اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالا بردن ولتاژ یا آمپر باتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بالا بردن ولتاژ یا آمپر باتر

سلام و وقت بخیر خدمت همه اساتید
    من میخوام برای راه اندازی موتور شیشه بالابر ماشین که ۱۲ ولت هست و ۱۰ آمپر، از باتریهای ۳.۷ولت لیتیوم یون استفاده کنم که ۷۵۰۰میلی آمپر جریان نامیشون هست.
    میخام بدونم راهی هست که با استفاده از خازن یا هر چیز دیگه ای با ۳ یا ۴تا از این باتریها این موتورو راه اندازی کنم؟
    هربار باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه روشن بمونه موتور

پاسخ : بالا بردن ولتاژ یا آمپر باتر

لطفا راهنمایی کنید خیلی کارم گیر این موضوعه. ممنون
    جدیدترین ویرایش توسط Zana.gh; ۲۰:۵۲ ۱۳۹۸/۰۲/۱۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Zana.gh نمایش پست ها
      لطفا راهنمایی کنید خیلی کارم گیر ای موضوعه. ممنون
      بله 3 باتری رو سری کنید ولتاژ نهایی در حالت شارژ نیمه حدود 11 ولت هست و کارتون رو انجام میده
      جاده ی موفقیت سر راست نیست
      پیچی وجود دارد به نام شکست
      دور برگردانی به نام سردر گمی
      سرعت گیر هایی بنام دوستان
      چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
      چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
      تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
      اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
      موتوری به نام استقامت
      و راننده ای بنام خدا
      به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .

دیدگاه

سلام و وقت بخیر خدمت همه اساتید
        من میخوام برای راه اندازی موتور شیشه بالابر ماشین که ۱۲ ولت هست و ۱۰ آمپر، از باتریهای ۳.۷ولت لیتیوم یون استفاده کنم که ۷۵۰۰میلی آمپر جریان نامیشون هست.
        میخام بدونم راهی هست که با استفاده از خازن یا هر چیز دیگه ای با ۳ یا ۴تا از این باتریها این موتورو راه اندازی کنم؟
        هربار باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه روشن بمونه موتور
        با این وصف اگر موتور بالابر ۱۲۰ واتی باشد حتی ۴ باتری سری شده هم بزحمت می توانند توان مورد نیاز الکتروموتور را فراهم کنن

دیدگاه

ممنونم از پاسخهاتون. اگه دقیق تر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
          با این وصف اگر موتور بالابر ۱۲۰ واتی باشد حتی ۴ باتری سری شده هم بزحمت می توانند توان مورد نیاز الکتروموتور را فراهم کنن

میخوام بدونم ماژول یا مداری وجود داره که بدون کاهش جریان، ولتاژ رو بالا برد یا بلعکس؟
          مثلا به وسیله خازن یا هر ذخیره کننده*ای! چون فقط چند ثانیه میخام روشن بمونه.
          ببخشید اگه سوالام خیلی غیر حرفه*ایه. از الکترونیک چیز زیادی نمیدونم

نوشته اصلی توسط mehdi.dehghani نمایش پست ها
          بله 3 باتری رو سری کنید ولتاژ نهایی در حالت شارژ نیمه حدود 11 ولت هست و کارتون رو انجام میده
          ولی با این کار آمپر بالا نمیره درسته؟
          جدیدترین ویرایش توسط Zana.gh; ۰۳:۲۳ ۱۳۹۸/۰۲/۱۶.

دیدگاه

علتی که می خواید اینکار ره بکنید چیست؟ توضیح دهید شاید راه حلهای بهتری هم بود!
            میخوام بدونم ماژول یا مداری وجود داره که بدون کاهش جریان، ولتاژ رو بالا برد یا بلعکس؟
            این ماژول آمپر بالا که حدود ۵۰ ت قیمت دارد کارش افزایش ولتاژ است (سیمهای خروجی اگر با هم اتصالی کند ماژول می سوزد)
            خرید ماژول تغذیه dc-dc مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC بوست BOOST افزاینده ولتاژ 35 ولت جریان خروجی 16 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

در مورد کار شما : با بالابردن ولتاژ از راه ماژول ها، جریان افت خواهد کرد چون منبع تغذیه ی پرتوانی ندارید
            وقتی هم که باتری ها را سری ببندید فقط ولتاژشان بالا می رود. جریان ثابت می ماند
            ضمنا ابرخازن در رنج ۱۵ ولت گشتم نبود. خازنهای معمولی هم شک دارم در این مورد چندان موثر باشند
            جدیدترین ویرایش توسط مهندس ربانی; ۰۸:۳۰ ۱۳۹۸/۰۲/۱۶.

دیدگاه

این ماژول آمپر بالا که حدود ۵۰ ت قیمت دارد کارش افزایش ولتاژ است (سیمهای خروجی اگر با هم اتصالی کند ماژول می سوزد)
              خرید ماژول تغذیه dc-dc مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC بوست BOOST افزاینده ولتاژ 35 ولت جریان خروجی 16 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

در مورد کار شما : با بالابردن ولتاژ از راه ماژول ها، جریان افت خواهد کرد چون منبع تغذیه ی پرتوانی ندارید
              ضمنا ابرخازن در رنج ۱۵ ولت گشتم نبود. خازنهای معمولی هم شک دارم در این مورد چندان موثر باشند
              سلام میتونید از ابر خازن های ۵۰۰فارادی ۲/۷ولتی استفاده کنید
              فقط باید ابتدا ۵تا خازن رو سری ببندید و با ۱۲ولت شارژشون کنی
              و به موتورت وصل کنی اگه تونست موتور رو برای چند ثانیه که میخواید
              روشن نگه داره که خوب وگرنه یکی پک دیگه ۵عددی رو با این یکی
              قبلی موازی کنید تا در خروجی ۱۲ولت با امپری نسبتا بالا داشته باشید
              (فک کنم در خروجی خازن هات ۱۰۰۰فاراد باید باشه) بازم اگه مشکلی
              بود تو مطلبم اساتید راهنمایی کنند

دیدگاه

امپر باتری های لیتیوم یون راضی کننده هست میتونه کارت رو انجام بده میتونی به طور مداوم یک یا دو امپر ازش بگیری ولی با توجه به ظرفیت باتریت
                جاده ی موفقیت سر راست نیست
                پیچی وجود دارد به نام شکست
                دور برگردانی به نام سردر گمی
                سرعت گیر هایی بنام دوستان
                چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
                چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
                تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
                اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
                موتوری به نام استقامت
                و راننده ای بنام خدا
                به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .

دیدگاه

من واسه یه کاری با شیشه بالابر ماشین بالابر ساختم و بالابرم واسه بالا کشیدن جسم حدودا ۱۰ثانیه زمان لازم داره. شایدم کمتر!
                  ولی نمیتونم از باطری ماشین استفاده کنم چون باید کل سیستم به راحتی قابل حمل باشه. و از موتور ضعیفتر هم نمیتونم استفاده کنم چون باید ۴۰کیلو بار رو با قرقره بالا بکشه!
                  باطریهامم ۳.۷ولت ۷.۵آمپر نامی هستن. باید چیکار کنم که مجبور نباشم ۶ یا ۹ باتری رو سری و موازی ببندم که به ۱۲ ولت ۱۰آمپر برسم؟ چون موتور ۱۲ولت ۱۰ آمپر هست.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با توجه به توضیحاتی که برای مهندس ربانی دادم:

(

من واسه یه کاری با شیشه بالابر ماشین بالابر ساختم و بالابرم واسه بالا کشیدن جسم حدودا ۱۰ثانیه زمان لازم داره. شایدم کمتر!
                  ولی نمیتونم از باطری ماشین استفاده کنم چون باید کل سیستم به راحتی قابل حمل باشه. و از موتور ضعیفتر هم نمیتونم استفاده کنم چون باید ۴۰کیلو بار رو با قرقره بالا بکشه!
                  باطریهامم ۳.۷ولت ۷.۵آمپر نامی هستن. باید چیکار کنم که مجبور نباشم ۶ یا ۹ باتری رو سری و موازی ببندم که به ۱۲ ولت ۱۰آمپر برسم؟ چون موتور ۱۲ولت ۱۰ آمپر هست.)

آیا با خازنهایی که فرمودین این کار امکان پذیره؟!

دیدگاه

بنظر سخت میآید با این منبع تغذیه و بدون جعبه دنده از پس ۴۰ کیلو بار برآید
                    البته اگر از قرقره ی مرکب استفاده می کنید جای امیدواری است
                    ابرخازن هم با ترتیبی که در بالا گفتند عملی است ولی هزینه ی بالایی حدود ۳۵۰ هزار ت روی دست می گذارد. در صورت استفاده از این راه برای شارژ درست ابرخازن ها هم از تاپیک زیر کمک بگیرید
                    سلام من 6تا خازن 650 فاراد 2.7 ولت خریدم و می خوام از این خازن ها به عنوان باتری 12 ولت استفاده کنم ، کسی میتونه کمک کنه چجوری این خازن ها رو شارژ کنم ؟؟؟ شارژر چ جوری باید استفاده کنم ؟ :wacko:

پیشنهاد عملی تر و بصرفه تر اینست که بجای استفاده از یک سری ۴ تایی سلولهای باتری لیتیومی ، از "دستکم" دو سری ۴ تایی سلول کمک بگیرید تا به ۱۵ آمپر جریان نامی در ولتاژ ۱۴/۸ ولت برسید

دیدگاه

بنظر سخت میآید با این منبع تغذیه و بدون جعبه دنده از پس ۴۰ کیلو بار برآید
                      البته اگر از قرقره ی مرکب استفاده می کنید جای امیدواری است
                      ابرخازن هم با ترتیبی که در بالا گفتند عملی است ولی هزینه ی بالایی حدود ۳۵۰ هزار ت روی دست می گذارد. در صورت استفاده از این راه برای شارژ درست ابرخازن ها هم از تاپیک زیر کمک بگیرید
                      سلام من 6تا خازن 650 فاراد 2.7 ولت خریدم و می خوام از این خازن ها به عنوان باتری 12 ولت استفاده کنم ، کسی میتونه کمک کنه چجوری این خازن ها رو شارژ کنم ؟؟؟ شارژر چ جوری باید استفاده کنم ؟ :wacko:

پیشنهاد عملی تر و بصرفه تر اینست که بجای استفاده از یک سری ۴ تایی سلولهای باتری لیتیومی ، از "دستکم" دو سری ۴ تایی سلول کمک بگیرید تا به ۱۵ آمپر جریان نامی در ولتاژ ۱۴/۸ ولت برسید
                      ممنونم. بله بنظر خودمم به صرفه*تر اینه که از ۸تا باتری استفاده کنم.
                      واسه بالا کشیدن بار هم از چرخدنده حلزونی استفاده میکنم و هم قرقره مرکب. تست کردم از پسش بر میاد فقط سرعتش یک مقدار کمه که مشکلی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X