اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در کانفیگ و اتصال دو ماژول زیگبی cc2530 - خیلی مهمه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک در کانفیگ و اتصال دو ماژول زیگبی cc2530 - خیلی مهمه

نوشته اصلی توسط kouroshez نمایش پست ها
    اره گرفتم
    خب خداروشکر

فقط سر تغذیش چه خازن هایی بذارم ؟
    اگر قسمت پرنده منظورتونه که احتمالا تغذیه تون با باتریه؟ درسته؟ یه 100 نانو برای نویز های مخابراتی کفایت میکنه .

قسمت کنترل که رو زمینه، (چون احتمال میدم حجم برتون اهیمت نداره) بزار دیگه، از خازن های کوچیک با پاسخ فرکانسی خوب برای نویز فرکانس بالا بزار، الکترولیتی هم یه دونه برای اینکه احتمالا اگر یه ریپل بزرگ در ولتاژ اومد، بزار)
    نکته اینه که سعی کن خازن رو نزدیکه به منبعی که فکر میکنی نویز ازش میاد بگزار.

من حداقل یه ارایه هشت بی تی که ده تا خونه داره میشه ۸۰ بایت
    خب سرعت ماژول همینه که میبینی دیگه، از نظر سرعت آردوینو اینجا سریع تر از ماژول شماست و سرعت رو همین الان ماژول شما تعیین کرده، پس باید آردینو کافی باشه.

درباره ی PDF ای که دیلی ها رو ازش برات گذاشتم، همونیه که توی سایت جهان الکترونیک در صفحه ی مربوط به همین ماژول هست. (اونی که سه مگابایت و خورده ای حجم داره )

دمت گرم بازم
    خواهش میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dark star نمایش پست ها
      خب خداروشکر

اگر قسمت پرنده منظورتونه که احتمالا تغذیه تون با باتریه؟ درسته؟ یه 100 نانو برای نویز های مخابراتی کفایت میکنه .

قسمت کنترل که رو زمینه، (چون احتمال میدم حجم برتون اهیمت نداره) بزار دیگه، از خازن های کوچیک با پاسخ فرکانسی خوب برای نویز فرکانس بالا بزار، الکترولیتی هم یه دونه برای اینکه احتمالا اگر یه ریپل بزرگ در ولتاژ اومد، بزار)
      نکته اینه که سعی کن خازن رو نزدیکه به منبعی که فکر میکنی نویز ازش میاد بگزار.

خب سرعت ماژول همینه که میبینی دیگه، از نظر سرعت آردوینو اینجا سریع تر از ماژول شماست و سرعت رو همین الان ماژول شما تعیین کرده، پس باید آردینو کافی باشه.

درباره ی PDF ای که دیلی ها رو ازش برات گذاشتم، همونیه که توی سایت جهان الکترونیک در صفحه ی مربوط به همین ماژول هست. (اونی که سه مگابایت و خورده ای حجم داره )

خواهش میکنم

قسمت پرنده والا روی کواد من اسپید کنترل هام فقط منفی و سیگنال داره برق فلایت کنترل رو از یه رگولاتور متغییر میگیرم وصلش میکنم به باتری اصلی و از اون پنج ولت ۱ یا ۲ امپر میگیرم میدم به فلایت از فلایت یه پنج ولت میگیرم میدم به گیرنده رادیو کنترل !
      ماژول هم lm2596هست کاهنده و باتری کواد سه سل هست ۱۲.۶ ولت که خب این تغریبا ظرف ۱۰ مین میرسه به ۸ ولت که توی این ده دقیقه به ۲۵۹۶ داره ولتاژ متغییر میرسه از ۱۲ تا ۸ ولت که باید خروجی پنج دقیق بده بهم که فلایت و گیرنده رادیو براش مشکلی پیش نیاره. نظرت چیه ؟

و در مورد فرستنده هم دو تا باتری لیتیوم میخوام بذارم که دو تاش هر کدوم پرش ۴.۲ هست میشه ۸.۴ ولت که وصل میکنم به raw اردوینو
      نظرت چیه ؟

نویز و من هنوز دقیقا نتونستم درک کنم و بفهمم چطوری باید فهمید و رفعش کرد توضیح بیشتری در موردش بهم میدی ؟

دیدگاه

نویز و من هنوز دقیقا نتونستم درک کنم و بفهمم چطوری باید فهمید و رفعش کرد توضیح بیشتری در موردش بهم میدی ؟
        این که نویز چیه، چجوری به وجود میاد و یا سوال های این مدلی راستش جوابشون خیلی سخته،
        چیستی نویز(تحلیل و نشون دادن ریاضی اش) تقریبا یه درس کامل داره تو دوره ارشد مخابرات ( یا کسانی که ریاضی میخونن و ... خلاصه درس فرایند های تصادفی)

این که نویز چطور بوجود میاد و ... هم باز بسته به جاش و نوع نویز اش داره که مثلا نویز سفید همه جا هست یا نویز فلیکر و شاتکی و کراستاک و ... باز اینجا هم افرادی دارن زحمت میکشن پژوهش میکنن که بتونن هر نویزی رو مدل کنن و ...

هیچ کدام اینها در کار عملی شما مهم نیست، مهم اینه که ما با رعایت یه سری کارهای ساده، سعی میکنیم از اثرات بد نویز تا حد ممکن کم کنیم. ( مثل این میمونه که کلا داریم به مدار واکسن میزنیم)

خب برسیم به خازن ها:

ماژول هم lm2596هست
        اگر ماژولشو داری که هیچی خودش خازن داره..... اگر هم جایی بعدا احیانا خاصی از خود تراشه اش بزاری، توی دیتاشیت اش مداری که باید کنار LM2596 استفاده بشه هست. مطابق همون ببند.

و در مورد فرستنده هم دو تا باتری لیتیوم میخوام بذارم که دو تاش هر کدوم پرش ۴.۲ هست میشه ۸.۴ ولت که وصل میکنم به raw اردوینو
        نظرت چیه ؟
        باز اینجا هم داری از باتری میگیری و آردوینو خودش رگوله میکنه و کاری نداری. کلا مشکلی نداری اگه با آردوینو کار کنی.

در کل فقط بقل جایی که تغذیه های ماژول های zigbee رو دادی، از همون تغذیه با 100 نانو وصل کن به زمین. (محض اطمینان)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

چون مشکل شما حل شده بهتره دیگه این تاپیک رو ادامه ندید و برای سوال های دیگه جداگانه مطرح کنید تا مطالب مرتب و قابل استفاده برای دیگران باشه.

با تشکر

دیدگاه

دوستان فقط اینا یک بار به هم وصل شدن اونم نمیدونم چطوری الان به مشکل جدی برخوردم :(
          هر کاری میکنم
          باد ریت ها رو یکی میکنم
          کانال ها رو یکی میکنم
          یکی رو میذارم کوردیناتو یکی رو روتر
          یا جفت روتر یا جفت کوردیناتو
          یا پن ای دی ها رو یکی میکنم
          هر کاری بگید کردم به هم وصل نمیشن که دیتا دریافت و ارسال بشه :(
          لطفا کمک کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
            سلام خوبی
            اول تمام فایل های ضمیمه که این سایت گذاشته رو دانلود کن و بخون تا متوجه نحوه کارکردش بشی _ ساده هست
            فایل آخری همون نرم افزار برای کانفیگ کردن هست به نام DTK ;که باید با اون کانفیگش کنی
            ترتیب پایه های ارتباط سریال رو پیدا کن _ منظورم TXD و RXD هست _ و با یه رابط سریال مثل ماژول PL2303 به سیستم متصل شو تا نرم افزار شناساییش کنه
            توی همین فایل ها که برای دانلود گذاشته باید نحوه اتصال و برقراری و کانفیگ رو دقیق گفته باشه
            زاستی به ولتاژ تغذیه هم دقت کن یادمه که حساس بود ...
            فایل ها رو من نتونستم پیدا کنم .

اگه ممکنه لینک دانلود dtk zigbee configur رو فقرار بدید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X