اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن پیاپی ماژولهای افزایش ولتاژ در اثر تعویض مولتی ترن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
    توضیح شما مبهمه اما اگر با تصویر توضیح بدین مفیدتره و بهتر میشه فهمید
    موافقم متاسفانه از مراحل کار عکس نگرفتم ، ولی تصور کنید چطور میشه پشت ولوم جای گذاری کرد قطعا بهتر از من درست میکنید ، ی مولتی ترن پیدا کنم حتما عکس هم میزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ufo173 نمایش پست ها
      سوال: مقاومت دو نقطه اتصال ولوم زمانی که به 0 میرسد با مولتی‌ترن متفاوت است یا لرزش و تغییرات لحظه‌ای بیشتر ولوم تاثیری دارد در عملکردی که از ماژول دیده شده؟
      مولتی ترن و ولوم و پتانسیومتر هرسه مقاومت متغییر هستن و عملکرد یکسانی ارائه میدن.
      حتی تحمل توان ولوم بیشتر هست.
      مایه تعجب و کنجکاوی هست که چرا یه جمعیت با جایگزین کردن ولوم به جای مولتی ترن دچار خسارات شدن!
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electr0nics نمایش پست ها
        توضیح شما مبهمه اما اگر با تصویر توضیح بدین مفیدتره و بهتر میشه فهمید
        با سلام و احترام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها

مولتی ترن و ولوم و پتانسیومتر هرسه مقاومت متغییر هستن و عملکرد یکسانی ارائه میدن.
          حتی تحمل توان ولوم بیشتر هست.
          مایه تعجب و کنجکاوی هست که چرا یه جمعیت با جایگزین کردن ولوم به جای مولتی ترن دچار خسارات شدن!
          برای منم که چندین ماژولم سوخت و ترکید همین باعث تعجب بود که چرا یک کار به این سهل و سادگی باید به چنان نتیجه ای ختم بشه درست حال اونی دست می داد که مشقا رو درست بنویسه و بخاطرش تنبیه بشه البته اون زمان قیمت ماژولها دونه ای ۳۰ ت بود و آدم زیاد دلش نمی سوخت فقط شگفت زده می شد..

نوشته اصلی توسط evergreen نمایش پست ها

با سلام و احترام

https://www.aparat.com/v/0zauL
          با سپاس
          این ویدیو رو قبلا دیدم پس منظور شما این بود..
          ابتکار جالبیه چون قیمت یک ولوم دوبل (۶پایه) که در اینجا استفاده شده ۲۰ برابر ارزونتر از قیمت یک ولوم مولتی ترن بزرگ هست و احتمال سوختن ماژول در اثر اتصال نادرست به ولوم ۳پایه رو هم منتفی می کنه​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
            سلام دوستان گرامی
            بنده در ماژول افزاینده ی زیر مدام می خواهم ولتاژ را کاهش یا افزایش دهم لذا چون کار با مولتی ترن ایستاده و ریز آن دشوار است آنرا جدا کرده و مولتی ترن بزرگی را جایگزین و توسط سیم به pcb وصل کردم اما ماژول در همان ابتدای کار سوخت
            این سناریو دستکم برای ۱۰ ماژول دیگر هم که هر بار مولتی ترن ایستاده ی آنرا با ولوم یا مولتی ترن دیگر (چه با مقدار مقاومت و اهم یکسان، چه با اهم متفاوت) جایگزین می کردم تکرار شده
            مشکل از کجاست و چه کنم؟
            با سپاسhttps://eshop.eca.ir/ماژول-های-تغذیه...ده-150w.html
            سلام خسته نباشید من ان چنان سر رشته ای ندارم چون همونطور که میدونید دنیای الکترونیک واقعا وسیع و پیچیده هست ولی اینو میدونم تو مولتی ترن ها همیشه پایه وسط اهم متغیر نیست بخاطر ساختار مولتی ترن ها لذا باید جهت مولتی ترن رو رعایت کنید اگه دقت کنید مولتی ترن ها در یک طرفشون دو تا زائده دارن که معمولا تو ماژول ها به صورت طرح نشان داده میشه که زائده ها باید به کدوم سمت باشن و اگر بر کسی متصل بشه امکان اسیب رو داره حالا من توصیه میکنم که به جای مولتی ترن های رایج یه ولوم مولتی ترن صنعتی ۱۰ دور استفاده کنید که مثل ولوم های معمولی هست فقط با دقت بالاتر البته باید حواستون به شماره ی پایه های مولتی ترن باشه که اشتباه متصل نکنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X