساعت خاموش شن و دوباره روشن شن
                            2- پانزده تا موتور داریم که :
                            سه تا از موتور ها بصورت دائم کار کنن
                            هفت تا از موتور ها دو ساعت بصورت یکی به جای دیگری کار کنن و بعدش دو ساعت خاموش شن و دوباره شروع به کار کنن
                            پنج تا از موتور ها در مرحله اول بصورت چپ گرد راست گرد کار کنن بعد از یک ساعت موتور ها بصورت یکی به جای دیگری کار کنن و بعد از دو ساعت دوباره از اول شروع به کار کنن

بعد از اینا یه موتور برای درب اتوماتیک که با یه سنسور باعث باز و بسته شدن در بشه لازمه

و چهار تا موتور برای کولر گازی که وقتی دما از صفر رو بالا اومد روشن بشه و در غیر این صورت
                            دو تا موتور دیگه باشه که اگه دما رفت زیر صفر بصورت هیتر گرمایشی شروع به کار کنن و روی دمای صفر خاموش باشن

و در آخر چهار تا فن هم داشته باشه که از ساعت ده صبح تا ده شب کار کنه و بعد خاموش شه
                            --------------------------------
                            بخدا خیلی عجله دارم براش سه روز وقت دارم فقط ترو خدا اگه کسی تونست هم تو سایت بزاره و هم یه نمونش رو برای ایمیلم بفرسته
                            saeed.b068@gmail.com

دیدگاه

سلام خسته نباشید
                              خواهشن یکی هست که بهم کمک کنه؟
                              یه پروژه دارم و چون با logo خیلی خیلی خیلی کم کار کردم بلد نیستم بنویسمش کسی هست بتونه بهم کمک کنه؟
                              شرایطش اینجوریه :
                              1- یه کارخونه داریم که لامپ هاش (تعدادلامپ مهم نیست ) هشت ساعت روشن باشن و یک ساعت خاموش شن و دوباره روشن شن
                              2- پانزده تا موتور داریم که :
                              سه تا از موتور ها بصورت دائم کار کنن
                              هفت تا از موتور ها دو ساعت بصورت یکی به جای دیگری کار کنن و بعدش دو ساعت خاموش شن و دوباره شروع به کار کنن
                              پنج تا از موتور ها در مرحله اول بصورت چپ گرد راست گرد کار کنن بعد از یک ساعت موتور ها بصورت یکی به جای دیگری کار کنن و بعد از دو ساعت دوباره از اول شروع به کار کنن

بعد از اینا یه موتور برای درب اتوماتیک که با یه سنسور باعث باز و بسته شدن در بشه لازمه

و چهار تا موتور برای کولر گازی که وقتی دما از صفر رو بالا اومد روشن بشه و در غیر این صورت
                              دو تا موتور دیگه باشه که اگه دما رفت زیر صفر بصورت هیتر گرمایشی شروع به کار کنن و روی دمای صفر خاموش باشن

و در آخر چهار تا فن هم داشته باشه که از ساعت ده صبح تا ده شب کار کنه و بعد خاموش شه
                              --------------------------------
                              بخدا خیلی عجله دارم براش سه روز وقت دارم فقط ترو خدا اگه کسی تونست هم تو سایت بزاره و هم یه نمونش رو برای ایمیلم بفرسته
                              saeed.b068@gmail.com

پاسخ
                              نقل قول

دیدگاه

سلام دوستان
                                من یه پروژه می خوام
                                بدین صورت که با فشردن یک کلید start لامپ(یا درب اتوبوس) روشن بشه و وقتی دستمون رو برداشتیم روشن بمونه.
                                اگه دوباره همون کلید رو فشار بدیم لامپ خاموش بشه(درب اتوبوس بسته بشه.).
                                با step7 300
                                ممنون از همتون.
                                *****عيب جامعه اين است که همه مي خواند آدم مهمي باشند ولي هيچ کس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.*****
                                http://electerodl.ir/forum

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X